Jump to content


Wharfedale Evolution 2-20, crko visokotonac


ivanp

Recommended Posts

5 minuta ranije, Delija said:

Bas cudno. Jel sve ok sa pojacalom?

Mislim da da. Ali sa Edvardom Grigom nije. Per Gint sonata, e ye........ga!!!!:ph34r:

Da budem iskren ja sam daleko od prvog vlasnika kutija, a sudeći po tome kako su izgledale kad su stigle do mene ............................... Radile su par godina i krk. Ja nisam neki manijak, mislim da nikad nisu slušane preko pola pota!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ivanp said:

Moraću da pregrupišem snage i da vidim da se poprave.

Jel' to oba izdahnula?

Probaj ako možeš da priđeš odpozadi da vidiš da se nije otkačila koja žička na klemema visokotonca i eventualno da se premeri sam visokotonac, pa da znaš da li je pregoreo ili ne.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, zek said:

Jel' to oba izdahnula?

Probaj ako možeš da priđeš odpozadi da vidiš da se nije otkačila koja žička na klemema visokotonca i eventualno da se premeri sam visokotonac, pa da znaš da li je pregoreo ili ne.

Ne samo je jedan crko. Moram da skinem bas da bi došao da visokotonca. Polako ću sutra da delam, da vidim da li ja ovako laički mogu nešto.

Link to comment
Share on other sites

Druze iz iskustva sa takvim kvarom obradovaću te samo je pukla kontakt takozvana pletenica žica koja spaja kalem i membranu lako za popravku i jeftino meni je moj majstor zamenio za 500 dinzi. Ako malo bolje pogledas visokotonac kada ga skines videces o čemu pričam.Good luck

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Body said:

Druze iz iskustva sa takvim kvarom obradovaću te samo je pukla kontakt takozvana pletenica žica koja spaja kalem i membranu 

То је једна те иста жица, нема наставака као код бас звучника.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Crna Kafo, hvala ljudi.:klanjanje

Dakle, čim sam počeo da petljam oko terminala i džampera video sam u čemu je problem. Em što su malo oksidisali em ne prijanjaju dobro zbog debljine kablova. Ogolio sam žice i provukao kroz oba terminala. Sve je u najboljem redu. Dakle bez džampera!

Da napomenem da sam do skoro slušao sa bananicama i bio je dobar kontakt. Čini mi se da je ipak bolji zvuk bez bananica.

:):)

Link to comment
Share on other sites

Bilo mi je normalno podijeliti osobno iskustvo. Takva provjera traje par minuta , ne košta ništa , a može uštedjeti dosta novaca i vremena. Kao što napisah "konstatacija kvara" ide od najjednostavnnijeg prema kompleksnijima . Do toga se dolazi vlastitim iskustvom , a i tuđim iskustvima ako su ih voljni podijeliti pogotovo u današnje vrijeme interneta. Al da budem jasan iskustva sa interneta  netreba upražnjavati , ako nisu objašnjena " što kako i zašto " . - odnosno ako postoji mogučnost bilo kakve štete treba potražiti i drugo mišljenje . Toga u ovom slučaju nije bilo . Svi komentari su bili suvisli  ! , racionalni . i tak ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...