Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

1 sat ranije, prophet said:

Sto se R2R DAC-ova tice, razlika u zvuku u odnosu na DAC-ove sa cipom je slicno kao izmedju diskretne i opamp izvedbe, ako bi uopste mogla da se povuce neka paralela. Moj utisak je da zvuce prirodnije. Doduse sĺusao sam DIY izvedbu i mnogo mi se dopalo to sto sam cuo.

Taj deo je verovatno bolji nego kod Lampija, dok cevi na izlazu daju prednost potonjem. Znamo da izlazni stepen dosta utice na ukupan utisak. U kompletno cevnom sistemu ta prednost cevi na izlazu nije od tolikog uticaja. Dobra stvar bi bila R2R i cevni izlaz. Moje 2 kopejke.

Moj prethodni GG2 je bio R2R i po zelji buduceg vlasnika mislim da moze i dalje da se naruci kao custom opcija.

Cuvsi Lampijev R2R vs non R2R poslednje generacije, na istoj osnovi ostalog dela DACa mogu mirne savesti reci da niste u pravu (R2R/chip).

Posto mi je sistem od pocetka do kraja sa lampama i sada, a bome i pre par godina kada sam imao SS DAC-ove (m2Tech Young sa Palmerom, Auralic Vega, AI DAC) razlika sa lampama u izlazu DACa je malo je reci masivna. Just my 2 cents ;-) 

Mislim da su istog misljenja vezano za zadnji pasus i @SuperFi & @lalelala

Link to comment
Share on other sites

Da, ima dosta promjenljivih pa je nezahvalno ocjenjivati samo jedan uređaj u sistemu.

Međutim, već sam nekoliko puta rekao, a nije zgoreg i da ponovim...

Najbolji zvuk koji sam u životu čuo je bio kod Laleta, a sistem je u tom trenutku bio sledeći:

Apolon mono blokovi u D klasi

Marten Đango L

Lampizator Atlantic TRP 

Acouistic Invader preamp

Jedina nepoznanica su ostale lampe u tom trenutku jer je Lale tada poredio gomilu njih.

E sad, prošlo je dosta DACova do lampizatora, ali je sa njim TO BILO TO!

Sa takvim zvukom bih bio miran do kraja života.

Link to comment
Share on other sites

Postoje i R2R čip DAC-ovi, npr PCM58, PCM56, PCM63...

Denafrips Ares II je R2R u diskretnoj izvedbi, mislim da postoje i Lampizatorovi DAC-ovi sa R2R konverterom u diskretnoj izvedbi, Atlantic ako se ne varam.

BTW, R2R ne znači resistor to resistor nego način predstavljanja binarnog koda gde struja prolazi kroz vrednost otpora 1R ili 2R, odatle R2R, iz praktičnih razloga nije moguće ići sa 0R i 1R...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ono što mi je vrlo, vrlo interesantno u ovom trenutku je priča, ne toliko o prirodnosti boje tona i teksturi, koliko o postavci same scene sa R2R DAC ovima.

Iz recenzija i priča slijedi da je upravo to najbolja njihova osobina.

Ako postoji takav DAC koji može uspješno da objedini takvu postavku scene R2R dacova i prirodnost tona lampi u izlazu, onda je to za mene i moj ukus sveti gral.

Link to comment
Share on other sites

@golum ja sam samo citao na WBF o diskretnom vs E53 lampiju (delta-sigma). Tamo je jasno napisano upravo to sto ti kazes, novije verzije sa E53 su bolje.

Iz mog skromnog iskustva, Lampi sa E53 (moj primerak) je ubedljivo najbolji DAC koji sam koristio. Imao sam par veoma dobrih R2R primeraka: AYA od Audiala, Mark levinson ML36S (4xPCM1702 selected, PMD100). Ma to nema smisla uporedjivati. Sorry...

Sto sam matoriji postajem sve manje iskljuciv; tehnologija nije bitna, samo rezultat. U slucaju Lampizatora, Lukas je odabrao delta sigma konverter i ja samo mogu da mu se divim na implementaciji i krajnjem rezultatu.

Danas je ponuda diskretnim DAC ogromna...sto gotovih resenja sto DIY modula. 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Toza said:

Ono što mi je vrlo, vrlo interesantno u ovom trenutku je priča, ne toliko o prirodnosti boje tona i teksturi, koliko o postavci same scene sa R2R DAC ovima.

Iz recenzija i priča slijedi da je upravo to najbolja njihova osobina.

Ako postoji takav DAC koji može uspješno da objedini takvu postavku scene R2R dacova i prirodnost tona lampi u izlazu, onda je to za mene i moj ukus sveti gral.

IMHO lampe ne mogu da kreiraju nesto cega nema: nema sumnje da je digitalni deo u lampizatorima odradjen vrhunski. 

Golum je napisao, moze da se naruci Lampi sa Soekris diskretnim R2R modulom ali novije delta sigma verzije zvuce bolje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

Da, ima dosta promjenljivih pa je nezahvalno ocjenjivati samo jedan uređaj u sistemu.

Međutim, već sam nekoliko puta rekao, a nije zgoreg i da ponovim...

Najbolji zvuk koji sam u životu čuo je bio kod Laleta, a sistem je u tom trenutku bio sledeći:

Apolon mono blokovi u D klasi

Marten Đango L

Lampizator Atlantic TRP 

Acouistic Invader preamp

Jedina nepoznanica su ostale lampe u tom trenutku jer je Lale tada poredio gomilu njih.

E sad, prošlo je dosta DACova do lampizatora, ali je sa njim TO BILO TO!

Sa takvim zvukom bih bio miran do kraja života.

Ne zezaj, Tozo. Django XL je u odnosu na Django L neka druga, visa liga. Ne znam po kom osnovu su ih stavili u istu seriju.

BTW, ni AI preamp me nije nesto odusevio.

Kanda su tebe omadjijale kiflice :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Ok, iskustva su razlicita. I ja sam slusao pa sam napisao to sto sam cuo. Znatno mi se vise dopala R2R varijanta. Obe su bile sa trafoima u izlazu. Moja su zapazanja takva. Doduse ne mogu se usporedjivati, zavisi od izvedbe, sistema na kom je slusano i jos dosta promenljivih.

Slazem se svakako...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...