Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

hehe, tek sad mi je sinulo da je cela forenzika oko akvizicije grama zbog daske :) 

a pošto nagađam poreklo daske onda nagađam i gde je završio Neškorov primerak!

naravno pod uslovom da se serijski broj daske poklapa t.j. da ga nije neko u međuvremenu prekucao pu-pu-pu

...nego da li su i čaše bile predmet trgovine ili su ostale u kućnoj vitrini? Onaj Od Kog Je Pozajmljena Daska tvrdi da je morao da izradi drvene klocne zarad probe gramofona na njoj :) 

a sad ozbiljno: primerak koji je stigao sa famoznim drvetom-koje-rađa-garrarda je isto u fenomenalnom stanju i (ako je bio Neškorov)  mogu samo da kažem da skidam kapu pred njim po pitanju očuvanosti i bešumnosti u radu. Šumarstvo s moje strane over&out :) 

Link to comment
Share on other sites

postojale su dve daske, jedna gornja na kojoj je bio gramofon i donja, malo veca, koja je bila osnova

izmedju njih su bile cetvrtaste klocne od istog materijala
definitivno su moje daske jer sam ih prepoznao po onim rupama za ruku :)

inace gramofon je bio potpuno servisiran i utegnut

 zamenjeni svi dotrajali delovi sa originalnim

svirao je nestvarno sa Denon ruckom od 12" i Denon DL 103R zvucnicom na Auditorium A23 SUT-u

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anubisgrau said:

jel to iz doba kada je Kurato valjao AN? mislis da je duletov 300b bolji od toga?

Nekih devedesetih AudioNote UK je bio u teskoj finansijskoj situaciji pa je izdelio zalihe distributerima, tako su P4 blokovi dosli u Korato pa posle kod Bore Kvantasa a odatle do moga brata i mene sa kojim sam tada ziveo zajedno i delio hobi. Nisam imao prilike da uporedim, P4 zasigurno ima bolje uradjeno napajanje ali nesto losije izlazne trafoe (AN level 3 vs Tango) i svira nesto zatvorenije. Brat se odselio u USA a ja zasnovao porodicu i dugo posle toga nisam imao nikakav sitem, dok nisam zavrsio na privremenom radu u Kragujevcu, dosao slucajno do para Tannoy SuperDuala i pozeleo da opet napravim neki sistem.  

Ne znam gde je sad taj P4 moram da pitam brata, on bi mogao da bude dobar u biamp kombinaciji sa 6j5x300B, jer ima takodje anode follower drajver stage sa tonski slicnim lampama (6SN7, 5687), sa vise snage, pojacanja i potom na ulazu). Jedino sto su ogromne kuticine.

Link to comment
Share on other sites

To je replika kabineta, ne i samog zvučnika. 

Mogu da zamislim koji je to posao oko drvenarije. Svaka čast za uložen trud.

Mislim da bi lepše izgledao u mat varijanti, ali to je već stvar ukusa pa se ne računa kao zamerka. 

Neordinaran projekat nema šta.

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Krca44 said:

"prava sitnica"  :D

Da li ima cena ?

Za jedinice je oko 950 funti/kom. Bez horni. (Ne prodaju se direktno vec preko distributera. A i proizvodjacima opreme. Nemam informacije za horne? A dobro izgledaju, ne smeta mi crvena boja :)

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, hifista said:

@neskor je nasao na netu ovaj diy Paragon made in Serbia. Komplimenti za gospodina Nenada Miletica

Image may contain: screen

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

Svaka mu cast kako ga je uradio...

To je cak mozda i selak lak? Sto bi bilo super...

Vidim "pojacao" visoke RALL jedinicma?

Link to comment
Share on other sites

Prelepo zaista.

Sad jedno pitanje ali zaista bez zadnje namere, čisto iskustveno, jer niti sam išta slično slušao u životu  niti  mi jasna sama koncepcija.

Sem cene ( vido kod Kenrika...) u čemu je prednost, vrednost koncepcije Paragona. Zaista nemam pojma ljudi, voleo bi neko da mi objasni. Jeli to zvuk, istorijska vrednost, vrednost drajvera... šta god. Zaista mi ta koncepcija nije poznata, a kako mi se čini neću je ni čuti, sem ako me put ne nanese u Japan, u šta čisto sumnjam. 

Grozna, u ovom slučaju neznalica, al radoznala samo tako.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Milosav Grozni said:

Prelepo zaista.

Sad jedno pitanje ali zaista bez zadnje namere, čisto iskustveno, jer niti sam išta slično slušao u životu  niti  mi jasna sama koncepcija.

Sem cene ( vido kod Kenrika...) u čemu je prednost, vrednost koncepcije Paragona. Zaista nemam pojma ljudi, voleo bi neko da mi objasni. Jeli to zvuk, istorijska vrednost, vrednost drajvera... šta god. Zaista mi ta koncepcija nije poznata, a kako mi se čini neću je ni čuti, sem ako me put ne nanese u Japan, u šta čisto sumnjam. 

Grozna, u ovom slučaju neznalica, al radoznala samo tako.

Ima nesto...

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?2301-JBL-Paragon-Sound-Reproduction-Question

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...