Jump to content


JBL Studio 220 vs Yamaha HS8


mawko

Recommended Posts

Nema potrebe da stučeš pare u hardver ako će ti izvor biti mp3, pa neka je i na 320kbit/s.

Ako planiraš da se odrekneš audofilima mrskog formata i šaltaš na neki losless format (flac, wav, ape,...), to je već druga priča.

Generalno, prvo se kupuju zvučne kutije, a onda pojačalo, pa se uparuje kako treba. Ako ti kvalitet nije primaran, već treba da sviri, izbor je širok i prevashodno zavisi od dubine džepa i spremnosti da se xxxx para spuca na zadovoljstvo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bi svakako da uzmem kvalitetne zvučnike i pojačalo. Samo je stvar u tome što nemam ni jedan cd. Koliko razumem vaše termine, između dobrih zvučnika i pojačala s jedne strane i pesama koje bi zbog nemanja cda slušao s neta, postoji popriličan jaz. 

Mislio sam da sam s Nixiem rešio problem ali izgleda da je YT pa i 320kbit/s nepremostivo smeće. Muziku koju sam slušao sam preslušao petnes miliona puta, novija mi je zanimljiva tek poneka, pretpostavljam da svi audiofili polaze od cda? Znači da narežem nešto?

 Za formate flac wav ape prvi put čujem, znači ako ćete da ispaljujete takve skraćenice onda moramo drugačije da razgovaramo, kontaj da sam ljakse koji bi da da iljadue za audio a nema pojma ni o čemu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mawko said:

Znači da narežem nešto?

Sa čega ćeš da narežeš? Sa YT? Što bi braća englezi rekli "garbage in - garbage out".

Nije poenta u fizičkom CD-u već u kvalitetu muzičkog fajla.

1 sat ranije, mawko said:

Za formate flac wav ape prvi put čujem

Za početak malo se potrudi da saznaš nešto o onome o čemu hoćeš da se informišeš i za šta tražiš pomoć drugih.

1 sat ranije, mawko said:

kontaj da sam ljakse koji bi da da iljadue za audio a nema pojma ni o čemu.

Ništa lakše nego dati 'iljade za nešto što drugi kažu, a i dalje ne znati ništa o tome.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, mawko said:

Ja bi svakako da uzmem kvalitetne zvučnike i pojačalo. Samo je stvar u tome što nemam ni jedan cd. Koliko razumem vaše termine, između dobrih zvučnika i pojačala s jedne strane i pesama koje bi zbog nemanja cda slušao s neta, postoji popriličan jaz. 

Mislio sam da sam s Nixiem rešio problem ali izgleda da je YT pa i 320kbit/s nepremostivo smeće. Muziku koju sam slušao sam preslušao petnes miliona puta, novija mi je zanimljiva tek poneka, pretpostavljam da svi audiofili polaze od cda? Znači da narežem nešto?

 Za formate flac wav ape prvi put čujem, znači ako ćete da ispaljujete takve skraćenice onda moramo drugačije da razgovaramo, kontaj da sam ljakse koji bi da da iljadue za audio a nema pojma ni o čemu.

 

Ja sam samo naveo primer jednog zadovoljnog forumaša koji je kupio tu kombinaciju (mislim da nije na ovom forumu), naravno ima i drugih kombinacija novo/polovno, ali čovek je hteo samo novu opremu i da veza sa PC bude optički digitalni kabal pošto Jamaha pojačalo ima DAC i digitalne ulaze (SPDIF koaksijalni i optički). Tako je zvuk znatno bolji preko digitalne veze nego preko line izlaza sa integrisane audio kartice na PC što je i očekivano. Osim toga nema galvanske veze PC-pojačalo što takođe nekad zna da pravi probleme.

Kvalitet fajlova koje puštaš sa PC je dominantan u odnosu na sve ostalo. I ja slušam YT povremeno jer mi je zanimljivo gledati te stare snimke, čista nostalgija, ali to nije ni blizu kvalitetnog zvuka. Ako imaš PC nema šta da režeš.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, zek said:

Sa čega ćeš da narežeš? Sa YT? Što bi braća englezi rekli "garbage in - garbage out".

Nije poenta u fizičkom CD-u već u kvalitetu muzičkog fajla.

Za početak malo se potrudi da saznaš nešto o onome o čemu hoćeš da se informišeš i za šta tražiš pomoć drugih.

Ništa lakše nego dati 'iljade za nešto što drugi kažu, a i dalje ne znati ništa o tome.

