Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

1 sat ranije, patason said:

...

Opet ponavljam, cini mi se da su proizvodjaci slicno nesto mislili ali su se nezgrapno izrazili.....mozda i usled vec "zauzetog" slogana konkurencije. Pretpostavka je da ce fine-tunovati odredjene komade po zelji kupca....ne i obavezno.

Moze biti da je tako.

 

36 minuta ranije, nackom said:

Joj ljudi, ala iskomplikovaste.
Juce sam od dvoje ljudi cuo utiske, ljudi kojima verujem i iskusni su. Zvuci odlicno.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Ne sumnjam.

Samo sam se zapitao hoce li i sleddci par zvucati isto.

Link to comment
Share on other sites

ako smem da dodam još jednu malu sugestiju:

mislim da nema potrebe dočekati "na nož" ove drajvere/zvučnike. Njihovo vreme, mesto i tržišna pozicija će se već iskristalisati vremenom. Voleo bih u tom svetlu da imam Siminu vremensku mašinu. Pošto je nemam, moraću kao i ostali smrtnici da se strpim i da sačekam dok se konstruktorski tim ne smisli u kom pravcu će ići:

-fokus na izradu drajvera i direktna prodaja DIY entuzijastima uz opciju i gotovih nacrta za kabinete

-fokus na izradu drajvera i prodaja po tipu OEM High End firmama (slično RAAL-u) za njihove gromoglasnonazivne kutije ili

-fokus na izradu kompletnih zvučnika.

Kako god, voleo bih da čujem ove dual concentric prvence iz Srbije.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Sonichammer said:

Ja bih da ovde zavrsimo “raspravu” - kako da cujes kutije koje ne postoje, prave se za tebe? Unikat, znaci drugaciji od predhodnih, mozda bolji, mozda losiji, mozda samo “drugaciji”...

neizvesno je a obavezao si se da kupis.

Slažem se. Da dodam, nije teško postići konzistentan (ujednačen) kvalitet i zvuk veće serije zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam link i veoma mi se dopada to sto je uradjeno. A uradjeno je mnogo toga, velika kolicina rucnog rada... Verovatno mnogo vise nego sto se "vidi" na fotografijama. Mislim da nije lose cela stvar ni predstavljena. More fotografija kao i video klipova koji pokrivaju sve faze izrade i drivera i kabineta. Dopada mi se sto je dokumentovano mnostvo tehnickih detalja na primer u vezi sa pripremom, farbanjem i lakiranjem, kabineta. :)

Ovo sto je prezentovano je za svaku pohvalu u prvom redu clana foruma  Branka (ako se ne varam) ali i ostalih koji su u ovom poslu ucestvovali :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, prophet said:

Malo bode oči to što korpe jako podsećaju na :

Mozda, ali jednostavno ne moze da se izvede na drasticno drugaciji nacin ta mehanika. Narocito za probne primerke? To je jednostavno modularni pristup bez neke naknadne finalne obrade. KOmadi se seku vec postojecim automatizovanim racunarski kontrolisanim alatkama a nactr daje u nekom CAD formatu. Pa i ako ima gresaka lako se isprave i nisu skupe?

Uostalom mislim da je pre vise od deceniju sigurno Audio Techology radio upravo po ovom konceptu? Verovatno i drugi? Mislim i da Yamamura odavno radi drivere (mehaniku, korpu) bas na ovakav nacin?

Livenje korpi je komplikovano i skupo. A zahteva i vecu dodatnu obradu... Naravno da to povlaci i/ili kupovinu dodatnih masina, povecava potrebu za radnom povrsinom itd itd...

I naravno - upravo iz identicnih razloga i novije firme poput Cube-a upotrebljavaju isti pristup :)...

Sto se tice standardizacije mislim da si u pravu? Na osnovu nekih konkretnih iskustava cak ni jedinice renomiranih proizvodjaca nisu apsolutno identicne. Postoje sigurno neke prihvatljive tolerancije?

