Jump to content


Problem sa tjunerom Sony ST-S320


DB.

Recommended Posts

Pozdrav svima! Novi clan sam na forumu. Imam problem sa pomenutim tjunerom. Dobro hvata stanice i u mono i stereo modu. Imam neku sobnu antenu i zadovoljan sam. Jedan kanal mi se slabije/jace cuje od drugog u stereo modu.

Nije do kablova i pojacala sve sam to vec proverio. Veliki pozdrav i napred hvala!

Edited by Honda94
Dopuna pitanja
Link to comment
Share on other sites

Hvala, bolje Vas nasao. Pratio sam ja forum, svasta nesto i naucio. Primetio sam da je red da kazem odakle sam. Paracin, Donje Vidovo. Inace nadimak ostao od caleta. Ne vozim motore, vozio sam skuter dok nije poceo da skuplja prasinu. Ako sam pogresno locirao pitanje ispravite me. 

16 sati ranije, Honda94 said:

Pozdrav svima! Novi clan sam na forumu. Imam problem sa pomenutim tjunerom. Dobro hvata stanice i u mono i stereo modu. Imam neku sobnu antenu i zadovoljan sam. Jedan kanal mi se slabije/jace cuje od drugog u stereo modu.

Nije do kablova i pojacala sve sam to vec proverio. Veliki pozdrav i napred hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Body said:

Ili je do kablova probaj druge kablove ili je do pojačala nije do tjunera

Probao sam na drugo pojacalo. Da budem precizan na 2.1. Jos su u garanciji prosle godine sam ih uzeo i  opet isto. Kada slusam sa lap topa muziku preko hdmi izlaza sve je u redu.   

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Delija said:

To se bar lako proveri rotiranjem levog i desnog kanala na kablovima :rolleyes:

Da, rotirao sam. Na crveni izlaz iz tjunera je jaci signal, na beli je slabiji. Da li ih ja rotirao na cd 1 ili 2 ili tuner na pojacalu sve je isto. Cinjenica da jeste u tjuneru problem. Ako neko zna sta mogu da probam, zamenim na tjuneru, nastelujem. Svaki savet primam i dobrodosao je.

Link to comment
Share on other sites

Tjuner je praktično mono sprava sve do stereo dekodera / demultipleksera gde se signal razdvaja na dva kanala. U ovom tjuneru, taj stepen je integrisan u kolu IC401 (LA3401) iz koga izlaze levi i desni audio izlazi i tu nema nikakvih potenciometara, podešavanja niti elemenata koji bi mogli da utiču na slabljenje signala na jednom izlazu. Jedino što je moguće ispitati bez opreme jeste da li se integrisana kola IC301 (LA1266) i pomenuti IC401 preterano greju.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Honda94 said:

Da, rotirao sam. Na crveni izlaz iz tjunera je jaci signal, na beli je slabiji. Da li ih ja rotirao na cd 1 ili 2 ili tuner na pojacalu sve je isto. Cinjenica da jeste u tjuneru problem. Ako neko zna sta mogu da probam, zamenim na tjuneru, nastelujem. Svaki savet primam i dobrodosao je.

A jesi probao neki drugi kabl a ne da rotiras isti promeni kabl pa vidi sta se desava

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zek said:

Neka proveri lemno mesto na ploči i na tom činču gde se slabije čije - možda je hladan lem u pitanju.

To je meni palo na pamet i uradio sam. Na oko izgleda kao da je bio hladan lem. Ali sam prelemio sve kako treba i bio sam ubedjen da ce raditi kako treba, ali nista. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, alI_Zée said:

Ал' ниси "Доктор",

Замени Ц409/410 3,3 µF електролите за почетак.

Problem resen. Zamenio doticna dva elektrolita. Oni stari su bili odozdo nesto cudni. Hvala svima, a posebno tebi. Propevalo sto bi se reklo. Veliki pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, alI_Zée said:

Што би рекли " Нисам доктор ал' могу да погледам".       :thumbsup2    Знао сам од самог старта шта је проблем ал' сам чекао да видим ток дешавања.  

Mucio se, gusio itd. Sada je i jaci zvuk, a i stereo radi kako treba. Zahvaljujem jos jednom!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...