Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

16 hours ago, simplicisius said:

Pratim ovu temu sa zadovoljstvom. Trebalo bi audiofilima koji su manje upoznati sa cevnim uredjajima demistifikovati i

približiti ih. 

Kada mi neko kaže da cevni uredjaji imaju topao, obojen i zaobljen zvuk naježim se. 

Dobri pojačavači, bilo cevni ili tranzistorski, su neutralnog, brzog, neizobličenog zvuka sa sposobnošću da kontrolišu

zvučnik i da verno rekreiraju zvučnu pozornicu.

U potpunosti bih se slozio :)

Kao i sa objasnjenjem u vezi sa temperaturom.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, zflazar said:

ajde,ne se zavitlavajte oko tih Zepp-a,cuvajte pare za pametnije stvari..zadnji Page remasteri su dobri (rekao bih izuzetno dobri),izuvaju iz cepela..naravno nije na odmet imati drajvere vece od dugmeta sa zimskog kaputa

IMG_2874.JPG

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, paja959 said:

ajde,ne se zavitlavajte oko tih Zepp-a,cuvajte pare za pametnije stvari..zadnji Page remasteri su dobri (rekao bih izuzetno dobri),izuvaju iz cepela..naravno nije na odmet imati drajvere vece od dugmeta sa zimskog kaputa

IMG_2874.JPG

naravno, trenutačno se radi upravo na prekrajanju kaputa&dugmadi.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, siroma said:

wpid-so-majestic.jpg

joj,@siroma,nemoj..da imas jedan push up,godinama sam slusao jedan sistem sa Jordan Watts modulima (duplirani+dodat jedan Audax(?) tweeter da pokrije ono sto nedostaje od 18KHz do 20KHz za "patkometriju") sa jednim komercijalnim risiverom Lenco R-50,na koji su sekli vene neki vlasnici i Altec 19,Tannoy Arden/Berkeley,JBL 150/4435,AR 9/90,Bose 901..ne svodi se sve (nas svu srecu) na udarac u prsa i masiranja stomacnih misica,ima onaj deo masiranja mozdanih vijuga..kad ovo nedostaje,veci je problem,no masiranje stomacnih misica...

:xmas :D

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, siroma said:

Ništa the ne razumedoh. Pa ja predjoh sa 15" zvuĉnika , ko veš mašine , na ove maleĉke i ništa mi ne fali. A i Cepeline sam preraso.

e tu je probel..ti sto su Zepp fanovi i danas,njima je dobar i YT..ti sto nisu (pravi fanovi bili),ne mere im pomoci ni sistem od trimiliona dolara,ni zvucnici/amplifikacija iz vremena  francuske revolucije iz 1848....da je onomad Betoven/Maler imao sredstva ko Zepp,pitanje sta bi se iz toga izrodilo

:xmas..sretna nova 2019

Link to comment
Share on other sites

Ja vec skoro 10 godina zivim sa 15’’ u dnevnoj sobi. Moze biti vrlo vrlo nezgodna igranka.
Necu da pricam o kabinetima, moraju da budu dobri, dobro proracunati i dobro uradjeni. It’s a must.
Medjutim, mnogi se zeznu, ukljucujuci i mene da ce 15’’ imati vrhunski bass kao takva. Ne nece, pogresnom elektronikom se to toliko moze upropastiti da ce prosecnih 6-8 svirati bolje, tako da razumem mnoge koji su otisli iz kluba 15.
Medjutim, sada sumnjam da cu ih u skorije vreme izbaciti iz kuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja vec skoro 10 godina zivim sa 15’’ u dnevnoj sobi. Moze biti vrlo vrlo nezgodna igranka.
Necu da pricam o kabinetima, moraju da budu dobri, dobro proracunati i dobro uradjeni. It’s a must.
Medjutim, mnogi se zeznu, ukljucujuci i mene da ce 15’’ imati vrhunski bass kao takva. Ne nece, pogresnom elektronikom se to toliko moze upropastiti da ce prosecnih 6-8 svirati bolje, tako da razumem mnoge koji su otisli iz kluba 15.
Medjutim, sada sumnjam da cu ih u skorije vreme izbaciti iz kuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Moze a i ne mora. Zavisi od izbora drajvera i koncepta. U principu ne treba snazan pojacavac u smislu kolicine vati (10, 12, 15 do max 30 vati). Sto kvalitetniji svakako.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

e tu je probel..ti sto su Zepp fanovi i danas,njima je dobar i YT..(.....)

E, baš tako. Računaj tu i one svirače koji su Zep pesme imali u redovnom repertoaru ^_^. Ni oni ne troše novce na Zep ploče, ovi novi remasteri/remiksi su odlični. To kažem kao bivši vlasnik nekoliko desetina (! :o) Led zep ploča. Bacanje para sada kad ima džabe kod Rusa.

 

Enivejz, srećna vam svima nova godina, nek vam bude bolja nego moja i veselo vam bilo.

 

Svi da se vole i ljube!

Link to comment
Share on other sites

Evo, ja ću da izvodim.

 

I  Svi audiofili su žuti.

II Siroma je audiofil.

III Dakle, Siroma je žut.

 

To ti je savršeno ispravan zaključak. Ima i junačno ime: modus Ponens.

 

Istinitost i ispravnost zaključka su vrlo različite stvari. U prostim situacijama kao što su ove, koriste se istinitosne tablice.

Sve ovo što se dešava na ovom forumu retko ide dalje od proste situacije.

 

Dakle, ne brinite, nemojte se nervirati i ljutiti ako je moguće nego volite i ljubite svoje bližnje i ostale.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nackom said:

Ja vec skoro 10 godina zivim sa 15’’ u dnevnoj sobi. Moze biti vrlo vrlo nezgodna igranka.
Necu da pricam o kabinetima, moraju da budu dobri, dobro proracunati i dobro uradjeni. It’s a must.
Medjutim, mnogi se zeznu, ukljucujuci i mene da ce 15’’ imati vrhunski bass kao takva. Ne nece, pogresnom elektronikom se to toliko moze upropastiti da ce prosecnih 6-8 svirati bolje, tako da razumem mnoge koji su otisli iz kluba 15.

Ima raznih 15tica kao i ostalih drajvera. Recimo JBL2227 je takoreci srednjak. Neki su pravljeni da imaju dobar upper bass (obicno tanja i laksa membrana) na ustb basa ispod 50hz. Neki su longthrow mrcine poput  jbl 1500, imaju tipicno jako debelo gumeno vesanje, ti su dobri ispod 40hz, ali ne tako dobri u ataku i upper bassu. Snaga je potrebnija sto se membrana vise krece pri nekom uobicajenom spl-u.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, siroma said:

Prva premisa ti je neispravna.

(.....)

I, da, premise ne mogu biti neispravne. One  su šta god hoćeš. Jedno obično P je dovoljno da je označi. Može i Q.

 

Kod premisa nas zanima njihova istinotost, naravno, ali kod zaključaka nas pre svega zanima ispravnost. 

 

E, onda se, ako je potrebno (često nije) istinitost zaključka utvrdjuje na osnovu eventualne istinitosti premisa. No, to je tek sledeći korak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...