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno desetak godina drugar je napravio bukvalo from scratch, nekoliko drivera. Isao je toliko daleko da je napravio kalupe za membrane. Kalupi su morali da se greju da bi se materijali zalepili na ispravan nacin i formirale izuzetno cvrste a lagane dvoslojne mebrane... Isto je svaki element pravio neke i sam na strugu. Bili su potpuno identicni. Izuzetno mala odstupanja TS parametra a mehanika i mase isti... Neverovatno sta su sve ustanju da naparave sposobni ljudi... Slusao sam zvucnike sa tim i drugim napravljenim jedinicama - radili su odlicno... :)

Link to comment
Share on other sites

koliko nepotrebne zlobne kenjaže o zvučniku koji ovde niko još nije čuo, na čelu sa dežurnim duvačem u kožnu frulu svega što se nanjuši kao potencijalna konkurencija.  

oladite malo ili pokažite nešto što ste napravili, serijski, komadno, kako god, bilo šta što vam daje za pravo da se poseravate po nečijem radu. kakav god da je.

a što se tiče avansiranja u (ne baš sasvim) nepoznati rezultat, u većini slučajeva to dalje bolji rezutat nego kupovina mediokritetskog mid-faja putem prijateljskog ubeđivanja.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao si nesto drugo od ljudi sa ovog foruma? :) Ne znam kakva to frustracija vlada ili kompleksi, ali vazda prisutna ta atmosfera. 

24 minuta ranije, anubisgrau said:

oladite malo ili pokažite nešto što ste napravili, serijski, komadno, kako god, bilo šta što vam daje za pravo da se poseravate po nečijem radu. kakav god da je.

Upravo :wave2 Toliko dobrih konstruktora, i uvek neko necim nadje da opanjkava. Najfascinantnije mi je bilo jos kad su gospodina Aleksandra (RAAL), isprozivali da nadobudan, a covek tito za sve nas :) 

Ovaj projekat je izvanredan, sve je radjeno rucno, primenilo se znanje, posvetilo se vreme paznja i trud. Vrlo zeljno iscekujem da budu izlozeni negde da mogu da poslusam (isto vazi za rad svih domacih ljudi). 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, anubisgrau said:

koliko nepotrebne zlobne kenjaže o zvučniku koji ovde niko još nije čuo, na čelu sa dežurnim duvačem u kožnu frulu svega što se nanjuši kao potencijalna konkurencija.  

Da li moze neko konacno da udalji sa foruma ovog prostaka, primitivca i samozvanog hifi gurua? 
Dobio je sut tamo gde mu sleduje na mnogim forumima kod nas (DIY forum) i u inostranstvu (Romy the cat npr).

Nije mi jasno sta se ceka ovde?

Bahati se, vredja, ponozava... da nije i nekim rodbinskim ili kakvim drugim odnosima sa upravljackim telom ili nekim njegovim delom?

Sramota i za forum i za moderaciju a i sire.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, anubisgrau said:

oladite malo ili pokažite nešto što ste napravili, serijski, komadno, kako god, bilo šta što vam daje za pravo da se poseravate po nečijem radu. kakav god da je.

A sta si ti napravio serijski ili daleko bilo, vanserijski?

Ko si bre ti u stvari i sta hoces?

Retoricko pitanje...

Znamo mi i ko si ti i sta hoces.


Mislis ako se na tvoje prizemne fore  i resavsku skolu pecaju pojedinci sa nedostatkom znanja i iskustva da mozes svima ovde da solis pamet?

Misljenja su mahom podeljena, neki ti se smeju, neki te se gnusaju ali si malo kome simpatican ( a i kako bi?).

 Ovi sto te “vole”, volece te samo dok te ne “procitaju”.

Skini nam se bre sa grbace, dosadio si , ozbiljno.

Spasio si svet od obicnog, sad spasi forum isto od obicnog ....

udalji se.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sonichammer said:

Da li moze neko konacno da udalji sa foruma ovog prostaka, primitivca i samozvanog hifi gurua? 
Dobio je sut tamo gde mu sleduje na mnogim forumima kod nas (DIY forum) i u inostranstvu (Romy the cat npr).

