Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

Ne znam vise da li ste pominjali Audio Note zvucnike. Izmedju ostalih, imao sam prilike u vise navrata da poslusam AN-E u najzescoj varijanti - i to je bio fantastican zvuk. Naravno ti "srebrni" kostaju poprilicno ali opet manje od nekih basnoslovno skupih zvucnika koji danas mogu da se nadju na trzistu.

Medjutim, ono na sta bih zeleo da vam skrenem paznju jeste jedan od najjeftinijih AN modela. Radi se o staroj varijanti AZ-1 (koliko vidim AN sada proizvodi samo AZ-2). Taj zvucnik nije bio skup, horna princip, osetljiv. Drugar ga pokrece pomocu Audion Sterling 300B SET, izvor je gramofon (Project RPM 9 a zvucnica Benz ACE), phono je stari Musical Fidelity. Znaci nista skupo, nista ekskluzivno - ali svira jako fino. Kada kazem fino, mislim na dobar frekventni balans, dobru analticnost, puno detalja koji medjutim ne iskacu iz cele reprodukcije ... Zvuk je uz to otvoren, narocito prema navise i odaje neku "svezinu", dinamicnost ... Ovi zvucnici stoje blizu zida (da bi se pojacao bas) i predstavljaju dobro resenje za one koji nemaju previse prostora u svojoj sobi.

Za mene je taj njegov sistem dokaz da moze da se napravi odlican HiFi sa ne previse novca.

Link to comment
Share on other sites

Sto se R2R DAC-ova tice, razlika u zvuku u odnosu na DAC-ove sa cipom je slicno kao izmedju diskretne i opamp izvedbe, ako bi uopste mogla da se povuce neka paralela. Moj utisak je da zvuce prirodnije. Doduse sĺusao sam DIY izvedbu i mnogo mi se dopalo to sto sam cuo.

Taj deo je verovatno bolji nego kod Lampija, dok cevi na izlazu daju prednost potonjem. Znamo da izlazni stepen dosta utice na ukupan utisak. U kompletno cevnom sistemu ta prednost cevi na izlazu nije od tolikog uticaja. Dobra stvar bi bila R2R i cevni izlaz. Moje 2 kopejke.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...