Jump to content


Geneva sound model S, loš zvuk niskih tonova, pomoć


duleks

Recommended Posts

Potrebna mi je mala pomoć. Nisam iskusan što se tiče audio tehnike, pa mi treba savet.

Dobio sam na poklon polovan Geneva Model S https://www.trustedreviews.com/reviews/genevasound-model-s

U pitanju je stereo zvucnik, sa dva 3-way zvucnika, svaki sa nezavisnim pojacalom. Napravljen je tako da daje utisak stereo zvuka iz jednog kućišta.

Zvucnik je svojevremeno plaćen preko 300E, i ima odličan zvuk.

Moj problem je sledeći, prilikom najnižih tonova, desni zvučnik blago zakrči, ako je pojačan na preko 60 posto ili više.

Moguće je odlušati pet-šest pesama, da se uopšte ne primeti, i onda kod neke pesme koja ima takve tonove, pojavi se problem.

Da li neko može dati savet u čemu je problem, kako bi mogao da se reši, pošto sam svim ostalim oduševljen. Zvučnik je prelep, funkcionalan, i sve ostalo radi savršeno.

Hvala unapred...

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, duleks said:

Potrebna mi je mala pomoć. Nisam iskusan što se tiče audio tehnike, pa mi treba savet.

Dobio sam na poklon polovan Geneva Model S https://www.trustedreviews.com/reviews/genevasound-model-s

U pitanju je stereo zvucnik, sa dva 3-way zvucnika, svaki sa nezavisnim pojacalom. Napravljen je tako da daje utisak stereo zvuka iz jednog kućišta.

Zvucnik je svojevremeno plaćen preko 300E, i ima odličan zvuk.

Moj problem je sledeći, prilikom najnižih tonova, desni zvučnik blago zakrči, ako je pojačan na preko 60 posto ili više.

Moguće je odlušati pet-šest pesama, da se uopšte ne primeti, i onda kod neke pesme koja ima takve tonove, pojavi se problem.

Da li neko može dati savet u čemu je problem, kako bi mogao da se reši, pošto sam svim ostalim oduševljen. Zvučnik je prelep, funkcionalan, i sve ostalo radi savršeno.

Hvala unapred...

 

Može biti puno uzroka, evo nekih kojih sam se setio:

Nije dobro stegnuta korpa zvučnika na kutiju, vibracije same kutije ili zaštitne mrežice zvučnika, neki loš kontakt ili lem, propalo gornje ili donje vešanje membrane, rascentriran ili oštećen namotaj zvučnika, počelo odlepljivanje nekog pokretnog dela (kalote, kalema, vešanja), propale pletenice od mebrane do korpe, neki problem u pojačalu itd. 

Teško je reći bez pregleda.

Za početak pogledaj gornje sunđerasto vešanje da nije počelo da se raspada, ako je u redu dotegni blago šrafove koji fiksiraju zvučnik za kutiju (bez preterivanja). Skini prethodno mrežicu ako se skida ali pažljivo da se nešto ne polomi. Ili ako nemaš iskustva traži servisera.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na savetima.

Da li možete preporučiti nekog servisera na teritoriji Novog Beograda - Zemuna koji bi to mogao da sredi.

Neko "ekonomičan", koji bi mogao da popravi za ne preveliku sumu novca, naravno u slučaju da nije skup kvar u pitanju već neka sitnica.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, duleks said:

Hvala puno na savetima.

Da li možete preporučiti nekog servisera na teritoriji Novog Beograda - Zemuna koji bi to mogao da sredi.

Neko "ekonomičan", koji bi mogao da popravi za ne preveliku sumu novca, naravno u slučaju da nije skup kvar u pitanju već neka sitnica.

Hvala

Ne znam nikog osim Siniše Rankova, a ne znam ni cene tih popravki veruj mi. Ne znamo ni šta je konkretan problem, od toga puno zavisi cena. Meni je tako zveckao bas zvučnik zbog toga što je kalota počela da se odlepljuje, pa me ništa nije koštalo.

Nek daju predloge ljudi na forumu koji znaju ko šta kako i pošto.

Link to comment
Share on other sites

Напамет овако рећи шта је је лутрија.

Јабих прво скинуо ту предњу мрежу и пустио у погон а и слушао шта се дешава. Не мора да значи да проблем у звучнику.

Сад погледах на нету, за расклапање је пис оф кејк.

 

Link to comment
Share on other sites

Smanjio sam bas podosta, i idalje se dešava isto. Tako da nije do tonskih kontrola. 

Pokušaću prvo sam da rastavim, pa da vidim da li je problem vidljiv i lako rešiv. Ako zatreba savet, slikaću pa ću Vam poslati.

Da li mi možete proslediti link na kome ste videli uputstvo za rastavljanje/sastavljanje?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, duleks said:

Smanjio sam bas podosta, i idalje se dešava isto. Tako da nije do tonskih kontrola. 

Pokušaću prvo sam da rastavim, pa da vidim da li je problem vidljiv i lako rešiv. Ako zatreba savet, slikaću pa ću Vam poslati.

Da li mi možete proslediti link na kome ste videli uputstvo za rastavljanje/sastavljanje?

Hvala

covek zivi od toga

ako si se stiso za kintu trazi sam po internetu

pazda ne nadjes

Link to comment
Share on other sites

Evo ovde imas snimak rastavljanja tvog zvučnika inače lično mislim da se samo rascentriro i da ga treba ponovo centrirati tako je meni bilo na odredjenoj frekvenciji prdi ili krči.  Savetujem ti servis kod  BIN u Zemunu Prvomajska 120 064 113 0638

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Body said:

Evo ovde imas snimak rastavljanja tvog zvučnika inače lično mislim da se samo rascentriro i da ga treba ponovo centrirati tako je meni bilo na odredjenoj frekvenciji prdi ili krči.  Savetujem ti servis kod  BIN u Zemunu Prvomajska 120 064 113 0638

 

Treba sa druge strena da se rastavlja, ne sa ove, tamo su mu zvučnjaci.:bounce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...