Jump to content


Test Kvaliteta Razlicitih Formata


Audio Doktor

Recommended Posts

Pa nisam siguran kako ja da pomognem kad si coveku rekao da instalira virus 'hoax'. Eto, kod mene kad god dignem kompujter u procesima se vidi novi servis 'jplay' i suguran sam da on hoax-no virusira moj kompujter. Muzicke fajlove sigurno a nisam proverio sta jos, mozda tajna dokumenta koje drzim u skriveni direktorijum 'svastara' i tako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, dadoo said:

A sta cemo sa virusima u metadati flac fajlova? :type

Mislis ono kao fotka.jpg.exe i slicno? E pa

1) PC na koji skladistis muziku ima antivirus svez i aktivan

2) Imas Strimer/Server pod Linux-om pa te to ne tangira 

3) NAS skladiste koje je takodje pod svojim OS-om (neka iteracija *nix osnove) 

4) Audio softver (Pleer :)) i pomocne programe, privremene datoteke ('radne' kopije audio fajlova) pokreces sa virtuelnih diskova u memoriji kompujtera pa je mogucnost aktivacije virusa znacajno manja. Virtuelni diskovi nestaju i kreiraju se novi pri svakom poketanju racunara to jes' kompujtera. Skladistenje audio datoteka na zasebnom racunaru je skoro pa obavezno i citas pod 1).

:)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dj.nik said:

Jesu li otvorena vrata od terase? Valjda to nisi zaboravio. Probaj i sa svim prozorima otvorenim, kod mene se zvuk skroz promenio, cujem zvuke koje nikad dosad nisam cuo.

 

Jesu jer se Chadi :) da se ne davim u dimu dok se davim u dimu
Neko jel ko primetio neke razlike , al bez zezanja , izlgeda sam se nakupio virusa  iz nekog razloga mi wondows zakucava na 24/48
Prepravio sam i opet se vrati .
Linux ne mogu da teram zbog opreme koja mi stalno treba , RX,APO,Pro tools nista nemam za linux , a da radim dual boot samo za ziku neda mi se .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dj.nik said:

Ovo mora da se proba, vrlo skoro ... :D

 

Posle navedenog ide vruća gibanica sa sirom, ne ovčiji  već dobar kravlji. Onako vrela iz peći se ostavi da se ladne 5 min. Još vruća se iseče na velike kocke. Posluži se tako što se kocka otvori po sredini na dva dela i dobro zalije medom...Jede se odmah  vruće tako zaliveno medom. Posle ovoga svaki kabl je Nordost...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, džonibigud said:

Posle navedenog ide vruća gibanica sa sirom, ne ovčiji  već dobar kravlji. Onako vrela iz peći se ostavi da se ladne 5 min. Još vruća se iseče na velike kocke. Posluži se tako što se kocka otvori po sredini na dva dela i dobro zalije medom...Jede se odmah  vruće tako zaliveno medom. Posle ovoga svaki kabl je Nordost...

Valhalla 2 to jes' Valhala drugi nivo, iliti 'Samo za muskarce!', aiii :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Audio Doktor said:

Jesu jer se Chadi :) da se ne davim u dimu dok se davim u dimu
Neko jel ko primetio neke razlike , al bez zezanja , izlgeda sam se nakupio virusa  iz nekog razloga mi wondows zakucava na 24/48
Prepravio sam i opet se vrati .
Linux ne mogu da teram zbog opreme koja mi stalno treba , RX,APO,Pro tools nista nemam za linux , a da radim dual boot samo za ziku neda mi se .

Doktore, ma koji da ti je uredjaj / kartica na izlazu kompa, u Windozi vrati audio format na 16/44.1 i zachadi /zachuri jos jednu. U tvojim editorima radi sa 24 bita i umnoskom osnove 44.1 koliko god visoko tvoj uredjajcic moze da ide. Osnova 48 (kHz) je za filmove, na tu brzinu se sempluje muzika, glasovi (kasnije titlovi), efekti itd, itd. A kako nisi u filmu, koristi bazu 44.1 i uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, dj.nik said:

Jesu li otvorena vrata od terase? Valjda to nisi zaboravio. Probaj i sa svim prozorima otvorenim, kod mene se zvuk skroz promenio, cujem zvuke koje nikad dosad nisam cuo.

 

Jos si ti u vinklu sa tim zvukovima :D

E kad krenu glasovi :-o.....tapacirani zidovi.,u najavi 

Link to comment
Share on other sites

Mislis 'u vinklu'? Nadam se al' pazi ovo: dzivdzani, gugutke, kere i automobili, poneki 'Harley' proprdi, skupljaci na staro gvojze a sto odnosu smece na razglas - probijaju sve dB skale, komsike sto ogovaraju uz kafu na terasu a pre tog jedna drugu dovikuju od zgradu do zgradu (nisu cule za telefon), klinci tupkaju kosarkaske lopte, uvece na ulaz zapale koju cigaru pa ocijukaju s devojcurci, ima tu i petarde i raketle za utakmice, slave, preslave, zenidbe i udadbe pa za finale, negde oko pola dva nocom, FAP-Mercedes sto odvozi smece uz cangrljanje kontinjera. Ma kaki Rozer Vaters, ovo nemos' se sLimi ni na 5.1 sistem!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dj.nik said:

Doktore, ma koji da ti je uredjaj / kartica na izlazu kompa, u Windozi vrati audio format na 16/44.1 i zachadi /zachuri jos jednu. U tvojim editorima radi sa 24 bita i umnoskom osnove 44.1 koliko god visoko tvoj uredjajcic moze da ide. Osnova 48 (kHz) je za filmove, na tu brzinu se sempluje muzika, glasovi (kasnije titlovi), efekti itd, itd. A kako nisi u filmu, koristi bazu 44.1 i uzivaj.

