Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

Узми нешто за смирење, много те је узбудио овај мој рад који ти не би урадио ни за три живота. Гледао сам неке твоје небулозе. Сутра ће ти бити лакше. Узми гитару у руке. Неки старији људи изазивају сажаљење.  Али стари гитаристи нарочито!

Link to comment
Share on other sites

Lepo ja kažem, daktilograf koji je prekucao knjigu i pomislio da je književnik, kakav bre tvoj rad?:lol: A što se znanja tiče, pa i instrumenata koje si pomenuo, mogu samo da ti kažem da sam ja više stvari u životu zaboravio nego što ćeš ti ikada naučiti...

Link to comment
Share on other sites

Ова два назови човека су вероватно у неком сродству. Браћа по покварености и злоби. Раде шта хоће на форуму јер их толерише адмиистрација. Фендериста је бившег члана форума Ружић Славољуба назвао неорадикалским ђубретом. Без опомене. У ком друштву се то толерише? Шта би било да је он нпр. назвао фендеристу жутим проливом? Да ли би тада администрација реаговала? Верујем да би. Двоструки стандарди јер је увреда увреда.

Ова сподоба, вероватно Никола поред осталог назвао ме је говедом. Тај пост је још ту, нема опомене. то значи да се Љубо и Крго слажу са тим. Ја сам дакле говедо. Али бити говедо је ипак боље него као он смрдљиви пацов који се је пре сат времена измигољио из канализације.

Љубо и Крго, због тога што дозвољавате фекалисање психопата по форуму сматрам вас обичним pussies.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Solderer said:

Љубо и Крго, због тога што дозвољавате фекалисање психопата по форуму сматрам вас обичним pussies.

 Pa sta ti radis ovde, sto se druzis sa nama?

 LMFTFY

mole se clanovi da vise ne polemisu sa clanom @Solderer jer isti nece biti u mogucnosti da odgovara

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, prophet said:

Izgleda da nema spasa od ordinary

Nema

Mediokritetsko bi trebalo ustvati da znaci osrednje? Vecina misli da izraz ima uverdjivu konotaciju medjutim ne. Oznacava vise naka pomirljiva i utesna konstatovanja... I tu naravno postoji paradoks vecina mediokriteta bira da bude bas takva. Imaju potencijala i mogucnosti za "vise", nista ih ne sprecava da zele i da deluju "bolje". I to nije neka imanentna osobina zadata bilo cim sto ima organsko poreklo. Vec je stvar ideologije i samo-indoktrinacije...

Slicno je i sa pojmom Idijot. Originalno znacenje u anickoj grckoj se odnosilo na coveka koji nije zainteresovan za policko misljenje i delovanje u skaldu sa tim mislajnjem. Tako nesto...

(Da ne bude zabune ovo se NE odnosi, cak ni u prenesenom smislu govora, ni na jednog clana foruma.)

A vise (skoro sve) o ovom incidentu "Vendeta" za one nase clanove su mozda zainteresovani za ovaj uredjaj - ovde.

https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/90900-real-vendetta.html

- Pocetni impuls sa italijanskog sajta: Losa shema, sa greskama i u postavljanju globalnih povezivanja i u orijentacioji elemenata. Ali soidno za pocetak... To je ovaj VENDETA.PDF

- posle razmatranja najvise od clana iz brzila (lako se repoznaje  jedini je...) doslo se do ovih sch.: VENDETTA SCP-1A _ MOVING COIL.pdf i VENDETTA SCM-2A _PREAMP.

- Nacrte za plocice po shemama brazilca napravio clan iz rusije. ScreenShoot

 

Screen Shot 2021-01-30 at 9.31.27 PM.png

VENDETTA.pdf VENDETTA SCP-1A _ MOVING COIL -.pdf VENDETTA SCM-2A _PREAMP.pdf

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, nkrgovic said:

 Pa sta ti radis ovde, sto se druzis sa nama?

 LMFTFY

mole se clanovi da vise ne polemisu sa clanom @Solderer jer isti nece biti u mogucnosti da odgovara

 

Očigledno, svoj čuva leđa svome. Kao što si i ti pao s neba u ovu temu i ozbiljno je ukanalio offtopicom a pritom si moderator,  da smo morali da pravimo klon teme da se sklonili od posledica, sada čuvaš leđa liku koji je upao da vodi svoje privatne ratove (Zaxx). Ja sam prvi kritikovao Solderera ali dečko je barem napisao nešto što je u okviru teme. Zaxx sem provokacija ništa a sada si ga dodatno nagradio.

Pa bravo!

