Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

2 sati ranije, Srecko said:

Gospodine Damicu to je izgleda rođeno za inteligentne uticnice ili nešto slično (custom), pa da se napise neki programčić koji bi ih “palio” po redosledu emoji3.png.

to je rođeno za inteligentne korisnike pa ondaK nema potrebe za takvim decerebracionim momentima.

iz mog iskustva od pre 20 godina (uff nije ni čudo što sam u audio-peMziji) kada sam nacvrcan slomio kantilever na Roksan Chorus Black-u i ujedno popio i najskuplje piće u životu (izračunajte koliko su taj vinjak + zvučnica koštali) imam drugi predlog:

Gospodo kompjuteraši, zahvalni bi bili mi, povremeni korisnici kapljice i hajfaja kada biste napravili prekidač povezan sa alkoholometrom koji detektuje etil u vazduhu. E, kad taj nanjuši pijanog skrnavitelja aluminijumskih, boronskih i rubinskih (ne vinjačno-Kruševačkih) kantilevera onda se pali switch i prebacuje se sistem na digitaliju. Jbg, ko nije u tom trenutku u stanju da pusti Noru Džons sa Tidala, taj nije zaslužio ni poznog Wagnera u izvedbi bečke opere.

izvin'te na offtopicu.

inače i ja sam bio u istraživanju malopre navedene studijske hajfaj kompanije iz HU, mislim da bi vredelo da nam paja iz BP napiše koji red o njihovim gramofonima ako ima neki info. TNX

https://www.radiomuseum.org/r/beag_studio_turntable_sl_911.html

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, beatgoeson said:

Imaš previše lepo mišljenje o sebi. Umesto što si, u svom dugom i patetičnom postu, istovario brdo ****** na moju glavu, bolje da si obratio pažnju da si upravo ti nazvao budalama sve one "koje vodaju po sajmovima ko ovce" i da sam ja reagovao isključivo na to.

Nije ni čudo što su te (valjda) išutirali sa onog foruma, i ja bih, da sam vlastan.

 

Uhhh bas si se okomio na mene... Zbog cega stalno provociras?

Uopste se ne pozanjemo. Moda je to u iptanju. Da li zelis da se uzivo upozna s samnom?

(Odmah da ti kazem da imam preko 50 godina i da sam muskog pola. Majda se zvala moja pokojna Macka pa sam zbog toga izabrao taj nick...) Da i tu ne bude neke zabne. Ako hoces reci slobono da ti ostavim broj tel pa da idemo na veceru ili sta vec? Ali to moras uraditi u javnom domenu ne na PP...

Hajde molim te ne siri lazne informacije, nisam banovan ni sa jedng foruma na kojem sam clan.

A siguran sam da nisam ni u prvih 3 kao najdosadniji clan foruma. Akko ne i 1st.

Kod vas se nikada i nebi prijavio da budem clan foruma zbog toga sto me NE interesije sta bi Vi kao vlasnik fruma imali da kazete. Tako da nema brige.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja s'vatio ovo bi bila grau-tema o hifi-delikatesama a ne o ličnm prepucavanjima.

ako imate nešto da prijavite po tom pitanju samo izvolite. Ako je to u domenu ličnog, molim da to rešavate u ličnom domenu. Zagrebali smo zajebani deo dark-hajfaja, ajd da ostanemo tu, može? :)

Link to comment
Share on other sites

 

22 sati ranije, beatgoeson said:
On 25.11.2018. at 15:00, Majda said:

Sta su ljudi radili i sa kakvom opremom nekad a koje smo mi budale i sa kakvom tehnologijom danas ne mogu da verujem. Zato nas ko ovce vodaju po sajmovima i govore da to tako treba da zvuci...

Lično imam simpatije za starine, ali hajde da ne preterujemo. Da ne bih ponovo navukao odijum grupe +1, samo ću navesti izvode iz komentara jednog lika koji je, valjda, neka faca u svetu horni. U svakom slučaju, čuo je Klangfilm:

"A friend of mine (in fact two of them) has Klangfilm Bionor. I “mint” and original and he very much worships it’s “originality”. I do not like this speaker become many reasons but they have some “moments” worth to capitalize upon."

"diving in idiotic hysteria about the advantage of vintage audio.

