NShappy

Telefon kao on-the-go audio player

Recommended Posts

Tja, evo još malo o zvuku  na telefonima, kada je tema već o tome.

Još na Aliexpress-u, ima ponuda USB-C to 3.5mm adaptera sa DAC-om, i bez DAC-a. Ove prve zovu digitalni, a druge analogni, s' time da i dalje u specifikacijama nisu uvek jasni koji je koji.

Zanimljivo je da digitalnih, (bar tvrde da su sa DAC-om), ima i za 0.55$. Mislim, kakav je to DAC+amp za 0.55$?!? :D

Ali ima i ozbiljnijih digitalnih, neki su već spominjanih na forumu...

Ali većina su analogni.

Što se telefona tiče, neko pravilo do  sada jeste da ako telefon IMA 3.5mm priključak i USB-C konektor, kod njih na USB-C ne može da se koristi pasivni (tzv. analogni adapter), što je i logično, jel? Ako telefon NEMA 3.5mm priključak, a ima USB-C konektor, kod njega može da se koristi pasivni (analogni) adapter, ali to nije pravilo. Pixel2 i Razer Phone su  jedini do sada, koji rade samo sa digitalnim adapterom (testirano do strane teach sajtova). U budućnosti ćemo videti.

Nisam video da ovo negde iznose u  specifikacijama telefona. :blink:

J'b'la 'h standardizacija i komercijalna komplikacija.... :huh: :angry:

Ja sam zbog toga i ostao na samsungu. Samo oni drze i dalje jack... presao sam sa s8 na s9 i ok je zvuk. Nista spektakularno ali dobro teraju fostex te05 i shure se425. U slucaju da od s10 krenu da brljaju sa jackom moracu da planiram one BT kablove mada sumnjam da i oni imaju neki pristojan DAC... mene je sirius modul na ultrasone p840 odusevio, mislim da uz dosta maste moze da se vidi razlike izmedju wired/bt mode-a (naravno na telefonu).