 

Majda, sačekaj da Soldereru istekne ban, sem ako nije trajni, mislim da nije OK da se to nastavlja bez njega.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nkrgovic said:

Pa sta ti radis ovde, sto se druzis sa nama

Na šta ovo liči? Ko tebi daje pravo da se ovako ponašaš.Ti svoj posao moderatora ne radiš kako treba . Da problem bude veći i sam upropašćavaš mnoge teme.

Anubis te je u ovoj temi ljubazno zamolio da reaguješ. Ne samo da nisi reagovao kako treba nego si i nastavio sa off pričama.

Nismo mi ovde da tebi pravimo razonodu i slušamo tvoje mudrolije na po pola strane. Ti to kao da ne možeš da shvatiš godinama unazad.

I molim te nemoj da mi šalješ opet privatne poruke upozorenja kao pre izvesnog vremena.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, anubisgrau said:

 

Očigledno, svoj čuva leđa svome. Kao što si i ti pao s neba u ovu temu i ozbiljno je ukanalio offtopicom a pritom si moderator,  da smo morali da pravimo klon teme da se sklonili od posledica, sada čuvaš leđa liku koji je upao da vodi svoje privatne ratove (Zaxx). Ja sam prvi kritikovao Solderera ali dečko je barem napisao nešto što je u okviru teme. Zaxx sem provokacija ništa a sada si ga dodatno nagradio.

Pa bravo!

 

Majda, sačekaj da Soldereru istekne ban, sem ako nije trajni, mislim da nije OK da se to nastavlja bez njega.

Onaj ulet je za pamcenje! hahaha kakvi majstori. Kako je neko napisao, polomili nam igracke. :order 

Solderer je poslao slike J74 i J109 jfetova a oni se ne koriste u originalu? Stampa je od Rusa a ne njegov dizajn? Pri tom nije hteo da mu pomogne a bez blama je trazio nacrt stampi od rusa? Kontroverzan lik.

Ja sam prvi da Solderer nastavi da pise ovde, sastavlja legendarne uredjaje high enda, cak sam ga i pitao za Blowtorch/Lyra Connoisseur uredjaje, da li su mu mozda takodje u planu...Poslusati ih je dragoceno iskustvo. Dovoljno da ga istrpe ili ignorisu oni kojima smeta njegov lik i delo. 

Inace, Wayne Colburn je na kraju ipak uspeo da napravi bolji uredjaj od Vendette. Ako bude dobre volje rado cu sa Soldererom da proverim tu tvrdnju. 

 

Link to comment
Share on other sites

 Clan @anubisgrau ce se takodje odmoriti od foruma neko vreme, nadamo se da ce se vratiti svesniji pravila foruma - na koja je vise puta usmeno upozoravan, ukljucujuci i cinjenicu da on ovde nije deo moderacije.

 Usmena opomena za SVE OSTALE i potsecanje na pravila :

 
- Ako se ne slažete sa načinom vođenja foruma, potražite druge forume na internetu!
- Zabranjeno je korišćenje vulgarnosti i psovki
- Diskusije i poruke kojima je jedini cilj provokacija (flame) nisu dozvoljene
- Zabranjeno je vređati i upućivati lične kvalifikacije (kako članovima foruma, tako i drugima).
 
 Zalbe na racun moderacije, mozete uputiti administratoru, koji, kao vlasnik foruma, ima apsolutno pravo da odlucuje o tome kako se ponasa na njegovoj svojini.
 
32 minuta ranije, džonibigud said:

Na šta ovo liči? Ko tebi daje pravo da se ovako ponašaš.Ti svoj posao moderatora ne radiš kako treba . Da problem bude veći i sam upropašćavaš mnoge teme.

Anubis te je u ovoj temi ljubazno zamolio da reaguješ. Ne samo da nisi reagovao kako treba nego si i nastavio sa off pričama.

  Posto nemas nijednu opomenu do sad, smatroj ovo za "usmenu opomenu". Procitaj gore pravila, ako ti se ne dopada slobodno se zali administratoru. Sledeci ovakav izlet ce biti pracen warning poenima.

 Ostali, koji nisu izdvojeni samo nisu izdvojeni - ne znaci da imaju podrsku moderacije. Ima vas nekoliko koji ste na ivici flame-a, smatrajte se upozorenim. Dalje nastavljanje takvog ponasanja ce takodje biti sankcionisano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubisgrau said:

Majda, sačekaj da Soldereru istekne ban, sem ako nije trajni, mislim da nije OK da se to nastavlja bez njega.

Нисам мислио ништа да настављам?

Уствари ја сам мислио да предложим да се ова целина одвоји у посебну тему? На пример у целини која се односи на грамофоне? Због тога сто је то изводњив пројекат на бази Ј.Ц. дизајна и можда ће бити интересовања да још неко то уради.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SuperFi said:

Jedna od posecenijih tema. 