Ti me kiloherci dave u zadnje vreme ne znam sta je , briso sam , menjao kablove , BIOS , ne vredi . gle ovo 

 

kartica.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kakav smor , to sam uspeo  da vratim na 44,1 posle 30minuta , ali imam osecaj da cim ukljucim moje sprave tj DAWove ,efekte i to , opet ce da se zezne na 48khz.
A moracu da promenim jer kao sto kazes Video je na 48 , a radim produkciju i za Video ,  mada to nije problem , ASIO radi bez greske

Sparvica je inace Stainberg CI1 , a to je ustvari Yamaha , studio u malom, imas sve , ulaz izlaz DAC  fantom gitare, cak i mikser . za 10 000din, bas je dil kome treba tako nesto kao meni.
Imao sam onu M audio Audiofil 192 , ona je mnogo bolji DAC , odma se cuje cistije  ali nema nista , gola 
A uz to sam furao i onu Native Instruments NI2 , Verziju 1, isto 24/96 , ona je za Miksovanje mama, mozda je imas, il si probao , 
bas vidno jake izlaze ima , bas je za ozvucenje za DJeve . DAC kvalitet standard , ali signal jedno 20-30% jaci nego od druge kartice , 
naspram integrusa mozda i 50%
Al eto , kad mi treba dosta opcija , rolam tu Yamahu koja i nije nesto , i sad mi zadaje te probleme . Izgleda ce morati reinstal win-a, a to je pain in the ass , jer mi treba 50 programa koje sve treba krekovati .
Koju ti koristis, integrusu ili nesto USB, il DAC .

Link to comment
Share on other sites

@Audio Doktor

Idi na sajt proizvodjaca i skini najnoviju verziju drajvera za tu spravicu. Ne radi re-instalaciju Win sem ako nisi prckao po sistemskim direktorijumima. Ono zasivljeno polje kaze da je uredjaj u upotrebi od strane nekog softvera pa je zakljucano za bilo kakve izmene. Pogasi sve a verovatno ima onih koji se vide tek u proces explorer-u. Svaki softver moras da podesis zasebno koju ce dubinu i semplazu da koristi u radu pa ce on i diktirati sta stoji od vrednosti u prozoru. Stiklirao si da aplikacije preuzmu ekskluzivnu kontrolu uredjaja sto je OK postavka.

Nisam iz redova 'producenata muzike' pa drzim samo 'Audacity' koji je dovoljan za secenje dugih 'tisina' na pocetku snimka i to je uglavnom to od mog 'aranziranja'.

Link to comment
Share on other sites

@dj.nik
Nema nista sto mogu da prepoznam , al sam kopao malo dublje , ispadne da ovo nije 96khz kartica , ovo je 48khz 
i sto namestim u DAWu tako ostane windowsu, windows ne moze da menja , cudno
A mislio sam da je 96khz jer je u windowsu bila ta opcija kad nije bilo blokirano , 
a evo je i u DAWu 
 Dok na ASIO moze 44,1 i 48 kako i jeste .
Sum procenjen na -95dB ( to nije 24bit-a , 24bit je koliko ja zna 140db, ovo je vise kao 16bit ako dobro racunam)
Dobro nije skupa karta za pretpostaviti je   , zbog dodatnih ocija nema neki DAC , ali malo mi je -95db.
Da sam nekom nudio 96khz zvuk za prodati obruko bi se .
Ejbg

Sampling.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da , da , nije to setup , ASIO se koristi ovo sam samo prebacio na DX da ti pokazem zasto sam mislio da je 96khz windows brljavi, 
A karakteristike sam sad pogledao i nisu neke 
sum je  -96db  na ovoj, ni na drugima nije mnogo bolji , Scarlet i Tascam -100, nije neka razlika
Ali rezolucija od 24bit-a je opseg od 0dB do 144db
Kako onda izvuci 24bita ako je sve preko 100dB shum, to znaci softverski rade na 24bit  ,ali od toga je dobar deo samo shum, tj 50db shuma, to bas i nije malo . Ako ja dobro racunam

Link to comment
Share on other sites

Teoretski, dinamika 16-bitnog snimka je 96dB (6dB x 16). Nivo shuma pojede zadnja 3 bita (18dB) pa je realno max nivo dinamike nekih 78dB. Zato se snima u 24 bita pa i kad se odbije nivo svih shumova ostaje ihaha dovoljno dinamike za snimak (24 x 6 = 144 ;  144 - 18 =  126dB) pa sad slobodno mozes da izvezes snimak u 16/44 formatu i da se ne stidis uopste. Umetnost lezi na nekoj drugoj strani, ne na pukom odnosu signal / shum.

 

Link to comment
Share on other sites

 citam to  bas sad 
Malo je zbunjujuce , znaci taj -144db shum je skroz digitalni i uvek je tu ,  to je Dither ,  a ceo stane u -96db SNR merenje ,
zbunjujuce jer svuda su decibeli  a nije garantovano da pise cega su merenje ti decibeli .
Za SnR merenje bi mozda jednostavnije bilo reci u voltazi , tipa Sum 300mV ili koliko god da je a maks signal 5V  , mozda i opseg linearnosti 
Digitalni SnR 144 za 24bit , onda bi znao da je podela tih mogucih voltaza 
 Mada zadovoljan sam ovom karticom sta god da kazu te brojke , jer cujem bas sad dok pisem u pesmi dobre produkcije kako su redjali semplove, cujem start sempla . Znaci cujem vise nego sto je producent mislio da cu cuti :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...