Jump to content


Celestion Ditton 15XR


savudin

Recommended Posts

Evo da probam i ovde da oglasim moje bivše kutije:

Dakle, u pitanju su stari dobri Celestion Ditton 15XR.

Mislim da se dosta zna o njima, utiske možete videti i u mojoj temi Moj vintažni vinil sistem - unapređenja

Dvosistemac sa 1" visokotoncem, 8" bas/mid i pasivnom bass membranom.

30w, 8 oma, osetljivost 90db. Frekvencijski raspon 30-15,000Hz.  Dimenzije 56 x 25 x 24 cm.

U odličnom stanju, veoma očuvani kabineti i drajveri.

Na zvučnicima je urađen upgrade: zamenjeni dotrajali kondenzatori na skretnicama kvalitetnim novim marke Arcotronic, i zamenjeno unutrašnje ožičenje Jantzen žicom preseka 1,3mm2 (posrebreni OFC bakar). Posedujem i originalne žice pa kupac može da ih vrati u fabričko stanje.

Drajveri su originalni i nečačkani. Jednom visokotoncu se klimao i odlemio kontakt, pa je to sve profesionalno popravljeno i vraćeno u originalno stanje. Dakle, zamenjena je samo žica do visokotonca.

Idu sa pripadajućim originalnim mrežicama koje su bez oštećenja, ali jedan ram je pukao. Kada se montiraju na kutije to se ne primeti niti smeta pri montaži/demontaži. Ali ionako se preporučuje slušanje ovih zvučnika bez mrežica, jer znaju da pokvare zvuk.

Kutije su na prodaju sa stalcima koji su pravljeni namenski za ove zvučnike. Donja ploča dimenzija 28cmx28cm debljine 36mm i gornja ploča 25cmx25cm, debljine 18mm. Donja ploča na spajkovima. Ukupna visina stalaka je 50cm. Pravio Boža "HiFi Tribe" iz Novog Sada. Toplo se preporučuje slušanje ovih kutija na stalcima.


Moguća dostava BG/NS/ZR/KI.

Postaviću slike popodne, ali ima ih i u temi.

Cena za forum 150 evra, sa stalcima 190e FIKSNO.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...