Jump to content


Jel ima neko od iskusnih DIYera neku solidnu lemilicu


Audio Doktor

Recommended Posts

Imam neku staru lemilicu , mislim da je 35W  , ona obicna regulaciona ,u pitanju je 
LEMILICA W-LP 50R WOMAX , moja nije womax al to je to 
 , najjeftinija regulaciona 
 Vrh se zavrce maticom , koja naravno oksidira jer je od loseg materijala , i to je sve labavo nikakvo posle nekog vremena 
Plus joj fali jedno 20W da bude bas kako treba . Al dobro za 2000din odlicna je , cak moze i vrh da se uzme novi 
Ako nekog interesuje iskustvo sa tim lemilicama, moje je takvo .
Medjutim malo sam je prerastao , hteo bi nesto bolje ,  da moze da menja vrhove  , za klasican rad na elektronici  a opet da nije skupo.
Moze i polovno ako neko ima , a moze i iskustva sa vasim.
 
Mozda nije pravo mesto za ovu temu , ali ovde su ljudi kaju to znaju , i imaju iskustva , 
Ako je problem  obrisacu .

lemilica.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Je l' kupovao neko od ovih iFix.rs / baku.rs? Koliko su pouzdani kao prodavnica?
Zanima me predlozena Baku lemilica, a nisam iz Bg-a pa da mogu licno da odem. Sajt im ne deluje preterano profesionalno.

Takodje sta bi mi jos trebalo od opreme za neko hobi lemljenje? Nemam trenutno nikakvu lemilicu niti iskustva sa tim, a hteo bih da uzmem nesto sto ce mi sluziti da povremeno zamenim neki kondenzator ili konektor. Cisto za sopstvene potrebe, nista preterano ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, DR4C0Ni4N said:

Takodje sta bi mi jos trebalo od opreme za neko hobi lemljenje? Nemam trenutno nikakvu lemilicu niti iskustva sa tim, a hteo bih da uzmem nesto sto ce mi sluziti da povremeno zamenim neki kondenzator ili konektor. Cisto za sopstvene potrebe, nista preterano ozbiljno.

Pumpica za odsisavanje lema, sečice, pinceta, lupa ...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na informacijama.

Sečice i lupu imam, takođe imam i par različitih klešta za blankiranje žice. Treba mi pumpica, pinceta, tinol žica i tinol pasta, eventualno jos nešto ako sam prevideo. Računao sam da sve uklopim okvirno do 6000 din, taman ako uzmem Baku 936D preostaje mi 2000 da dopunim šta mi nedostaje od alata i opreme.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, DR4C0Ni4N said:

Hvala svima na informacijama.

Sečice i lupu imam, takođe imam i par različitih klešta za blankiranje žice. Treba mi pumpica, pinceta, tinol žica i tinol pasta, eventualno jos nešto ako sam prevideo. Računao sam da sve uklopim okvirno do 6000 din, taman ako uzmem Baku 936D preostaje mi 2000 da dopunim šta mi nedostaje od alata i opreme.

Možda ti ovo takođe zatreba, često ne može sisaljka da obavi posao.

https://www.elementa.rs/proizvod/3010/zica-za-odlemljivanje

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, DR4C0Ni4N said:

Žica je više za skidanje lema sa ravnih površina, verovatno mi u početku neće trebati. Ako ostane prostora u budžetu što da ne, ako ne onda će je dokupiti kasnije.

Pa nije samo za to, nego za sve kad neće sisaljka da ukloni lem. Može da se koristi i oplet nekog koaksijalnog kabla natopljen fluksom, ja recimo to koristim.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu nikako da budu OK ako su ti umesto dve godine dali samo šest meseci garancije.
Znam ja da je to sve sivo ali iskreno i ne želim da plaćam 50% više za punu garanciju. Ovo "OK" se odnosilo na to da deluju kao neko ko će ispuniti to što je obećao - poslati nov i ispravan uređaj, zameniti ga u roku u kom su obećali ako nešto bude... po ceni koja je takva kakva je (izuzetno povoljna).
Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Aibo said:
13 sati ranije, Willi Studer said:
Ne mogu nikako da budu OK ako su ti umesto dve godine dali samo šest meseci garancije.

Znam ja da je to sve sivo ali iskreno i ne želim da plaćam 50% više za punu garanciju. Ovo "OK" se odnosilo na to da deluju kao neko ko će ispuniti to što je obećao - poslati nov i ispravan uređaj, zameniti ga u roku u kom su obećali ako nešto bude... po ceni koja je takva kakva je (izuzetno povoljna).

Ako će se to koristiti samo povremeno, mislim da nema puno brige. Cena je stvarno povoljna.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, DR4C0Ni4N said:

Koliko sam procitao na njihovom kp nalogu, garancija je dve godine na lemilicu, a 6 meseci na stap sa vrhom posto se smatraju potrosnom robom. Stap je odvojiv i moze da se menja tako da mislim da to nije veliki problem.

To je u redu, kupi rezervni vrh to verovatno nije skupo.

Link to comment
Share on other sites

Za tu lemilicu ceo zamenski stap sa kablom i vrhom je 1000 din, a samo nov vrh je 440 din. Nije skupo tako da nije neki problem ako strada nakon 6 meseci, bitno da je regulacija pokrivena sa 2 godine garancije. 

Citam iskustva i predloge na jos dva foruma, posto za vikend nisam kuci taman imam vremena da odlucim sta uzimam pa u ponedeljak ujutru narucujem. 99% da uzimam Baku 936D, za te pare deluje mi da nema nista bolje.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, DR4C0Ni4N said:

Za tu lemilicu ceo zamenski stap sa kablom i vrhom je 1000 din, a samo nov vrh je 440 din. Nije skupo tako da nije neki problem ako strada nakon 6 meseci, bitno da je regulacija pokrivena sa 2 godine garancije. 

Citam iskustva i predloge na jos dva foruma, posto za vikend nisam kuci taman imam vremena da odlucim sta uzimam pa u ponedeljak ujutru narucujem. 99% da uzimam Baku 936D, za te pare deluje mi da nema nista bolje.

Iole kvalitetan vrh će za naše amaterske potrebe dugo trajati, samo ako se ne ošteti mehanički (iskrivi, odlomi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...