Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

2 sati ranije, somilenko said:


 

 


Dali je moguće saznati koja je uloga whizzer-a u slučaju Vaših zvučnika, tj. do kog ste zaključka došli?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Naravno evo pojašnjenja od konstruktora ja samo znam da slušam muziku :)
Uloga whizzera na našem zvučniku je potpuno indentična ulozi kao kod drugih proizvođača full range: Frekventne  izmene i izmena direktnosti, a to se postiže oblikom,veličinom, položajem i usmeravanjem u pravcu koji vam diktira glavna pogonska membrana. Zato svaki model zvučnika ima drugačiji whizzer. Naš Whizzer odgovara zahtevima pogonske membrane.

Link to comment
Share on other sites

Tvorac zvucnika je Branko Bin inace clan foruma.

Mislim da bi bilo najefikasnije da se pitanje uputi direktno i da odgovor ne stize preko “posrednika”. 

@ister drago mo je da si zadovoljan zvukom. ;)
 

... i dalje me zanima koja je cena zvucnika. Ne znam zasto je informacija nedostupna ?

Dobro, za sada je jasno da je manje od 15.000€ :)

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Ljuba said:

Cena nije na sajtu? Oh, kakvo čudo :)

Ako je ovo aluzija na moj sajt onda bas i nije na mestu. Hocu da kazem, sve sto te/vas zanima pitaj/te nije tajna. Dobices/dobicete odgovor uvek.

Kod mene ne mora preko “posrednika” i “advokata”, sta vise nije ni pozeljno.

Kazi, krsta ti, ko se zalio pa si morao da reagujes? :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno evo pojašnjenja od konstruktora ja samo znam da slušam muziku
Uloga whizzera na našem zvučniku je potpuno indentična ulozi kao kod drugih proizvođača full range: Frekventne  izmene i izmena direktnosti, a to se postiže oblikom,veličinom, položajem i usmeravanjem u pravcu koji vam diktira glavna pogonska membrana. Zato svaki model zvučnika ima drugačiji whizzer. Naš Whizzer odgovara zahtevima pogonske membrane.
Hvala na informaciji, to onda odgovara logici koju ste napomenuli a i "cone breakup" područje je sudeći po grafiku lepo iskontrolisano, praktično neprimetno, ostaje samo da se uživa u muzici.

Merenje odziva zvučnika je rađeno u prostoriji gde se slušaju ili negde drugde, pretpostavljam da niste imali anehoičnu prostoriju na raspolaganju, pošto je odziv poprilično uravnotežen ako je u pitanju odziv u prostoriji...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zasto je zaseravanje teme pitati koliko kosta proizvod o kome se prica?
Pitam vlasnika koji je priizvod kupio koliko isti kosta, gde je problem?
Čini mi se da u ovom trenutku još nije definisana cena za treće lice, što stavlja vlasnika ovog para u nezavidnu poziciju jer je cena koju on zna cena za njega kao prijatelja...

Svakako i mene ista zanima i bilo bi lepo da je saznamo kada bude definisana ali mislim da to neće biti skoro...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zasto je zaseravanje teme pitati koliko kosta proizvod o kome se prica?
Pitam vlasnika koji je priizvod kupio koliko isti kosta, gde je problem?


Zato sto konkretno u Vasem slucaju to radite tendeciozno, obzirom da ste distributer hi-fi opreme. Uostalom, siguran sam da i bez toga mozete bez ikakvih problema da saznate cenu, sa 1-2 telefonska poziva, tako da su ova “otvorena pisma” suvisna, nemojmo se praviti naivni.
Drugo, ni kod Vas nema cena na sajtu, a razgovor o cenama preko telefona sa Vama, pocinje sa kontra pitanjima usmerenih na odmeravanje dzepa potencijalnog kupca. Tako da bolje da cutite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, nackom said:

 


Zato sto konkretno u Vasem slucaju to radite tendeciozno, obzirom da ste distributer hi-fi opreme. Uostalom, siguran sam da i bez toga mozete bez ikakvih problema da saznate cenu, sa 1-2 telefonska poziva, tako da su ova “otvorena pisma” suvisna, nemojmo se praviti naivni.
Drugo, ni kod Vas nema cena na sajtu, a razgovor o cenama preko telefona sa Vama, pocinje sa kontra pitanjima usmerenih na odmeravanje dzepa potencijalnog kupca. Tako da bolje da cutite.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kao prvo, to sto sam ja to sto jesam ne znaci da u svakom mom postu treba paranoicno traziti skrivenu nameru.

Kao drugo, cista je laz da ja zapocinjem razgovor kontra pitanjima zarad procene dubine dzdpa kupca. Ko me je ikad zvao telefonom zna da je to budslastina i neistina.

