Jump to content


ISKRA Garrard SP 25 MK IV Restauracija potrebna sema


Audio Doktor

Recommended Posts

3 minutes ago, Nixie said:

 Možeš da napraviš Aikido cathode follower, to ti je jednostavno a dobro svira, nema pojačanje odnosno pojačanje mu je oko 0,95.

Voleo bi , DAC staviti u jednu kutiju , i analogni izlaz izvesti na prekidac , pa da ide na lampe , ali ako bi pozeleo tranzistore da ima i klasican da bi posle toga mogao ici na lampasko pojacalo pa to da mu daje boju , ili oba , tipa modularno pa u zavisnosti od tipa muzike , ili stalno ako se ispostavi tako 
Samo skupljam za delove , bice mi dosta lakse , jer ti si to resio pa imam koga da pitam . KAd skupim novac krenucu sa tim , pod obavezno jer i sad furam ono sto sam pokazivao Tube Saturator 2 , dakle ja sam u dusi lampaski lik  pa je to za mene definitivno .
Samo znas i sam koliko kosta .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minuta ranije, Audio Doktor said:

Voleo bi , DAC staviti u jednu kutiju , i analogni izlaz izvesti na prekidac , pa da ide na lampe , ali ako bi pozeleo tranzistore da ima i klasican da bi posle toga mogao ici na lampasko pojacalo pa to da mu daje boju , ili oba , tipa modularno pa u zavisnosti od tipa muzike , ili stalno ako se ispostavi tako 
Samo skupljam za delove , bice mi dosta lakse , jer ti si to resio pa imam koga da pitam . KAd skupim novac krenucu sa tim , pod obavezno jer i sad furam ono sto sam pokazivao Tube Saturator 2 , dakle ja sam u dusi lampaski lik  pa je to za mene definitivno .
Samo znas i sam koliko kosta .

Aikido cathode follower ili recimo Salas 6V6 cathode follower u skromnijoj verziji, u kutiji od nekog starog uređaja, može da se napravi za 100-150 eur, a može da košta i 1500 eur zavisi šta ide od delova, kablova i koje su lampe unutra.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ZoSo said:

Uz taj garrad su isle kutije bas kao te sa fotografije i nose oznaku iskra oz-40. Imaju jako lep i prijatan vintage zvuk. Ne manjka im basa.

Hvala na informacijama.

Sa tim kutijama nije manjkalo basa.

Takodje sa njima nije zvucalo lose.

Otisle su jako davno ali su mi iz nekog razloga ostale u secanju na takav nacin da bih ih nabavio za rezervu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...