Jump to content


Upgrade аудио фајлова са 16-битног на 24-битни квалитет


FinalMaster

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mene nije mrzelo. Pre svega, sviđaju mi se numere koje obe prvi put čujem tako da je test u startu uspešan i pametno potrošenih 15 min. :listen

Drugo, ova obrada u "24bit" je ispila zvuk, jasno je nestalo i nekih prirodnih odjeka i ehoa (npr. bubanj ili šta je već kod ovog italijana izgubio dušu), a istakla neke grube i hrapave momente (činele, duvački instrumenti, glasovi). Neko kreativno petljanje sa zvukom ovde svakako postoji i bez želje da umanjujem ičiji trud  - nije baš dobro . Podseća me na neke neslavne veštački naduvene remastere ili kao kada se na TV-u nabudži sharpness pa dobijemo veštačke konture oko svega koje pritom gutaju prave piksele ispod sebe.

Devojka koja je bila slučajni sporedni tester je konstatovala nešto slično samo na drugi, kraći, način: "neke stvari istaknutije i napadnije a neke se lošije čuju".

Bit-perfect output je ispoštovan. 

Link to comment
Share on other sites

Ja nekako nisam mogao da korisim deskripciju meni svojstvenu iz razloga preuzimanja celokupne krivice na moj sistem, ne nalazeći ni jedan inspirativni momenat da se nadahnem romantikom i lepotog doživljenog, pa rekoh da pokušam na drugačiji način da iznesem svoj doživljaj. :(

Link to comment
Share on other sites

On 6.11.2018. at 18:32, FinalMaster said:

 

Вероватно је мало позната чињеница да се 16-битни дигитални аудио може upgrade-овати на 24-битни.

То значи да се дигиталном обрадом могу повећати динамички опсег, транзијентност, спектрални састав и резолуција 16-битног CD аудија, тако да ремастеризовани фајл постигне реални average bit-rate од око, за 24-битне 44.1 KHz фајлове стандардних, 2100 kbps /рачунато без компресије/.

 

Netačno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...