Jump to content


Da li kupiti Infinitiy Reference 60?


Fredi

Recommended Posts

2 minuta ranije, Fredi said:

Šta to tačno znači? To je vrsta kabla koji pravi više proizvođaača ili samo jedan? Koliko kvadrata treba da je presek? Pošto koristim bi amp, da li treba da uzimam devlji kabl za bas a tanji za visoke i srednje?

Ima raznih proizvođača, ovaj u Blue line je Turski,.

Presek ovog što ja koristim je 4x0,5mm2. Ne moraš deblji za bas, sve isti kabal stavi. Ja ću probati uskoro i više paralelnih za zvučnike čisto da vidim ima li pomaka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minuta ranije, Delija said:

Fino je kad se tako ubode neka kombinacija koja radi posao, a ima stvarno smesnu cenu.

Ali...

Tako se nekad pricalo i za Lapp, pa na kraju ispade da nista ne valja... ;)

Ja sam imao naizgled mogo bolje kablove, USA military posrebrene bakarne parice u teflonskoj izolaciji, godinama to stavljao u sve živo, ali ovaj ispade bolji, naročito je bolji bas.

Za LAPP ne znam, ali ja koristim sličan, Zaječarski LIYCY 3x1,5mm2 za struju i dosta je bolji od obične žice, u LIYCIY je valjda PVC izolacija a licne su kalajisane.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sunface said:

..ako moze neka slika kako izgleda taj vas LIYCY kabel, bas me interesuje  nesto...

 

Baš ovaj sam kupio u Zemunu, možda i boljih ima, ne znam? 3x1,5mm2 širmovan kabal, može za 230V. Ja ga koristim i unutar uređaja (ali 2x1,5mm2, 2x1mm2) da izbegnem smetnje na okolne žice i elemente.

http://jovantrade.com/signalno-komandni-kablovi/2051-kabl-liycy-3x15.html

 

Link to comment
Share on other sites

E pa evo par utisaka o Dali 850 koje sam do sada uspeo steći.

Vizuelno su zvučni savršeni, i lepo su mi se uklopili u prostro. Moraću još malo pozicioniranje da proučim ali manje više to je to.

Snage imaju na pretek, bas može ići dosta nisko i stvarno ispunjava prostor bez problema, ali hoće i da dominira. Još uvek ne znam da li dominacija basa a smanjeno prisustvo viskoh i srednjih odlika zvučnika ili podešavanja, pozicioniranja...

Moram reći da su mi zvučnici kod prodavca lošije zvučali sa mojom muzikom nego kod kuće, ali zato su bolje sa njegovom muzikom. E sad da li je do do amplifikacije, izvora, kvaliteta same pesme... ne znam. 

Što se suraunda tiče sutra treba da mi stigne neki Canton centar, pa ću tada moći više reći o tome. Za sada sam probao pustiti film samo sa  prednjeim i zadnjim zvučnicima i prijatno sam iznenađen sa zvukom frontova. Čini mi se da bi to moglo pristojno raditi bez vufera. Zadnji su mi dosta tihi, ali moram naći neku scenu gde treba da dođu do izražaja pa da procenim da li je efekat bio dovoljno glasan. 

Primetio sam da mi se pojačalo greje više nego do sada. Ali mislim da je to u granicama normale, s obzirom na razliku u omaži, snagu zvučnika i glasnoću na kojoj sam slušao. malo sam poboljšao protok vazduha za početak.

Sve u svemu utisci su pozitivni. Sve je ispravno što je najbitnije kod kupovine polovnih stvari, a i zvučno sam više nego zadovoljan :) To je otprilke ono što sam tražio, i što je prikladno mojim potrebama :)

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Fredi said:

Snage imaju na pretek, bas može ići dosta nisko i stvarno ispunjava prostor bez problema, ali hoće i da dominira. Još uvek ne znam da li dominacija basa a smanjeno prisustvo viskoh i srednjih odlika zvučnika ili podešavanja, pozicioniranja...

Moraš ih podići na stalke.

 

7 minuta ranije, Fredi said:

Moram reći da su mi zvučnici kod prodavca lošije zvučali sa mojom muzikom nego kod kuće, ali zato su bolje sa njegovom muzikom. E sad da li je do do amplifikacije, izvora, kvaliteta same pesme... ne znam. 

Kvalitet fajlova je od presudnog značaja,  probereš šta valja ostalo zdravo.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, sunface said:

Jovančetrade, tebra, takoj si ga briga šoj gi turio iste sličke za sve kAblovi ,breee....idi begaj, pa to je sve isto.barem jovančetu:thumbsup2:D

Šta ih  briga, to i onako kupuju 99% profesionalci, oni slike ne gledaju nego specifikacije, prečnik i radijus savijanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...