Ipak zadržavam pravo da budem laik jer mene i ne interesuje da budem znalac jer za to ipak treba vremena i volje u tom smeru, cilj mi je da budem zadovoljan zvukom, ne ulazeći u detaljno znanje osim ono koje mi je potrebno kao kupcu da ne bi napravio promašaj. I kad bi hteo da dođem do znanja ne bi znao odakle bi počeo, ne znam ni šta je muzički fajl. Ali ok toliko mogu da se potrudim da saznam. 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Nixie said:

Ja sam samo naveo primer jednog zadovoljnog forumaša koji je kupio tu kombinaciju (mislim da nije na ovom forumu), naravno ima i drugih kombinacija novo/polovno, ali čovek je hteo samo novu opremu i da veza sa PC bude optički digitalni kabal pošto Jamaha pojačalo ima DAC i digitalne ulaze (SPDIF koaksijalni i optički). Tako je zvuk znatno bolji preko digitalne veze nego preko line izlaza sa integrisane audio kartice na PC što je i očekivano. Osim toga nema galvanske veze PC-pojačalo što takođe nekad zna da pravi probleme.

Kvalitet fajlova koje puštaš sa PC je dominantan u odnosu na sve ostalo. I ja slušam YT povremeno jer mi je zanimljivo gledati te stare snimke, čista nostalgija, ali to nije ni blizu kvalitetnog zvuka. Ako imaš PC nema šta da režeš.

Ok, objasniš mi prosto i precizno i već sam odlučio da napravim to što si preporučio samo sam mislio da na PC ima kvalitetnih fajlova ako već YT ne valja

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, zek said:

Ništa lakše nego dati 'iljade za nešto što drugi kažu, a i dalje ne znati ništa o tome.

Jednostavnije mi je da prihvatim savet ako ocenim da je dobar, npr kad je Sloba napisao da je Yamaha bolja od JBL to sam rešio, Nixie mi je rešio pitanje pojačala kablova.. Možda sam samo lenj ali mislim da je ovo sve do sad dosta dobro

 

Link to comment
Share on other sites

Taj visokotonac u pasivnoj varijanti sto je niksi linkovo , JBL 600 sam cuo na pasivnim kutijama, i misljenja sam da ko zeli malo ostriji detaljniji visoki spektar , da je  hard dome tweeter na pasivi dobro resenje
Na aktivnim kutijama hard dome zna biti pre svetao , pre ostar  , a na pasivi soft dome zna biti obrnuto , u generalu 
nisam ih sve cuo , al kad bi birao isao bi na soft dome aktiv, hard dome pasive . 
Za sebe 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Audio Doktor said:

Taj visokotonac u pasivnoj varijanti sto je niksi linkovo , JBL 600 sam cuo na pasivnim kutijama, i misljenja sam da ko zeli malo ostriji detaljniji visoki spektar , da je  hard dome tweeter na pasivi dobro resenje
Na aktivnim kutijama hard dome zna biti pre svetao , pre ostar  , a na pasivi soft dome zna biti obrnuto , u generalu 
nisam ih sve cuo , al kad bi birao isao bi na soft dome aktiv, hard dome pasive . 
Za sebe 

Nisam ja to slušao, možda i ne valja, nego deluje solidno i takođe se uklapa u cenu od 250eur.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Audio Doktor said:

Taj visokotonac u pasivnoj varijanti sto je niksi linkovo , JBL 600 sam cuo na pasivnim kutijama, i misljenja sam da ko zeli malo ostriji detaljniji visoki spektar , da je  hard dome tweeter na pasivi dobro resenje
Na aktivnim kutijama hard dome zna biti pre svetao , pre ostar  , a na pasivi soft dome zna biti obrnuto , u generalu 
nisam ih sve cuo , al kad bi birao isao bi na soft dome aktiv, hard dome pasive . 
Za sebe 

Da li kažeš da jbl-studio-220 po tebi ima detaljniji visoki spektar nego yamaha hs8 ili uopšteno pasivni aktivni

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, mawko said:

Da li kažeš da jbl-studio-220 po tebi ima detaljniji visoki spektar nego yamaha hs8 ili uopšteno pasivni aktivni

Nema to veze sa pasivni/aktivni, osim toga  ima soft dome visokotonaca oštrih kao nož i hard dome mekanih ko pamuk, to doktor malo uopštava stvari. Puno zavisi i od ostatka sistema, kablova, vremenskih uslova, gazde od zvučnika itd. Treba prvenstveno verovati svojim ušima ili povesti nekog iskusnog pri kupovini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...