Romy the Cat "

Ako ovde ima nešto što je Majdu isprovociralo za bračnu ponudu, samobanovaću se sa foruma zauvek. Ovo postaje bolesno.

Link to comment
Share on other sites

Anubis, svaka čast na temi. Svako veće sa zadovoljstvom čitam i upijam svaku reč.

Majdin zvučni koncept poznajem, sam trošim jedan od njegovih uredjaja u sistemu i veliki sam poštovalac njegovog rada.

Ono sto mogu da primetim je da je tema malo otišla u smeru “Al se nekad dobro jelo” i da je osvrt u velikoj meri na starim i proverenim hi-fi rešenjima. Ja kao mladji Audiofil sa 10-ak godina staza i od svega 30 i koju godinu života, na svoju žalost nisam imao prilike da čujem, većinu uredjaja starije generacije ili novijih, radjenih po starim topologijama, o kojima se priča, izuzev recimo Tannoy DC drajvera u razlicitim implementacijama koje smatram izuzetnim, ali ne u svakom kabinetu. 

Jureci neki retro zvuk, upustio sam se u opasnu avanturu sa lowtherima iz koje sam posle 5-6 godina izašao i to nezadovoljan.

Jasno je da je vreme odradilo svoje, neizbežni pojam optimizacije troškova proizvodnje, kao i logističkih troškova su uzeli danak i u hi-fi, te možemo primetiti značajan pad kvaliteta i gabarita u tzv consumer klasi, ali to ovde nije ni tema diskusije.

Ono sto mi ipak nije najjasnije je da li možemo generalno smatrati da je došlo do značajnog pada kvaliteta hi-fi uredjaja ili ipak postoji nešto bazirano na savremenim rešenjima sto može parirati retro rešenjima. Ipak mislim da postoji dosta uredjaja novije generacije, baziranih na savremenim rešenjima koji mogu.

Link to comment
Share on other sites

@nackom

 

dobar slagvort za filozofsku raspravu. mislim da je osvrt na starija resenja sudbina jednog relativno siromasnog drustva koje trazi materijalne i druge precice do dobrog zvuka. ali mislim da to nije jedini uslov - recimo moj problem je hiperprodukcija u kojoj se ne snalazim pa se zato drzim proverenih resenja. radije cu da kupim komplet Saba Green Cones drajvera za 100e na ebayu nego da eksperimentisem sa nabavkom nekih kineskih drajvera od upletnih vlasi zen monahinja koji je nahvalio Pass. ja sam prilicno dugo u ovome i nemam neku volju da se igram beskonacno, povremeno me nesto zagolica ali sve redje - prosto znam sebe i to je to.

retro resenja su vazan deo scene. sa jedne strane tehnologija grabi napred, Kii3, Dutch&Dutch, ovo sto danas posla kolega pollox, sa druge strane revizije resenja i filozofije stare vise decenija. DeVore fura koncepte koji lice na uprosceni Altec, narocito Orangutani sa sirokim baffleom. evo Blumenhofer na sajmu, JBL revisited. i tako dalje, mnogo toga ima, duh je izasao iz boce i nista ga vise ne moze vratiti.

mislim da nije doslo do pada kvaliteta, naprotiv, samo je doslo do poskupljenja dobrih stvari. ljudi sa lakocom preko usana prebacuju hiljade evara. siguran sam da i ovo sto prodaje miso mironov pre samo 10 godina kostalo 3x manje. kapitalizam dize cene svega / od automobila do hife.

pricaj, zasto si odustao od lowthera? mislio sam samo da si odustao od horni a da lowtheri sviraju u novom aranzmanu.

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau @zflazar

Pa sto niste otvorili offtopic kada me je covek isutirao pre ko zna koliko postova?

Nego sada kada sam ja samo dao relevantne informacije o sopstvenom statusu i polu clanui koji me proganja, daje netacne informacije i non stop quatuje izvan konteksta?

Izgleda da mu to ne smeta i da je shvatio to kao nekavu bracnu ponudu? Samo sam rekao da nisam devojcica i da me ostavi na miru... Jer se sve pretvorilo u zlostavljanje.

Ja sam ipak doprineo temi postovima koliko toliko. Ovaj koji bi da sutira je samo parazitirao quatujuci tudje.

