Jump to content


JBL Studio 220 vs Yamaha HS8


mawko

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

JBL je pasivan a Yamaha aktivan zvučnik, ogromna razlika.

JBL je u najboljem slučaju prosečan party-style zvučnik a Yamaha je veoma dobar monitorski zvučnik. 

Zaista im je jedina sličnost to što su - zvučnici u najširem smislu :-) 

 

Iz radoznalosti- zašto porediš baš ova dva zvučnika?

Link to comment
Share on other sites

Odlično :)

Laik sam po ovom pitanji i hteo bi da kupim neke bolje zvučnike a rekoše mi da ova dva spadaju u bolju kategoriju. Nemam neki konkretan razlog, gledao sam po netu i video slične cene.

Ne znam ni koja je razlika između pasivnog i aktivnog zvučnika. Imam slušalice JBL i totalno su razočarenje, za Yamahu sam pretpostavljao da su dobri ali nisam znao da su bolji od JBL, hvala.

Ako imaš još neki predlog za čist i jak zvuk..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mawko said:

Ako imaš još neki predlog za čist i jak zvuk..

Napiši sa kojim pojačalom će da se upare zvučnici, šta je izvor zvuka, kolika ti je soba, koju vrstu muzike uglavnom slušaš....i šta ti to znači jak zvuk?

I još nešto, koliki ti je budžet i da li tražiš isključivo nove zvučnike ili mogu i polovni?

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na participaciji :)

Za pojačalo još uvek nemam pojma, tu još manje znam šta ću od zvučnika.

Za početak sam mislio da ih spojim na tv pa da slušam preko you tubea mada znam 

ako uzimam bolje zvučnike da mi treba i bolje pojačalo.

Soba je velika i visok plafon, dnevna spojena s kuhinjom, kao klinac sam slušao HM i R'N'R

pa hoću malo da se podsetim nekih stvari. Budžet oko 250e za zvučnike, kao što rekoh o pojačalima još nisam konkretnije razmišljao ali i to će mi trebati da kompletiram.

Jak zvuk, glasan, ali prvenstveno jaki basevi i primetni pozadinski zvukovi, neka istančanost zvuka, čistoća kako se to već stručno naziva.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, mawko said:

Za pojačalo još uvek nemam pojma, tu još manje znam šta ću od zvučnika.

Skoro me pitao neko za savet, završilo se ovako (sve novo, u NS kupljeno a ima i u BGD):

JBL Arena 130

Yamaha AS301

PC kao glavni izvor zvuka preko optičkog kabla u digitalni SPDIF ulaz Yamahe (kupio je MB za PC sa optičkim SPDIF izlazom), zvuk mnogo bolji nego sa PC integruše

Kablovi za zvučnike 2x2,5mm2 običan licnasti kabal (a može i narandžasti)

Kaže čovek da je vrlo zadovoljan, a kasnije kad skupi pare uzeće i JBL aktivni SUB pa može i za veću sobu

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, mawko said:

Za početak sam mislio da ih spojim na tv pa da slušam preko you tubea

Malo si konfuzan, zvučnike u principu spajaš na pojačalo a ne na TV, osim ako nisu aktivni zvučnici.

 

6 sati ranije, mawko said:

Soba je velika i visok plafon, dnevna spojena s kuhinjom,

Koliko je to okvirno kvadrata, za tako veliki prostor neće ići male kutije već podnostojeće, a to nema novo za 250 evra.

Link to comment
Share on other sites

On 5.11.2018. at 14:08, Nixie said:

Skoro me pitao neko za savet, završilo se ovako (sve novo, u NS kupljeno a ima i u BGD):

JBL Arena 130

Yamaha AS301

PC kao glavni izvor zvuka preko optičkog kabla u digitalni SPDIF ulaz Yamahe (kupio je MB za PC sa optičkim SPDIF izlazom), zvuk mnogo bolji nego sa PC integruše

Kablovi za zvučnike 2x2,5mm2 običan licnasti kabal (a može i narandžasti)

Kaže čovek da je vrlo zadovoljan, a kasnije kad skupi pare uzeće i JBL aktivni SUB pa može i za veću sobu

Pogledao sam tu Yamahu na netu, tako nešto sam i hteo, za ove ostale nazive trebaće mi prevodioc, nemam nijedan disk tako da to bi bilo to, PC. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

On 5.11.2018. at 20:31, zek said:

Malo si konfuzan, zvučnike u principu spajaš na pojačalo a ne na TV, osim ako nisu aktivni zvučnici.

 

Koliko je to okvirno kvadrata, za tako veliki prostor neće ići male kutije već podnostojeće, a to nema novo za 250 evra.

Nije konfuzija nego nagađanje, nemam ništa od muzike pa razmišljam laički praktično ali ne i tehnički. Ima cca 40m2 ali nisam toliki fan, ne mora da bude 100% odgovarajuće, više želja da imam dobro ozvučenje kad mi zatreba.

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, mawko said:

Ima cca 40m2 ali nisam toliki fan, ne mora da bude 100% odgovarajuće, više želja da imam dobro ozvučenje kad mi zatreba.

To je baš poveća kvadratura i još si rekao da je i visina značajna - za takav prostor samo podnostojeće kutije dolaze u obzir.
Moram da priznam da si malo kontradiktoran - "ne mora da bude 100% odgovarajuće," a treba da bude "dobro ozvučenje kad mi zatreba." to ne ide baš zajedno.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, zek said:

To je baš poveća kvadratura i još si rekao da je i visina značajna - za takav prostor samo podnostojeće kutije dolaze u obzir.
Moram da priznam da si malo kontradiktoran - "ne mora da bude 100% odgovarajuće," a treba da bude "dobro ozvučenje kad mi zatreba." to ne ide baš zajedno.

Razumem objektivne parametre ali na kraju sumiram subjektivno, u skladu s mojim znanjem i afinitetima jednostavno smatram da su ovi ranije pomenuti odgovarajući, nešto dobro u tom rangu.

Link to comment
Share on other sites

Odlično, vrlo dobro, napredujemo volšebnim koracima, još malo pa smo na kraju tunela.

Koliko sam uspeo da skontam šta je 320kbs, izgleda kao ljubazno prihvatljiva i donekle profinjenija opcija. Još mi samo treba još neka opcija za izvor zvuka i upotpuniću ideju na šta se tripujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...