Trece, deliuje krajnje maliciozno da mi se obracas sa “Vi”  kao iz nekog kvazi postovanja. “Postovanje” si pokazao iznoseci neistine na moj racun.

Takodje, valjalo bi da pratis temu na kojoj pises.  Video bi da se admin vec istakao pitanjem cena na mom sajtu a takodje, video bi i moj komentar.

 Tako da... nadam se da smo se razumeli.

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, somilenko said:

Čini mi se da u ovom trenutku još nije definisana cena za treće lice, što stavlja vlasnika ovog para u nezavidnu poziciju jer je cena koju on zna cena za njega kao prijatelja...

Svakako i mene ista zanima i bilo bi lepo da je saznamo kada bude definisana ali mislim da to neće biti skoro...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ima smisla komentar mada onda je pristup malo “lezeran”. :)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, to sto sam ja to sto jesam ne znaci da u svakom mom postu treba paranoicno traziti skrivenu nameru.
Kao drugo, cista je laz da ja zapocinjem razgovor kontra pitanjima zarad procene dubine dzdpa kupca. Ko me je ikad zvao telefonom zna da je to budslastina i neistina.
Trece, deliuje krajnje maliciozno da mi se obracas sa “Vi”  kao iz nekog kvazi postovanja. “Postovanje” si pokazao iznoseci neistine na moj racun.
Takodje, valjalo bi da pratis temu na kojoj pises.  Video bi da se admin vec istakao pitanjem cena na mom sajtu a takodje, video bi i moj komentar.
 Tako da... nadam se da smo se razumeli.


Ne poznajemo se - zato Vi.
Procena dubine dzepa - iz licnog iskustva.
Temu pratim, sve vreme, aktivno.
Da, razumeli smo se. T.j. ja Vas jos ranije, meni nista vise nije potrebno, samo da se tema vise ne kvari budalastinama. Zanima cena - moze da se proveri direktno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da nismo.
“Ti” jer smo na forumu uvek na “ti”.
Ti i vecina ovde znate ko sam ja, ja tj mi ne znamo ko si ti. Za to ti i mozes da lazes “iz licnnog iskustva”, ja niti mogu niti hocu da lazem.
:wave2
 
 

Ko treba da zna ko sam - zna. Ti posto me optuzujes da lazem i ne moras. Vise stete za tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

jao-jao, 

gde se odmetnula jedna ovako lepa tema?

Man'te se cena, poslovne strategije, premeravanja akustike tuđih buđelara. To su sve- samo ne stvari koje se po meni ne uklapaju u osnovnu temu ovog thread-a.

Da li ima neko neku informaciju o zvučnicima firme Teresonic? Šta se dešava/dešavalo u skorije vreme sa njima?

TeresonicIntgrmJL-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lepo je videti da neko napravi drajver. Mene zanima to putovanje. Recimo izbor membrane, gde je odabran dudov papir. Zanimljivo je da u Srbiji postoji tradicija sviranja u dudov list. Kad je u Beogradu gostovao Stephan Micus dobio je na poklon plocu na kojoj neki cica svira u dudov list, nije bio cuo za taj "instrument".
Majda je ranije pricao o papiru koji koristi Feastrex, pa bi ovde bilo zanimljivo cuti zapazanja za i protiv koriscenja razlicitih vrsta papira, oblikovanja i impregnacija membrane.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Sonichammer said:

Zasto je zaseravanje teme pitati koliko kosta proizvod o kome se prica?

Pitam vlasnika koji je priizvod kupio koliko isti kosta, gde je problem?

Nisam kupio, učestvovao sam od početka u projektu i ja sam pokrenuo priču "hajde da pravimo" tako je počelo. Uloženo vreme, oprema, materijal, gomila pokušaja...  Cena 3.500€ par ako bi se prodavalo.

Link to comment
Share on other sites

On 4.2.2020. at 20:03, Majda said:

Pa oni sto samo gledaju "utegnut" "bas", da sistem "crta" "scenu", "leprsavi" visoki itd itd :unsure:

E zato nisam kupio zvučnike zbog crtanja itd. Sve što sam poslušao u poslednjih 3 godine ima zvuk takav da imam osećaj da će se nešto desiti ali toga nije bilo samo sam bio nervozan posle slušanja. Sve napeto i mučno za slušanje.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, hifista said:

Lepo je videti da neko napravi drajver. Mene zanima to putovanje. Recimo izbor membrane, gde je odabran dudov papir. Zanimljivo je da u Srbiji postoji tradicija sviranja u dudov list. Kad je u Beogradu gostovao Stephan Micus dobio je na poklon plocu na kojoj neki cica svira u dudov list, nije bio cuo za taj "instrument".
Majda je ranije pricao o papiru koji koristi Feastrex, pa bi ovde bilo zanimljivo cuti zapazanja za i protiv koriscenja razlicitih vrsta papira, oblikovanja i impregnacija membrane.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 