Uopste mu se ne obracam, odgovaram kada sam prozvan. Nista ga ne pitam. On mene stalno nesto pita. Pogledajte postove sve stoji. A ustvari ga uopste ne interesuje ova tema sasvim je iz drugog filma. Nije dao nijedan post koji je u skladu sa temom. Na temi je iskljucivo da bi svim silama pokusao je urusi i zaprlja... I sta ja sad treba da ignorisem to? A to nije prvi put - non stop je tako...

Pa izvinite ALI nije bas za izjednacavanje...

Ovakvim komentarima samo pomazete clanovima poput BGO da ostvare svoj program. Cekate da neko drugi kaze nesto sto svi mislte i sto je toliko ocigledno, a onda se normalizuje i izjednacava sve.

Nije dobro :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nackom said:

Jasno je da je vreme odradilo svoje, neizbežni pojam optimizacije troškova proizvodnje, kao i logističkih troškova su uzeli danak i u hi-fi, te možemo primetiti značajan pad kvaliteta i gabarita u tzv consumer klasi, ali to ovde nije ni tema diskusije.

Ono sto mi ipak nije najjasnije je da li možemo generalno smatrati da je došlo do značajnog pada kvaliteta hi-fi uredjaja ili ipak postoji nešto bazirano na savremenim rešenjima sto može parirati retro rešenjima. Ipak mislim da postoji dosta uredjaja novije generacije, baziranih na savremenim rešenjima

Zdravo Nackom

Ima mnogo istine u ovome sto si napisao...

Link to comment
Share on other sites

@anubisgrau

ne mogu da kažem da je moj izlaz iz Lowther avanture bio spontan i ishitren. Prvo sam morao iz praktičnih razloga da izbacim lampe iz kuće (povišen interes jednogodišnjeg dečaka), onda sam promenom amplifikacije došao do želja za daljim eksperimentisanjima. Najveća mana im je bila nedostatak Dust capa i potreba za povremenim čišćenjem, osetljivost papirne membrane, a u muzičkom smislu osetljivost na žanrove muzike.

Da budem iskren, nisam se usudio da ih prodam, uredno su spakovani i čekaju neka bolja vremena. Ko zna, možda ću jednog dana ponovo nešto probati sa njima, do tada nisu na prodaju.

Naredna verzija sistema će biti bazirana na nešto savremenijem konceptu, zvucnici RAAL + AudioTechnology, uz neku solid State amplifikaciju. Ima tu i praktičnih razloga. Možda ću se jednog dana i vratiti na staro, ali videćemo.

Da se razumemo, ja volim zvuk stare škole, od onoga sto sam slušao. Horne takođe.

npr, nekada Vršački par oris sfinga mi je neko vreme bio zvučni etalon, međutim kada je bilo prilike za njih, nije bilo mogucnosti. Sada kada možda i ima mogucnosti, dobio bih zahtev za razvod :)

Svakako je ovo never ending story gde se pomalo vrtimo u krug, tražeći nešto sto možda već i našli nekada...

 

Link to comment
Share on other sites

razumem o cemu pises i sve je jasno. sa lowtherima je to njihovo mesanje u muzicki izbor zaista najveci problem, malo konstruktora to resi na kraju.

kad dodje vreme za solid state, obrati paznju na JOB 225. to je goldmundova firma, ovaj uredjaj postoji rebrendiran kao goldmund i kosta dosta vise para. skoro pa strogo cuvana tajna, referentni studijski standard. slusao sam ga u jednom sistemu gde vlasnik kada hoce da cepa dlaku na 4 dela slusa audio note baransu a ovo mu je regularno dnevno pojacalo, da ne trosi lampe. do tada nisam bio cuo za to. mislim da potpuno pripada ovoj temi.

http://www.jobsys.com/products.htm

ima smisla juriti polovan komad.

https://www.hifi-forsale.co.uk/moreinfo.php?prod_title=Job_225&p=power_amplifier&prod_id=57435&offset=

Link to comment
Share on other sites

@beatgoeson Poznajemo se. Drag si mi čovek. Poštujem tvoj entuzijazam, poštujem te zbog godina provedenih u HiFi kao i zbog godina života. Pročitah postove unazad i video sam da si pogrešno shvatio moju šalu. Ovom prilikom ti se javno izvinjavam. Ne pada mi na pamet da te omalovažavam. Šala jeste bila na tvoj račun ali je bila delom i pohvala. Pre svega poznajući činjenicu da voliš dosta glasno da slušaš muziku. Mislim da ti drajveri zaista ne bi izdržali kod tebe.

