Jump to content


Recap


dadoo

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja se sa tim ne slažem. Polipropilen je izvanredan u zvučničkim skretnicama. Ja koristim Vishay mkp 1840 800V i neverovatan je na visokotoncu.

Na bassu prema masi imam takođe Vishay mkp 1848 900V.

Za svaku su preporuku osim cene, koja opet meni ne deluje visoka. To je već individualna stvar, pa kada bolje razmislim i zvuk je individualna stvar, pa mi se ne treba verovati u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam već napisao ulaziš u eventualan problem sa ugađanjem, a ako već ideš u tom pravcu onda obavezno mkp minimum i nek voltaža ne ide ispod 100V zbog kvaliteta samog konda.

Sa blok kondovima mogao bi da imaš i problem kod lemljenja, da ti baš ne pogode mesto gde je bio ranije vezan, ali bar na toj štampi možeš da nađeš drugo mesto pogodno da ga postaviš, samo na tačnom tragu štampe.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, nemcha83 said:

Pa ne bih sada da komplikujem.. Za sada neka samo prorade visoki tonovi:). Znači nađem bipolarni 3.3uf minimum 100v i lemim. 

Вала баш, пусти шта предлажу, тури шта нађеш од 3,3 µF и настави да слушаш музику.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nemcha83 said:

Znam ali kako kaže, ako stavim nešto drugo dolazim u situaciju da ću morati i druge stvari da menjam a sada nemam vremena da se oko toga bakćem, moram ovo da namestim, trenutno mi zvuk reprodukuju dva prdavca koji paraju uši i iskreno ne znam koliko još mogu dugo to da podnesem:). 

Зато сам и написао да то завршаваш како знаш и умеш.  Овај конд је баш за те намене али и кошта.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=11091000&pid=11091009

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
18 minuta ranije, darT_Vader said:

Ако су га они ставили као прва уградња онда ваљда вреди.

Definitivno ga koriste u jeftinijim modelima, ne znam za one skuplje. Ja sam Bennic 4,7uF 160V probao na visokotoncu (Dynaudio D28AF) lošiji je od Jantzen silver Z (što je i razumljivo), daje suvlji i mutniji zvuk, a malkice prijatniji zvuk je  dobijen sa Wima MKP X2 iz Kelko (za sada mi deluje da su to ipak originali a ne jeftine kopije).

Gledajući cenu Wima i Jantzen, Jantzen se i ne isplati puno za zvučnike toliko, koliko u lampaškom preampu recimo gde je superioran. Nisam probao Wima FKP10 na visokotoncima, za taj kažu da je još bolji od X2.

Nabavio sam puno komada FKP10 ali veće vrednosti (10uF 250V) koje ne idu u ovu moju skretnicu za visoke, ali planiram da ih ugradim za bass/mid sekciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...