Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

...da iskoristim dupli post: elephant ear zvučnike mislim da ima Sale a.k.a. Sax Hifi sa diyaudio.rs foruma.

Da, Sale ih ima i to baš lepo svirucka sa lampom od 3w koju je tad imao. Takođe ih i prodaje. Imao i ja jedan par, ali mi uslovi ne dozvoljavaju toliko zvučnika, pa ih prodah za 1-nu zelenu. Već su mislim pominjane u ovoj temi te Yamahe...

I da, sad je čika Brka...nije više Sax...

 

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Krca44 said:

Sad kad si vec stavio sliku, molim napisi nesto o ovim kutijama, mene interesuje, za druge ne znam.

Hvala

TAD berilijumski kompresioni drajver i 16" bas, full aktiva sa Hypex Ncore 3-kanalnim plate pojačalom (125+125+100), s tim da su prva dva kanala konfigurisana u bridž.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, kiLDer said:

Da, Sale ih ima i to baš lepo svirucka sa lampom od 3w koju je tad imao. Takođe ih i prodaje. Imao i ja jedan par, ali mi uslovi ne dozvoljavaju toliko zvučnika, pa ih prodah za 1-nu zelenu. Već su mislim pominjane u ovoj temi te Yamahe...

I da, sad je čika Brka...nije više Sax...

 

Koliko se secam, cika Brka ima (imao) model NS 10 koji nema srednjotonac.

BTW, imao davno i ja NS 10, srednji-ok, bas i visoki slabi. Inace, ta serija nije ni pravljena za hifu, sluzila je kao zvucnik za tadasnje elektricne organe.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Zexx said:

TAD berilijumski kompresioni drajver i 16" bas, full aktiva sa Hypex Ncore 3-kanalnim plate pojačalom (125+125+100), s tim da su prva dva kanala konfigurisana u bridž.

ukor direktora za prediskljucenje iz skole,nista 0,5-1W SET :1038: ?..lepte,kud ide vise ovaj svet :P :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, neskor said:

koju skretnicu koristis?

Odmah da se ogradim, zvučnik nije moj, nego mog drugara, ali sam pratio razvoj i ovog, kao i prethodnog primerka koji je kastomizovan da radi kao in-wall monitor za jedan studio u Pančevu. Koristi se aktivna skretnica iz samog Hypex modula (FA123) bez ikakvog peglanja pomoću DSP iako za to postoji mogućnost, a ako se ne varam, skretnica bi trebalo da u potpunosti replicira parametre pasivne skretnice iz modela TAD 2402 koji je korišćen kao "mustra".

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Pozdravljam. Zexx, imas li neki komentar, aktiva vs pasiva?

Nisam ja neko koga treba ubeđivati u prednosti aktive.B) Čak ni ona Yamaha koju vidiš pored ovog TAD-a nije obična, nego takođe aktivna verzija, sa 2xNcore 400 u basu i 2xNcore 122MP za srednje i visoke, a skretnica je analogna custom-made i finalno podešavana u sobi gde se zvučnik koristi. Mogu da kažem da me je iskreno NS1000 uglavnom ostavljao ravnodušnim bez obzira na ostatak sistema u kome je slušan, i tako je bilo sve dok nisam čuo ovu aktivnu verziju...:heat:listen

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Ne znam sta si cekao do sada?

Daj jos malo fotografija i komentara?

Koji je to mode tad kabineta?

Nisam ga ni ja video do sinoć, a biće još fotki kad ih slikam po danu foto aparatom. Korišćen je kabinet TAD 2402 kao osnova, iako ne deluje tako na slici jer grill od Yamahe stoji ispred pa se stiče utisak da zvučnik ide do poda, a zapravo stoji na improvizovanom stalku (gajbicama:lol:). Bas i visoki su TL-1601b i TD-4002, horna TSM-2, ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha NS-1000M:wub: Drago mi je da je pomenuta.

Imao sam, bolje reći živeo sam sa tim zvučnicima 5 godina. Takođe, bile su u sistemima nekoliko mojih dobrih prijatelja, pa sam bio u prilici da ih slušam u različitim postavkama.

Ono što moram da istaknem je da za "pokretanje" ovih zvučnika nije potrebna velika snaga. Mnogo je bitniji kvalitet pojačavača. 

Slušao sam ih sa:

Accuphase  E-406V

Accuphase  E-306

Pioneer M-22

EAR 859

Denon PMA SA-1

Pioneer A-757 Mk2

Panasonic SA-XR 55

Audiolab 8000

Ručna izrada GainCLone 12W

Forte Audio Model 1

Prvi sistem u kojem je to radilo korektno je bio sastavljen od Denon PMA SA-1 i Denon DCD-SA1. Slušani su originalni SACD diskovi i to je zvučalo onako HiEnd-ovski.

Od pobrojanih pojačavača pored ovog Denona jedino što ih je "pokretalo" bili su Forte Model 1,  Pioneer M-22 i na moje veliko iznenađenje Gain Clone monoblokovi sa svega 12W. Ove Gain Clon je pravio član foruma @Majda

Najbolji zvuk sa njima postigao sam u sledećem sistemu:

RME HDSP 9632 kao izvor digitalnog signala

Weiss MInerva DAC

Pioneer C-21 preamp

Forte Model 1 power amp

To je bio jako dobar zvuk, tranzijenti kakvi se retko dožive....

Zakljucak je da je potrebna snaga 30-50W ali kvalitetna izrada. Moze i vise ali nema potrebe.

Ta postavka kao na fotografiji, samo na stalcima, nije dobra. Ova kompresiona kutija mnogo "radi" i izaziva puno problema. To sam uspevao da rešim postavljanjem izolacije između zvučnih kutija i stalaka kao i ogromnih sunđera dimenzija 2m x 1m debljine 20cm  iza njih.

Inače ovi zvučnici "trpe" jako veliku snagu i sviraju bez izobličenja.

Druga stvar koja mi se nije dopala je in-your-face zvuk, sve je nekako ispupčeno u prostoru i ima se konstantan utisak da će svakog momenta nešto da eksplodira. Takav zvuk, uz dodatak odlične disperzije koju imaju ovi zvučnici, može biti od koristi za monitoring (svakako ne za mastering) ali za slušanje kod kuće nije po mom ukusu.

Problemi koje taj kompresioni bas nosi sa sobom su jednim delom uticali na moju odluku da ih prodam i pređem na nešto drugo. Drugi deo je naravno i dobijanje  sveopšte uzev mnogo boljeg zvuka, lakšeg za pokretanje, koji bolje radi i na manjim glasnoćama kao i na većim, bez ispupčenosti u prostoru i sa većom dubinom, pogodnim za višečasovno slušanje. ..

Evo fotografije sa jednog lepog druženja sa @Bujodrag, @mmilovan, @Aciko, ston-om....

 

 

mini-IMG_3091.JPG.05c4b339a29ce98b9e3ae25c203d8e7c.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...