Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

11 minuta ranije, Majda said:

Nackom

Od Novijih prooizvoda, koji nisu, replika starijih modela nego originalni modeli, postojali su jedno vreme Sony modeli drivera.

To su alnico based driveri, papirnih membrana. Ali kako na stereoidima. Ogromne snage u odnosu na tradicionalne, Fenomenalne, neprevazidjene izrade i novih resenja.

to su

Sony SUP L-11 15in alnico loudspeaker

Sony SUP P-11 comprssion horn driver

SONY SUP T21G ribbon supertweeter

Te jedince je pravilo specijalno odelejnje Sonija. Samo to su radili. Primarna namena je bila upotreba u kabinetima za ozvucenje malih bioskopaza specijalne projekcije (produkcijske cutove, pred-verzije, uze profesionalna namena, nije bilo za javne projekcije)

Kada sam video te fotografije ostao sam zabezeknut. Verovatno ce te biti i vi... To je jedna posebna grupa od ova svega 3-4 drivera koja se jako tesko nalazi. Zbog toga sto su prekinuli proizvodnju. Ne znam iz kog razloga?

Sony je to pravio kada je ušao u filmsku industriju. Ima studio u Culver City California i tamo je bila masa tih zvučnika.

 

http://www.sonypicturesstudiostours.com/

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, prophet said:

Sony je to pravio kada je ušao u filmsku industriju. Ima studio u Culver City California i tamo je bila masa tih zvučnika.

 

http://www.sonypicturesstudiostours.com/

Jedan tip sa drugog usa foruma kupio u las vegasu na otpadu 10-15 kom sto horni sto HF jedinica i basova djuture za 600usd. Svi su ga mrzeli. Jos kaze kao ja pazario ovo sve neki dan jel kao to nesto ima neke veze sa zivotom?

Mozda i nadjem te njegove fotke gomile drv.

img_81159_159122_0.jpg

img_81159_159173_1.jpg

img_434522_9081776_3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Majda said:

Jedan tip sa drugog usa foruma kupio u las vegasu na otpadu 10-15 kom sto horni sto HF jedinica i basova djuture za 600usd. Svi su ga mrzeli. Jos kaze kao ja pazario ovo sve neki dan jel kao to nesto ima neke veze sa zivotom?

Mozda i nadjem te njegove fotke gomile drv.

Ma to su iz Culver City-a

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?8168-SONY-2-quot-SUP-T11&p=80079&viewfull=1#post80079

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, anubisgrau said:

razumem o cemu pises i sve je jasno. sa lowtherima je to njihovo mesanje u muzicki izbor zaista najveci problem, malo konstruktora to resi na kraju.

kad dodje vreme za solid state, obrati paznju na JOB 225. to je goldmundova firma, ovaj uredjaj postoji rebrendiran kao goldmund i kosta dosta vise para. skoro pa strogo cuvana tajna, referentni studijski standard. slusao sam ga u jednom sistemu gde vlasnik kada hoce da cepa dlaku na 4 dela slusa audio note baransu a ovo mu je regularno dnevno pojacalo, da ne trosi lampe. do tada nisam bio cuo za to. mislim da potpuno pripada ovoj temi.

http://www.jobsys.com/products.htm

ima smisla juriti polovan komad.

https://www.hifi-forsale.co.uk/moreinfo.php?prod_title=Job_225&p=power_amplifier&prod_id=57435&offset=

Da rezimiram u jednoj-dve rečenice o lowtherima. Drajveri strahovitog potencijala, pravilno implementirani, koji zahvaljujući ludackoj dinamici mogu preneti suštinu muzike. Ono sto je problem je večna potreba za kompromisom živeći sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Da rezimiram u jednoj-dve rečenice o lowtherima. Drajveri strahovitog potencijala, pravilno implementirani, koji zahvaljujući ludackoj dinamici mogu preneti suštinu muzike. Ono sto je problem je večna potreba za kompromisom živeći sa njima.