Počelo se od običnog papira 200gr celulozni reciklirani, rezultst jako loš. Zatim pamuk 220gr, 300,gr, 630gr, 800gr. Najboljinrezultat sa pamukom 100% dao je 600gr. m2. Potom.dazimomu posed dudovog papira iste gramaže i ostaje sa natoma iskustva drugih konstruktora u svetu koji koriste  isti papir za svoje full range. Na tome se ostalo . Dodato ne bigovanje zbog dodatnog ukrućenja i još dodatne uloge u fr rasponu. Sada dolaze na red papiri od Konoplje, Bambusa, Agave. 

Premaz je ajda da kaźem tajna. Tehnolog koga sam zamolio da nam napravi akrilni premaz potrošio dosta vremen da podesi mešavinu tako da ne promeni fr opseg, ne oteža previše membranu, da ukruti memranu ali da je ne prekruti,da se brzo osuši pritom da penetrira dpvoljno u papir bez gubitka svojsva i karakteristike papira i uticaj na zvuk. U svakom slučaju mnogo rada i truda. I posle se interesuju za cenu... Vrhunsko zadovoljstvo slušanja posle sve muke jedostavo nema cenu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, somilenko said:

Hvala na informaciji, to onda odgovara logici koju ste napomenuli a i "cone breakup" područje je sudeći po grafiku lepo iskontrolisano, praktično neprimetno, ostaje samo da se uživa u muzici.

Merenje odziva zvučnika je rađeno u prostoriji gde se slušaju ili negde drugde, pretpostavljam da niste imali anehoičnu prostoriju na raspolaganju, pošto je odziv poprilično uravnotežen ako je u pitanju odziv u prostoriji...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Merenja su rađena i tamo gde je zvučnik pravljen i u prostoriji gde su postavljeni. Moja soba je akustički tretirana i sad ostaje da podesim ostatak  za potpuno uźivanje. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zflazar said:

jao-jao, 

gde se odmetnula jedna ovako lepa tema?

Man'te se cena, poslovne strategije, premeravanja akustike tuđih buđelara. To su sve- samo ne stvari koje se po meni ne uklapaju u osnovnu temu ovog thread-a.

Da li ima neko neku informaciju o zvučnicima firme Teresonic? Šta se dešava/dešavalo u skorije vreme sa njima?

TeresonicIntgrmJL-1.jpg

Ovo me podseti možda ću oslikati svoje kutije :)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Sonichammer said:

Tvorac zvucnika je Branko Bin inace clan foruma.

Mislim da bi bilo najefikasnije da se pitanje uputi direktno i da odgovor ne stize preko “posrednika”. 

@ister drago mo je da si zadovoljan zvukom. ;)
 

... i dalje me zanima koja je cena zvucnika. Ne znam zasto je informacija nedostupna ?

Dobro, za sada je jasno da je manje od 15.000€ :)

Nisam posrednik a odgovaram ja  zato što ostale učesnike ne zanima ova vrsta priče. Ako sumnjaš u kvalitet izrade i zvuka, Grocka nije daleko... Meze, ,pivo, vino, biraj.... Dođeš čuješ i onda kažeš valjaj ili ne valja.  Moźe da se napravi koliko hoćeš drajverani kutija sa pptpuno istim karakteristikama. Ako hoćeš da distribuiraš dogovorićemo se za cenu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ister said:

Cena 3.500€ par ako bi se prodavalo.

Hvala na odgovoru. :)

 

3 sati ranije, ister said:

Nisam posrednik a odgovaram ja  zato što ostale učesnike ne zanima ova vrsta priče. Ako sumnjaš u kvalitet izrade i zvuka, Grocka nije daleko... Meze, ,pivo, vino, biraj.... Dođeš čuješ i onda kažeš valjaj ili ne valja.  Moźe da se napravi koliko hoćeš drajverani kutija sa pptpuno istim karakteristikama. Ako hoćeš da distribuiraš dogovorićemo se za cenu.

Uopste ne sumnjam u kvalitet. Odakle ti takva pomisao?

Pitao sam za cenu, dobio odgovor i to je to.

Hvala na pozivu, svakako.

Mozd se i vidimo u nekom trenutku.

Ako se odlucite za komercijalizaciju proizvoda, bilo bi lepo da organizujeye i neku prezentaciju u Bg.

Za distribuciju nisam zainteresovan. 
Tacnije, nisam razmisljao u tom pravcu.

Zelim uspeh u daljem radu tebi i ostalim ucesnicima! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...