Onda uleti ekipa sa potpunim besmislicama. 

Ukazuje se nekoliko puta na off. Nista. Moderator u potpunosti ignorise pravila (lepog ponasanja i kulturne komunikacije, ako ne i foruma). 

Odo i ja na neko duze vreme odavde. 

 

Да...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nkrgovic said:

Posto nemas nijednu opomenu do sad, smatroj ovo za "usmenu opomenu".

Odštampaj tu svoju usmenu opomenu na mekanom dobro upijajućem papiru i  njome obriši donji deo leđa prvom prilikom u WC-u. Em ne radiš svoj posao kako treba em se ponašaš kao ulični siledžija. Treba de te je sramota i zbog nesposobnosti i zbog nevaspitanja.

I stvarno me je briga koje ću sankcije na ovom forumu snositi za ovo što sam rekao.

 

Link to comment
Share on other sites

Apelujem na korektnost clanova u smislu postovanja preporuka tj pravila foruma:

- Zabranjeno je korišćenje vulgarnosti i psovki
- Diskusije i poruke kojima je jedini cilj provokacija (flame) nisu dozvoljene
- Zabranjeno je vređati i upućivati lične kvalifikacije (kako članovima foruma, tako i drugima).

U ovoj temi je bilo puno flame-a, bilo je i vulgarnosti i na to je upozoreno. Ne cudi sto se doslo do nivoa licnih kvalifikacija.

Ne druze se svi na forumu zbog lecenja frustracija. Nekome je ovo lepo mesto za druzenje, spoznaje, ucenje...

Imajuci to u vidu smatram da treba biti konkretan i izbegavati podvodjenje svih clanova pod jedan isti pojam, u istu grupu.

Konkretno:
- ko je flejmovao
- ko je koristio neprikladne izraze
- ko je nastupao ad hominem
- ko je upozoren i tacno zbog cega

Na ovaj nacin bi bilo lakse uzeti ucesca kako u pisanju na forumu tako pretpostavljam i u moderisanju istog.

Svi znamo da moderacija radi pro bono, dakle amaterizam a ne profesionalizam. Tacnije ne dobijaju novac za svoj rad. Shodno tome i nemam velika ocekivanja jer je nemoguce u takvim uslovima kvalitetno raditi.
Moj je utisak da se radi o kvalitetnim i kvalifikovanim ljudima koji svako u svojoj oblasti mogu puno da daju.
Stoga i apelujem da i u ovoj temi ostavimo ljude koji u ovoj oblasti imaju sta da kazu, potkrepljuju konkretnim primerima i ponasaju se u skladu sa pravilima foruma.
Mnogo je korisnije ukazati nekome na gresku, razmeniti misljenja, ukoliko se poznaje tematika nego upadati sa provokacijama, flejmovima i sl. Od toga niko nema koristi.
Ovo je samo jedna tema na forumu u kojoj se diskutuje o drugacijem pristupu problematici. Ako nemate sta da kazete pametnije je cutati. Postoji ceo forum bez ove teme gde se diskutuje o standardnim resenjima. Zdrav razum ukazuje na to da upadom u ovu temu niste dobronamerni. To se vidi izdaleka. Svega par postova, flejm, ad hominem od samog starta, vredjanje, recnik ulice itd.
Sve ovo pisem iz razloga da u ova teska vremena odrzimo ovo mesto zdravim, da ne razmisljamo o svakodnevici i na bar par minuta skrenemo misli na nesto lepo.

Link to comment
Share on other sites

Mozda bi bilo pametno da se tema zaključa nekoliko dana, da se malo smirimo.
Svi smo grešni i trebalo bi da imamo razumevanja i za druge ukoliko nisu drasticno prekršena propisana pravila foruma. To se odnosi i na iznošenje mišljenja o Moderatoru, o njegovom načinu moderiranja, jer je i on samo živ čovek.
Tema je naprosto sjajna i izuzetnoooo posećena.
Neće biti ista (ni forum) bez vas: g [mention]Majda [/mention] , g. [mention]SuperFi [/mention] , g. [mention]anubisgrau [/mention] .............
Nadam se da cete nam, kada se emocije slegnu, omoguciti da nastavimo da uživamo u vašim postovima (znanju).

Link to comment
Share on other sites

ovo nije ordinarno, mislim da se firma zove DaVinci a radi se o kreativnoj upotrebi ekspres lonaca za uveseljavanje ljubitelja vinila.

Na donjoj slici je klon, još u fazi razvoja.

Molim vas stišajmo strasti, u neforumskom svetu ima i previše zle krvi, nemojmo dozvoliti da se ona prelije i na forum.

IMG-20210131-WA0036.jpg

IMG_20210131_113036.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...