Ovako, Lowther se ni po čemu ne izdvaja iz mase tih drajvera što se tiče potrebe za dodatnom obradom. Bilo električne bilo mehaničke prirode. Ostavio sam link par strana ranije za kompletno nove Coral Beta 8 drajvere. To se jako retko nalazi. Prodaje ih isti čovek kao i one Vitavox koje je [mention=10679]Majda[/mention] pomenuo.

Evo linka još jednom:

https://www.ebay.ie/itm/2-Mint-New-in-Box-coral-beta-8-fullrange-drivers-speakers-lowther-Axiom-80/192697533348?hash=item2cddab03a4:g:9~EAAOSwFmRbzXgL:rk:4:pf:0

 

Mislim da je to izrada mnogo kvalitetnija od Lowther-a.

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, anubisgrau said:

tacnije u colima.

 

evo ti majda da se utesis sto te dirao beat, $1200 par

https://www.adpost.com/id/audio_video_electronics/5844/

kad to kompletiras da predjes na odgovarajuci diatone woofer (za one sa slabijim srcem ovo levo i desno su petnaestice)

jirei_h_sp.jpg

Eh pa za ljude sa slabijm srcem ide vintage Bozak 27in field coil

prevoz dizalicom...

IMG_0575.jpg

IMG_2100.JPG

27-2.jpg

27-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Napao si čoveka bez potrebe zbog grafikona koje sam možeš da potražiš na net-u. I sam znaš da od uslova merenja zavisi kako će ti grafikoni izgledati. I pritom iznosiš neistinu da je čovek banovan. Govoriš o nekakvim grupama, priključuješ se zluradim komentarima i tome slično. 

Nisam nikoga napao. Lepo sam pitao, jer je onaj dijagram koji je objavio bio nerealan. Zaista sam tražio puno po net-u i našao samo onaj dijagram koji sam postovao, poreklo mu je iz fabričkog PDF-a. Postoje neke simulacije (to je postovao Majda), postoji neki ulickani dijagram (možda za BR) sa gitarskog foruma (postovao Majda) i ništa više. Ima jedno DIY merenje OB sistema sa po dva drajvera, rekao bih blizu uglova sobe postavljenih, i to ide zaista duboko.

Problem je što je odgovor bio taj, da su to isti dijagrami (moj i njegov), samo je pomerena x-osa, što vređa inteligenciju. Pustio nas je da se dve stranice prepucavamo, a onda je napisao "jeste, to je verovatno bio BR dijagram", ali sam ipak, nekako, ja ostao kriv za nesporazum. Pritom, nisam imao ideju da bilo šta kontriram, jednostavno sam pitao. Nikada me OB koncept nije interesovao, ako je taj Eminence idealan za to, super. Vidim iz podugačkog Majdinog posta (koji je o meni, ali mi se ne obraća) da sam ga ja tu nešto šutirao. Ne razumem tu potrebu za izmišljanjem i podmetačinama. 

Da, ja sam napisao da je (valjda) banovan, takav sam utisak stekao po nekim vestima koje su došle ne znam ni ja odakle, ali sam se ogradio. Ideja je bila da istaknem kako bih ja banovao sve one koji na smernu kritiku da nije zgodno sve ordinarne audiofile nazivati ovcama i budalama reaguju onako odvratnim postom, punim diskvalifikacija i uvreda. Pročitaj ponovo  i ako misliš da je  to normalno, neka ti bude. A ovaj poslednji njegov post je, jednostavno, bolestan. Toliko o tome.

Nisam postovao "ništa konstruktivno" u temi, ali je s pažnjom pratim. Stvar funkcioniše ovako - oni koji imaju šta da napišu - oni napišu, a drugi čitaju. Ali, forum dozvoljava i pitanja. Ideja je sledeća - ja pitam, onaj ko zna odgovori. Odgovori su bili konfuzni, stvarali su zabunu, a onda je počelo sa diskvalifikacijama, uvredama... i to mahom od strane neljubaznog domaćina.  Bila je i ona tvoja šala, hajd' nije strašno, sve i da si hteo da me uvrediš. Ono što je sledilo je čist horor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...