Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

U odnosu na klasicnog SE lampasa, koliko se secam Hiraga nema izlazni trafo i u napajanju ima diodno ispravljanje sa velikom kapacitivnom rezervom sto verovatno doprinosi da za istu nominalnu snagu ima bolji drajv u basu. 

Kako se slaže sa SE lampasem u biampu ?  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 9.4.2020. at 12:25, hifista said:

U odnosu na klasicnog SE lampasa, koliko se secam Hiraga nema izlazni trafo i u napajanju ima diodno ispravljanje sa velikom kapacitivnom rezervom sto verovatno doprinosi da za istu nominalnu snagu ima bolji drajv u basu. 

Kako se slaže sa SE lampasem u biampu ?  

sad tek vidim pitanje, nemam odgovor - nemam sa čime da probam. moji zvučnici nemaju tu fleksibilnost da mogu da menjam bas pojačalo - bas filter je zatvoren u kutiji zajedno sa pločicama od fabričkog pojačala. preterano bi drljanje tu trebalo da padne da se to sve rasplete i otvori za druga pojačala.

odličan bas ima hiraga, definicija muzikalnosti i dobre energije kao i sam amp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U odnosu na Altec, Klipsch se “dere“

. Istina slusao Klipsch Horn, ne

La Scala-u.

Objektivno, Altec 19 je odlican zvucnik i uopste se ne dere; i ovde kao i mnogo puta ranije, nije “problem” u predmetu, u ovom slucaju u Altec-u 19, nego u prodavcu odnosno licnom animozitetu prema istom.

Msm, providno...

 

 

8F997E80-81CC-4AF1-ACC2-11044B2A7C19.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Srecko said:

[mention]zflazar [/mention]moj čovek.
Mora da me upoznate sa njimemoji16.png.
Možda smo braćaemoji16.png?

ako nabavite još 2-3 pojačala i isto toliko zvučnika, možete proći da vas usvoje njegovi roditelji kao Ištvanovog mlađeg brata:-P

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, anubisgrau said:

krgoviću, hraniš trolove

 Ja sam probao da pojasnim da ti vasi medjusobni ad-hominem napadi podstaknuti nekom licnom netrpeljivostu nisu primereni forumu.

 Ako niste u stanju da se suzdrzite, moderacija ima nacina da pomogne.... mozda prija odmor?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ja sam probao da pojasnim da ti vasi medjusobni ad-hominem napadi podstaknuti nekom licnom netrpeljivostu nisu primereni forumu.

 Ako niste u stanju da se suzdrzite, moderacija ima nacina da pomogne.... mozda prija odmor?

slušaj, ja sam do sada bio benevolentan prema tvoj moderisanju a sad ipak moram da napisem da kao moderator ne radiš svoj posao. gore imaš klasičan primer trolovanja i flejmovanja teme - postavljanje oglasa koji nema veze sa ovim o čemu pričamo. umesto da obrišeš i eventualno nastavimo argumentovanu diskusiju u duhu teme, koga ova tema uopste zanima, ovo ruglo od posta kojim se između ostalog podržava profesionalni preprodavac, stoji i dalje.

nemoj posle da kukaš i da se pozivaš na ad hominem napade, barem ne u mom slučaju, pošto ja nisam pomenuo niti imam nameru da pominjem onoga koga stitite jer placa reklamu. na ad hominem nisi reagovao, pritom je post reportovan za trol i flejm. ne znam kako da ti nacrtam ako ne razumes sta podrzavate.

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau ako ti se ne dopada način na koji se forum moderiše, uvek možeš ovaj forum da napustiš. Prvi kršiš pravila i pišeš o svom poslu na ovom forumu, mestu na kojem to zaista nije tema. Drugo, optužba da moderatori štite nekoga jer taj neko plaća reklamu je besmislena. Moderatori ne rade za novac, niti imaju vezu sa oglašivačima časopisa.

Treće, molim te nemoj da nekoga prozivaš da je profesionalni preprodavac, kad to nije. To radiš samo zbog ličnog fajta od ranije. 

Link to comment
Share on other sites

Tema čujne zvonjave Altec 811b horne koja se između ostalog nalazi u A19 je jedna od večnih hifi tema, obrađena je milijardu puta s obzirom da je proizvedeno ko zna koliko desetina hiljada pari, pa je nakon revivala bilo i onih koji su poželeli da unaprede zvuk.

Naravno postoje audiofili koji ili ne umeju da čuju sve moguće modalitete distorzije ili prosto vole da slušaju tako. Svakom po želji i po ušima

Evo malo linkova, koga zanima tema:

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/altec-811b-horn-damping.721934/

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?11847-Horn-Dampening-811B

 

Ali da ne širimo dalje, lepša priča je vezana za La Scalu, koja je doživela neku vrstu revizije od strane Klipscha u La Scala AL5 iz Heritage serije, sa jako puno pohvala za unapređen zvuk u srednjem i gornjem registru i (navodno) eliminisan honk i shout. S obzirom da je bas horn loaded, jasno je da zapremina nije dovoljna za duboko oranje, ali to je druga vrsta problema. Cena 12.000 funti u UK, ne znam američku.

Takođe inspiracija iz ovog Klipsch klasika išla je i prema nekoliko zanimljivih malih serija:

http://simonmearsaudio.com/uccello-horn-loudspeakers.html

http://voltiaudio.com/vittora/

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A čuj, postoji nešto što se zove nauka i u njoj nešto što se zove merenje. Verujem da i firme čije zvučnike prodaješ mere svoje proizvode, naročito u procesu razvoja, pa ako ne veruješ meni,  onda ti savetujem da se raspitaš kod njih, recimo za način na koji ATC dolazi do tako uniformnog odziva.

S obzirom da se nalaziš na temi u kojoj je niz učesnika razvijalno svoje hi end zvučnike, takođe koristeći merenje da bi unapredili frekventni odziv, polarni odziv, waterfall i druge karakteristike, ovo baš i nije neko mesto za hokus pokus "ne umeju da upare".

Izvoli merenje Altec 811b (umotana u peškire i zategnuta stolarskim stegama da smanji zvonjavu) vs moderna, biradijalna horna, sa pratećim komentarima. 

Uživaj, ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj ili mene ili nekog drugog na ovoj temi.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Pitanje na temu "out of the ordinary": Da li je neko koristio gitarsko pojacalo kao subwoofer?

 Nesto naleteh na reditu da ljudi spominju - znaci, lupam, marshall lampas za bas, u sustini mono lapmasko pojacalo i 15" drajver... Je'l neko to koristio kao subwoofer u sistemu? Ima li to smisla?

 Kapiram da "rupa za kabl" postoji, pitam je'l to neko cuo/probao?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...