Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

interesantno je pročitati i ovakve recenzije.

Sa jedne strane, potvrdio je (koliko sam razumeo) slična merenja limitacije snage na višim frekvencijama, lošiji odnos signal/šum nego u specifikacijama.

Phono stage nije ni testirao pošto mu je Dev ispustio dušu.

Sa druge strane, ovo postavlja par pitanja a da nisu retorička:

-standardizacija merne opreme i metodologije merenja. Ne samo Amirovih nego i Devialeta i hajfaj magazina.

-uticaj izmerenih parametara na sigurnost i pouzdanost u svakodnevnoj upotrebi

-otkud tolike razlike u izmerenim vrednostima i specifikaciji?

Da se razumemo, sve ovo ne mora automatski da baci kamen na Devialeta. Možda je Deda spalio Đenku a možda se Đenka samospalio zbog fabričke greške. 

Ja bih sačekao odgovor iz fabrike, još bolje, odgovor iz servisa.

Link to comment
Share on other sites

Fala bogu da kad nađem vremena da slušam muziku ne slušam mernom opremom nego ušima.

Nisam čuo Devialeta ali par osoba koje jesu imaju samo reči hvale. Ravna linija je ravna linija, dosadno ravna. Ovo je samo moje skromno početničko i neozbiljno mišljenje. 

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, skrstic said:

Fala bogu da kad nađem vremena da slušam muziku ne slušam mernom opremom nego ušima.

Nisam čuo Devialeta ali par osoba koje jesu imaju samo reči hvale. Ravna linija je ravna linija, dosadno ravna. Ovo je samo moje skromno početničko i neozbiljno mišljenje. 

nije problem u ravnoći nego što Devialet tvrdi da je ravno a ostali koji imaju mernu opremu tvrde da ima obline :wub:

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, zflazar said:

nije problem u ravnoći nego što Devialet tvrdi da je ravno a ostali koji imaju mernu opremu tvrde da ima obline :wub:

$$$ heheh, Zoli uvek bilo. Pre su ljudi slušali i ono što im se svidi ostavljali, sad su grafovi sa interneta bitni. Neka, nemam problema s tim.  Samo sam hteo da kažem da mi je rečeno da dobro zvuči, da li su i šta su merili nismo diskutovali. :lol:

Znaš i ti na koga sam mislio da je čuo i da mu se sviđa. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Мерења у овом нашем хобију су незаменљива. Једноставно су, за већину параметара, и код дизајна/израде и код репродукције, полазна тачка и нема другачијег приступа, ако се жели добити резултат који је оптимална комбинација пара, времена и квалитета.

Ја мерим доста ствари, мада потпуно фокусиране на аналогни извор. Процесно сам грађен, такав ми је образовни пут, такав ми је каријерни пут, и прилично сам сигуран да не могу друкчије, кад бих и био вољан покушати...

...али увек, увек (1) дизајнирам или прихватим постојећу методологију која је најближа параметру којег мерим и (2) детаљно објасним ту методологију када приказујем резултате. Па можемо дискутирати и око методологије и око добијених резултата, али увек у контексту те методологије.

Око концепције ASR-а не бих, тачно због сензационалистичког цар је го! приступа.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Filipescu said:

Није сад Амир крив што је измерио да вам је мали :lol:.

То је био давно познати факт.

Већи проблем је што ми је уништио уживање у систему. :(

Link to comment
Share on other sites

То је био давно познати факт.

Већи проблем је што ми је уништио уживање у систему.

Siguran sam, na osnovu imena firmi koje su uložile u DEVIALET oko 500 miliona dolara, da su merenja koja DEVIALET daje ispravna-istinita i da je problem sa primerkom uređaja ili nekom greškom u proizvodnom procesu (Koliko je puta Tojota povukla određeni broj automobila zbog gresaka. I najboljima se to događa).

Niko ne ulaze 500 miliona na lepe oči pogotovo ne laze sa namerom i rizikuje mogućnost izgledne tužbe; pa ni DEVIALET.

Ozbiljne su to zemlje i kompanije.

DEVIALET, svaki, je toliko lep (za gledanje) da je to sto i svira čisti bonus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...