Nije mi jasno sta se ceka ovde?

Bahati se, vredja, ponozava... da nije i nekim rodbinskim ili kakvim drugim odnosima sa upravljackim telom ili nekim njegovim delom?

Sramota i za forum i za moderaciju a i sire.

prepoznao si se  ? Ja ne vidim da je tebe negde lično pomenuo ...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Sonichammer said:

Misljenja su mahom podeljena, neki ti se smeju, neki te se gnusaju ali si malo kome simpatican ( a i kako bi?).

 Ovi sto te “vole”, volece te samo dok te ne “procitaju”.

Skini nam se bre sa grbace, dosadio si , ozbiljno.

Spasio si svet od obicnog, sad spasi forum isto od obicnog ....

udalji se.

 

Eto, ja bih ovo isto napisao za mnoge na forumu, ali za anubisa ne.

Link to comment
Share on other sites

 Ajde malo... da smirimo strasti.

 Takodje, @anubisgrau : Recnik molim te. Sviranje u koznu frulu ostavi kao frazu za negde drugde. Komentari su dobrodosli, ali probacemo da se zadrzimo na onim tehnickim, @Majda je dao par zanimljivih.

 Da ne bi razvodnjavali, molim sve da se uzdrze od komercijalizacije u smislu da ovo nije serisjki proizvod, ne reklamira se i ne prodaje kao takav. Verujem da je i konstruktor/graditelj svestan toga, pa samim tim nema potrebe pojasnjavati ono sto je svima jasno. Za sada je to jedan primerak, za koji niko nije najavio serijsku proizvodnju.

 Ja bi voleo da ovo zazivi i da ima seriju, ali sam svestan koliko je to komplikovano. Takodje bi voleo da ovo bude na nekom sajmu, recimo...  Ajde da svi lepo sidjete sa tih moralnihi visina i iskulirate. Za sada smo samo videli neciju konstrukciju, to je sve.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ajde malo... da smirimo strasti.

 Takodje, @anubisgrau : Recnik molim te. Sviranje u koznu frulu ostavi kao frazu za negde drugde. Komentari su dobrodosli, ali probacemo da se zadrzimo na onim tehnickim, @Majda je dao par zanimljivih.

 Da ne bi razvodnjavali, molim sve da se uzdrze od komercijalizacije u smislu da ovo nije serisjki proizvod, ne reklamira se i ne prodaje kao takav. Verujem da je i konstruktor/graditelj svestan toga, pa samim tim nema potrebe pojasnjavati ono sto je svima jasno. Za sada je to jedan primerak, za koji niko nije najavio serijsku proizvodnju.

 Ja bi voleo da ovo zazivi i da ima seriju, ali sam svestan koliko je to komplikovano. Takodje bi voleo da ovo bude na nekom sajmu, recimo...  Ajde da svi lepo sidjete sa tih moralnihi visina i iskulirate. Za sada smo samo videli neciju konstrukciju, to je sve.

Red je valjda da se uvrede i pobrišu, iako su prošle ispod radara forumskog anti-swearing filtera?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ajde malo... da smirimo strasti.

 Takodje, @anubisgrau : Recnik molim te. Sviranje u koznu frulu ostavi kao frazu za negde drugde. 

 

 

I to je to? Jedan :nono i idemo dalje?

Nista kazna za veedjanje i krsenje pravila foruma?

Jos ga i molis da pripazi na recnik.. :eek:

Pa nije sustina u recniku nego u prostackom stavu i cinjenici da se to tolerise non stop.

Da li je to znak da i ostali mogu tako da se ponasaju?

Link to comment
Share on other sites

izvinjenje nkrgovicu, normalnim forumašima bez sukoba interesa (ogromna većina) kao i upravi foruma.

onima koji su se prepoznali čestitka :wub: 

 

PS. da li se razmišlja o tome da se poznati i registrovani biznismeni odvoje u poseban deo foruma tako da neće moći da troluju i spamuju gde im se ćefne?  barem oni kontroverzni u smislu forumskog ponašanja. hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...