Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

17 sati ranije, SuperFi said:

Golum je uspeo da sistem dovede na jako visok nivo i posle svega što sam čuo, jedan od mojih favorita.

Bash mi je iskreno drago da ti/vam se svidelo jer poodavno nisam imao neke goste da opljuju ili "like"-uju ordinary sistem :-). Moracu da ga prilagodim ovom thread-u u buducim iteracijama...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, golum said:

Sredicemo - DVA - mada sam cuo da nesto volis MONO u poslednje vreme moze i jedan - da se ne razbacujemo bez preke potrebe:P

Znas da sam nezgodan kupac,za sve preko 3k i mladje od 1988 godista trazim da mi se donese na probu. Ovog puta cu biti primoran da zahtevam da mi licno donese distributer Lampizatora za Svajcarsku,Lihenstajn i Sumadiju.

Vidi il dva il nista...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
23 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Valjda ovaj smeško nešto znači, majku mu...ili više ni sarkazam ne može ovde da prođe.

Ма какав сарказам од скоро 60. кила! Интересентан снагаш и не тако компликован. Иначе осим 12 излазних транзистора по каналу немају никаква подешавања али зато немају ни заштиту, а који ће му ђаво да квари звук када има излазне трансформаторе.

Интересантан снагаш, нема шта!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Golum said:

Ne znam jeli out of ordinary ili nije - poznanik iz Turske krece sa svojom linijom zvucnika:

Kinomena 

Tu je bio problem u konzistentnosti proizvodnje tih mid planara. Ukoliko su to Bohlender Graebener. U svakom slučaju čekamo utiske i više informacija. Bas OB u H frame, aktiva.

Link to comment
Share on other sites

On 23.8.2021. at 11:15, pollux said:

Sto se tice ubacivanja aktivne skretnice,po meni su to bas corava posla, drkas se da napravis SE pojacala, paris trafoe i lampe , jurcas vintage drivere, radis navije stoksa za opstrujavanje,racunas  kubabilne povrsi za hornu, i posle sve to gurnes kroz digitalnu skretnicu, kroz kapacitivne filtere, ko kolac kroz srce da si nabio.

Pritom nisam apriori protiv, koristio sam vise puta aktivnu skretnicu u sistemu. Sve je to sjajno dok se koristi dedicated pojacalo za svaki opseg i bira namensko za svaki driver. To pije vodu u profesionali, dodju tri tehnicara i nameste sve za 15min. Kod nas,po defaultu "nadrkanih" audiofila, od ta posla....

I na kraju nesto sto je govorio cuveni prof Mitrakovic sa katedre za elektoniku TMFa, inace veliki audiofil, na kraju dana "ne svira kavez, nego tica".

Još jedan OP u liniji u kojoj su pre toga signali prošli preko ko zna koliko OP ne znači mnogo.

  Osim toga, nijedan studio ili možda po neki ima opremu po sistemu koji si ti naveo. To znači da u startu imaš pogrešnu reprodukciju. Ništa strašno, samo izjaviš da se tebi to tako sviđa i sve u redu. 😀

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, RADE said:

Još jedan OP u liniji u kojoj su pre toga signali prošli preko ko zna koliko OP ne znači mnogo.

  Osim toga, nijedan studio ili možda po neki ima opremu po sistemu koji si ti naveo. To znači da u startu imaš pogrešnu reprodukciju. Ništa strašno, samo izjaviš da se tebi to tako sviđa i sve u redu. 😀

Mislim da nesto nisi razumeo. Naravno da nijedan studio ne koristi drivere visoke osetljivosti, jos manje SE pojačala od par vati, vintage trafoe skupe ko otrov,jos manje horne na midu ili mid basu. Ne znam zasto se i uopste se pominje studio,ovde je bilo reci o koriscenju aktivne skretnice u kucnim uslovima na specificnim driverima za aktivni bas i pasivni ostatak spectra sa hornom.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, pollux said:

Mislim da nesto nisi razumeo. Naravno da nijedan studio ne koristi drivere visoke osetljivosti, jos manje SE pojačala od par vati, vintage trafoe skupe ko otrov,jos manje horne na midu ili mid basu. Ne znam zasto se i uopste se pominje studio,ovde je bilo reci o koriscenju aktivne skretnice u kucnim uslovima na specificnim driverima za aktivni bas i pasivni ostatak spectra sa hornom.

Studio spominjem jer je to mesto gde "umetnici"  prave svoja dela i to onda treba da zvuči onako kako su oni zamislili a ne kako se kome sviđa....tako barem oni tvrde.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RADE said:

Još jedan OP u liniji u kojoj su pre toga signali prošli preko ko zna koliko OP ne znači mnogo.

  Osim toga, nijedan studio ili možda po neki ima opremu po sistemu koji si ti naveo. To znači da u startu imaš pogrešnu reprodukciju. Ništa strašno, samo izjaviš da se tebi to tako sviđa i sve u redu. 😀

Prvo, nije oduvek bilo tako. Ogroman deo vrhunske muzike je snimljen starom tehnologijom. Rekao bih subjektivno i najznačajniji i najkvalitetniji deo muzičkog stvaralaštva.

Drugo, ne manje važno, produkcija i reprodukcija su dve totalno različite stvari. Da banalizujem zbog pojašnjenja: kod produkcije dovođenjem vakuumskih cevi u određen režim stvaraju se različiti efekti, distorzija na primer. Kod reprodukcije to ne dolazi u obzir, Koriste se vakuumske cevi u pravilno odabranom režimu veoma visoke linearnosti.

Nije ista stvar utiskivanje informacije na nosač i čupanje informacije sa nosača. Da dodam a odnosi se na taj period o kojem pričam, nije baš svako mogao da bude snimatelj a bogami ni pevač.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...