Jump to content


Pojacalo + zvucnici


nmiljan

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima.

Potreban mi je savet oko kupovine pojacala i zvucnika. 

Do sada sam muziku slusao preko linije aiwa nsx r41, koliko sam nasao na netu zvucnici su jacine oko 40w po zvucniku, na nalepnici pise 2x60 rms. 

Trebalo bi mi nesto sto se cuje duplo jace,i naravno kvalitetnije. 

Soba je 30m2, slusanje preko racunara, muzika domaca, narodna zabavna. 

Budzet 180-200€

Posto sam iz Nisa, odgovaralo bi mi iz ove ponude nesto jer mogu licno da pogledam i cujem. 

Hvala unapred svima. 

Link to comment
Share on other sites

Ove cat,clatronic i sl . ( namerno pišem malim slovima ) zaobiđi.

30 kvm je ozbiljan prostor i treba          love - wati da bi se ta soba napunila muzikom. 200 eura nije mnogo a za toliki prostor bi ja kupio kutije koje imaju bas driver od 12 inča (30 cm) ili 2 od 8 inča.

Kod ALEX-a jedino što mi se sviđa su JBL LX 44,BOSE 301 I ONKYO SC 560 ali mislim da će biti male za 30 kvm.

Moj ti je savet da odeš do njega i da čuješ i vidiš šta ima. Možda nađeš nešto od tih Nemaca (Heco,Quadral,Magnat ) a uz to iskombinuješ i neko pojačalo.

Njegova roba je obično oštećena,ogrebana i sl. Zato otvori oči ili zažmuri kad budeš došao do estetike ili idi kod drugog preprodavca.

Srećno !

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Peter said:

Ove cat,clatronic i sl . ( namerno pišem malim slovima ) zaobiđi.

30 kvm je ozbiljan prostor i treba          love - wati da bi se ta soba napunila muzikom. 200 eura nije mnogo a za toliki prostor bi ja kupio kutije koje imaju bas driver od 12 inča (30 cm) ili 2 od 8 inča.

Kod ALEX-a jedino što mi se sviđa su JBL LX 44,BOSE 301 I ONKYO SC 560 ali mislim da će biti male za 30 kvm.

Moj ti je savet da odeš do njega i da čuješ i vidiš šta ima. Možda nađeš nešto od tih Nemaca (Heco,Quadral,Magnat ) a uz to iskombinuješ i neko pojačalo.

Njegova roba je obično oštećena,ogrebana i sl. Zato otvori oči ili zažmuri kad budeš došao do estetike ili idi kod drugog preprodavca.

Srećno !

Hvala Peter. 

A reci mi ovo sto sam naveo iznad ne valja uopste ili mislis konkretno na njega kao prodavca. Da li bi ista islo jedno sa drugim, i mnogo mi je bitno u odnosu na aiwu na kojoj trenutno slusam  da li ce ce cuti bolje i jace. ( bar 30-40% i bolji bas mi treba) Mozda glupa pitanja postavljam ali se apsolutno ne razumem. 

Link to comment
Share on other sites

Imaćeš više basa-to sigurno ali da bi ti se svideo karakter zvuka,moraš otići da čuješ nekoliko modela pa da onda odabereš.

Idi do čoveka pa poslušaj par kombinacija. Možda nešto i kupiš a ako i ne,naučićeš nešto. 

To je jak preprodavac. Verovatno ima nešto i što nije na oglasima.

Video sam na njegovim oglasima SONAB. Obrati pažnju i na njih.

Taj MAGNAT a i HECO nisam slušao. Neznam ništa o njima. Denon mi je skup. AVR-ove ne bih gledao. Samo integralno pojačalo. Ja sam pomogao koliko sam mogao a ti idi da cuješ. Samo ćeš tako pravilno odlučiti.

 

Link to comment
Share on other sites

Zvucnike sam kaparisao, ipak sam se odlucio za jamo studio 190.

Ostalo je pojacalo, morao sam zbog finansija da odustanem od hardona izbor se sveo na 

Akai am35 ili yamaha dsp a492.  yamaha (65w per channel 8 ohm) je avr ima daljinski to je prednost ali sto se tice zvuka mi predlozite sta je bolji izbor. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...