Jump to content


Gde nalazite Muziku dobrog kvaliteta?


Audio Doktor

Recommended Posts

Ne znam za vas, valjda je pitanje ukusa , al dobar deo muzike koje ja nabavim , sem onoga sto sam kao DJ jos pustao , je opasno loseg kvaliteta .
Ono dok su se jos CDovi prodavali za cenu kutije cigara ili koliko je bilo , to su bila mnogo bolja vremena , manje muzike , ali bar nije bilo kao ovo danas krs, 
mada i ovo je stara pesma . 
nije bitno sluzi kao primer onoga sa cim se cesto srecem i borim. Pa da vidim gde vi nadjete da nije ovakav krs .

Interesantno mislim da  ovo nije You Tube distorizija i kompresija mislim da je ovo , ni 3 ni 4 , nego Lampaska distorzija , koja je mozda na Masteru zvucala dobro ,  a mozda i nije 
obratite paznju na BAS , sav se raspada  meni zvuci kao kad ja pustim Bas kroz Simulator cevi ,  nekad to zna biti uradjeno ekstra dobro , ali ovde je izgleda omanulo , i jos gomilu problema ,
dinamike nema ni mrve jedne 

 Evo ista stvar Bas pusten kroz Cevi da zvuci deblje, oli ovo je Baseline muzika,  90te nije 2000te ,  i opet na tjubu nije tako stranso , 
nemojte se smejati malo je zastarela muzika ali koristim kao primer debljanja BASa cevima , sto mi se cini je jedan od problema na California Love gde je preterano, al mozda i nije .

Kako se boriti sa ovim ? Blago onima sto slusaju Rock , tu je cesce mnogo bolji zvuk , ima i lajv .

Link to comment
Share on other sites

Evo nasao sam odlican primer onoga sto mislim , 
Ova Pesma TOF Funk it Up Remiks, al je pocetak ne promenjen samo ubrzan na Soundcoudu, 
cuje se debeo kvalitet  Lampasa  i produkcije , a to jos nije Master i dalje je kompresovano, 
ali posle toga imamo moderno smece , neki Remiks , ne znam sta je to al zvuci ocajno , bas lep primer modernog smeca.

Pocetak uporediti sa ovim na 60 sekundi , to su dva razlicita sveta . Koje smece .
Znam da ni TOF nije Pink Floyd , ali je brda bolja produkcija .
A danas imaju sve alate koji su nekad kostali ruku nogu i bubreg .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Audio Doktor said:

cuje se debeo kvalitet  Lampasa  i produkcije , a to jos nije Master i dalje je kompresovano,

Za razliku od mojih kolega sa foruma ja nisam zajedljiv i ciničan pa te neću prozivati za ovaj stav.

Čuješ zvuk lampaša u produkciji? Misliš tokom produkcije je pesma provučena kroz neki uređaj koji u sebi ima lampu? To je u najmanju ruku problematično. Pogotovo da taj zvuk dolazi od ovakve produkcije.

Malo spusti loptu kad pišeš jer ovde dolaze pismeni ljudi sa puno iskustva i znanja.

Čini mi se da si mlađa osoba?

Popravi malo i pravopis. Dosta konfuzno pišeš.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovo sam se bas potrudio da nadjem , i opcije su sledece za ovu pesmu TOF
Ploca 12inca - 500din iz inostranstva plus porez , plus carina , plus dostava , ajd imam neki Gramofon kako bi to islo pitanje je 
CD ima da se uzme  , kao i ploca ako ne laze net  - Smesnih 100 din , ali opet mora da se naruci   , plus kojekakve dazbine
Online Prodavnica neproverena 
I Torenta nema, Download ima , i od downloada  imaju ove varijante . Sa linkovima , to je moj G drive moze se slusati bez skidanja.
Licno sam prebacivao svoje pesme Mastere WAV  u MP3 320Kbps  radi uploada i to je odlicno , zvuci ekstra, ali vidi cuda  bas taj fali  za ovu i mnoge druge pesme .
Ako nekog interesuje moze poslusati razliku izmedju ovih 5 varijanti YT, SC,   , 120kbps mp3  ,250kbps mp3 i neki Lame codec 205 kbps.
Meni po redu Najbolje zvuci Ovo sa Sondclouda al tu ima samo pocetak , to je remiks , pa onda 256kbps mp3 
A ova dva Lame i 120kbos mp3 su mi iste , nesto kao You Tube , ne bih to  slusao ako ne moram  , stvarno zvuci kao mono a  nije mono , takav utisak imam , i fali detalja .
Tako da srecan sam sto ima 256Kbps , al cesto nema ni to .
Ko zeli evo skupio sam na jedno mesto , kako to izgleda ako bi trazili neku pesmu , i tu neka poredjenja , zabave radi .
Ako neko moze da nadje ovu pesmu u boljem kvalitetu , nekako , magijom nekom , zahvalan cu biti max.
TOF Funk it Up  256kbps mp3
https://drive.google.com/open?id=1o7_6Axb8Y3gMTAkgPJv6OAHyAZ4s4CI-
Tof Funk it up 128kbps mp3 
https://drive.google.com/open?id=1NaNAWB2Tov_7-8sLSbzP5OUQ_A6HMqSw
TOF Funk it Up Lame 205 (neki cudan kodek)
https://drive.google.com/open?id=1rw_1f2TNyAA6kiKh0rRxfhBkuCL0OLAO

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vdzele said:

Za razliku od mojih kolega sa foruma ja nisam zajedljiv i ciničan pa te neću prozivati za ovaj stav.

Čuješ zvuk lampaša u produkciji? Misliš tokom produkcije je pesma provučena kroz neki uređaj koji u sebi ima lampu? To je u najmanju ruku problematično. Pogotovo da taj zvuk dolazi od ovakve produkcije.

Malo spusti loptu kad pišeš jer ovde dolaze pismeni ljudi sa puno iskustva i znanja.

Čini mi se da si mlađa osoba?

Popravi malo i pravopis. Dosta konfuzno pišeš.

Da druze ne mislim na Monoblok lampasko pojacalo , naravno  mislim  na produkciju ,  da se to tako radi mozes cuti od mene jer ja ne krijem ne placaju me za to pa nemam zasto da krijem . A citam te casopise i gledam sve 10 godina , nema to druze , te stvari niko ne deli jer tu uzimaju pare . Pa ti cudno zvuci mozda je to  , ne znam sta je , meni je logicno.
Pesma je iz 90ih . Nije tad bilo nista drugo do Tranzistora i Lampe , dakle ti mislis da  ta pozitivna distorzija i masan zvuk  dolazi od  tranzistora   ,  u toj pesmi TOF ,ok ,    ja nemam problem sa tim . 
 Ako te interesuje moje misljenje kako su izvukli taj masan zvuk ,  probao sam pre ovoga da to jos nabudzim , svidja mi se to , koristio sam API 2500 , SSL Comp to je ono sa konzola , miks dekova kompresor ,  i Engleske lampe . Podesavanja u donjem desnom uglu sto se tice lampe .
Ako zelis cuti mogu eksportovati, ljude obicno ne interesuje moja produkcija  pa sam taj deo potpuno izostavio , nisam mislio da ce neko da me napadne jer sam pomenuo lampe u pozitivnom smislu , mozda je neki nesporazum. 
Da neces mozda i mamu da mi pominjes kad si kreno na pismenost , da me teras pismeni da pisem . Spusti ti loptu ja tebe nisam prozivao 

Cevi produkcija.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...