Jump to content


Pioneer DV610 Lampizator SPDIF


Nixie

Recommended Posts

Malo je drugačije izvedeno, jer je ceo sklop koji si zaokružio kod DV610 povezan kokasijalnim kablom 75 oma sa izlazom čipa. Ja sam napravio nov kablić 75 oma sa konektorom i kondenzatorom 0.1uF PP koji sam povezao na novi BNC konektor, a stari kabal sam okačio i time ostavio te izlaze bez funkcije. Sada nema nikakve veze sa postojećim optičkim i koaksijalnim izlazom, ali može da se vrati za 5min., treba samo da se otvori uređaj,  izvadi novi kabal i ubode stari. Ako ćeš ići na optiku, nema potrebe da bilo šta radiš. Kod slabijih modela nema nikakvog kabla, veza je izvedena direktno na PCB i nisam je otkačio. Jedino sam izlazni sprežni kondenzator koji je običan polarisani elektrolit 1uF 50V zamenio PP blokom od 0.1uF. Kod DV600/610 digitalni SPDIF i TOSLINK izlazi su desno, a kod slabijih modela samo SPDIF levo kad gledaš u zadnju ploču.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

53 minuta ranije, cceda said:

Da li crveni markeri prikazuju poboljsanje dig.sig.? ili

su zeleni markeri ono sto je OK?

dig signal DV610.jpg

To je izlaz direktno sa čipa, i nije dovoljno kompenzovan Taj prebačaj (crveni kružić) ne utiče na rad SPDIF risivera u DAC-u, i skoro nestaje na ulazu u DAC zbog kapaciteta kabla od DVD do DAC. Ono što je različito, to su vertikalne ivice ovih četvrtki koje su mnogo pravilnije nego na originalnom izlazu gde imaju nagib, nisu tako vertikalne, liče malo na trapez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...