Sa druge strane pozvao sam te da daš svoj doprinos u temi. Umesto toga ti ideš totalno van teme i ulaziš u sukob bez potrebe. Poznajem i Majdu i znam da ne biste tako mislili jedan o drugom kada bi ste se upoznali u realnom životu. Napao si čoveka bez potrebe zbog grafikona koje sam možeš da potražiš na net-u. I sam znaš da od uslova merenja zavisi kako će ti grafikoni izgledati. I pritom iznosiš neistinu da je čovek banovan. Govoriš o nekakvim grupama, priključuješ se zluradim komentarima i tome slično. 

@Majda Nadam se da više neće biti ad hominem napada ni prema tebi ni prema kome drugome. Za sada sam se uzdržavao od komentara, vidim da moderacija ne reaguje. Nadam se da će se na ovome završiti. Nego da nastavimo sa ovom lepom temom.

Link to comment
Share on other sites

Nackom

Od Novijih prooizvoda, koji nisu, replika starijih modela nego originalni modeli, postojali su jedno vreme Sony modeli drivera.

To su alnico based driveri, papirnih membrana. Ali kako na stereoidima. Ogromne snage u odnosu na tradicionalne, Fenomenalne, neprevazidjene izrade i novih resenja.

to su

Sony SUP L-11 15in alnico loudspeaker

Sony SUP P-11 comprssion horn driver

SONY SUP T21G ribbon supertweeter

Te jedince je pravilo specijalno odelejnje Sonija. Samo to su radili. Primarna namena je bila upotreba u kabinetima za ozvucenje malih bioskopaza specijalne projekcije (produkcijske cutove, pred-verzije, uze profesionalna namena, nije bilo za javne projekcije)

Kada sam video te fotografije ostao sam zabezeknut. Verovatno ce te biti i vi... To je jedna posebna grupa od ova svega 3-4 drivera koja se jako tesko nalazi. Zbog toga sto su prekinuli proizvodnju. Ne znam iz kog razloga?

 

 

SonySpeakerDrivers.jpg

Sony_b0_1.JPG

Sony Speakers.jpg

677199286_o.jpg

677199062_o.jpg

677198992_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, nackom said:

Ono sto mogu da primetim je da je tema malo otišla u smeru “Al se nekad dobro jelo” i da je osvrt u velikoj meri na starim i proverenim hi-fi rešenjima. 

Jureci neki retro zvuk, upustio sam se u opasnu avanturu sa lowtherima iz koje sam posle 5-6 godina izašao i to nezadovoljan.

Jasno je da je vreme odradilo svoje, neizbežni pojam optimizacije troškova proizvodnje, kao i logističkih troškova su uzeli danak i u hi-fi, te možemo primetiti značajan pad kvaliteta i gabarita u tzv consumer klasi, ali to ovde nije ni tema diskusije.

Ono sto mi ipak nije najjasnije je da li možemo generalno smatrati da je došlo do značajnog pada kvaliteta hi-fi uredjaja ili ipak postoji nešto bazirano na savremenim rešenjima sto može parirati retro rešenjima. Ipak mislim da postoji dosta uredjaja novije generacije, baziranih na savremenim rešenjima koji mogu.

Da, dobro si primetio. Postoji tu više aspekata. Jedan je taj materijalne prirode, da bi se danas kupio odgovarajući kvalitet moralo bi debelo da se plati. Drugi je da se danas jednostavno ne proizvode određeni proizvodi odgovarajućeg kvaliteta za pojedine namene, jednostavno nemoguće ih je naći. 

Moja motivacija je u neku ruku spasilačka misija.Sa jedne strane da se sačuvaju ti odlični proizvodi da ne završe ko zna gde i budu upropašteni i sa druge strane da im se udahne život i od njih napravi vrhunski proizvod uz pomoć novih tehnologija.  Naravno kombinujući ono najbolje od starog i novog. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...