Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

Iskren da budem, meni ovde nešto nije jasno. Ako smem da pitam.

Prvo, da li je ovo pokušaj da samo centralni par svira pun opseg?

Šta je plavo, a šta zeleno, levi i desni kanal ili poređenje dva različita merenja?

Iz grafika - Nivo na 24Hz npr. je oko 67db (ovaj zeleni), a na 250 je 55db to je razlika koja se i uočava u konstantnom opadanju odziva kako raste freq. opseg na grafiku koji si prikazao. Zar 12db razlike nije previše. Ako pretpostavim da ta linija konstatno pada prema višim freq. koliko je ton na 25Hz glasniji u db od tona na 18kHz npr, ako je u prvih 250Hz ta razlika 12db?

Nisam radio ovakva merenja i podešavanja, i možda nešto čitam pogrešno, ali mi iz ovoga što sam "video" deluje da bi uključivanje čak i jednog, a ne dva suba ovde napravili opštu pometnju i "bass maglu" od koje se ništa ne bi videlo.

Zar ne bi bilo mudrije, primeniti Damićev koncept i ograničiti centralnom Dynaudio paru opseg na do 80-100Hz i onda međusobnim uklapanje subova ispeglati taj donji opseg?

Link to comment
Share on other sites

To je poredjenje dva merenja stereo zvucnika, sa i bez SAM-a - mono iliti isti signal na oba zvucnika, kako se i meri bass odziv.

Nije nikakav "pokusaj" - to je odziv Dynaudio Contour 60 (para) u mojoj sobi sa 6 p.p.o. smoothing-om. Nema nikakvog "podesavanja". Podesavanje se odnosi samo na sub-ove.

12 dB nije previse ni pod razno i ne pada konstantno. Imas na prvim stranama ove teme objasnjenje oko Harman/House target krivih, a imas i merenje sa sub-ovima koje je daleko od bilo kakve "pometnje" - da ga ponovim. I ne pratis uopste na casu - naravno da je "rez" napravljen na 80 Hz.

SVS-SB16-Left-Right-Music-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

High-pass filter je prilicno bitan (bez njega je daleko komplikovanije i ograniceno je sta moze da se uradi) - zato mi je i trebalo stereo resenje koje ima sto transparentniji high-pass filter. Devialet to radi prilicno dobro.

Inace, SAM znacajno pomera fazu C60 u bass podrucju, tako da podesenje sub-ova za integraciju sa SAM-om ne radi nikako bez SAM-a i obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Predložio bih da P policu i sa donje strane zatvoriš horizontalom, kako bi oba monobloka dobila isti tretman odvajanja od komode.

Ovako kako je sada, donji se oslanja na komodu, a gornji na staklo.

Dodatno bih izbrusio 5 kalotnih udubljenja sa donje strane nove donje staklene horizontale u radiusu jedne kuglice kuglagera u koje bih ugurao po jedan čelični kuglager kliker, na kojima bi cela staklena polica sa pojačalima ležala na komodi. Udubljenja bih izveo u svakom uglu i u centru ploče, zato je 5 pozicija.

Link to comment
Share on other sites

Хмм... то је већ пристојна дијагонала органске материје на зиду :)

И јесте лакше да купиш већи тв него да дорадиш полицу за појачало хехе

Једно питање, рече тв на зид а то је ригипс пуњен минералном вуном (рече ти на бенчу). Да ли ћеш морати неке дуге шрафове који би пробили то и онда ушли у зид иза или постоји неко решење да сам ригипс држи нови тв без проблема?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...