Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

1 sat ranije, Филип said:

Sve u svemu sjajno iskustvo, pogotovo sto sam se sada zaista uverio u pozitivan doprinos sabova u stereo hifi, o cemu i sam razmisljam kao nekom buducem koraku nadgradnje postojeceg setupa.

Sto bi se reklo, to be continued.. :)

 

Merna oprema je spremna ;)

Realno, u tvom vrhunskom sistemu je to sledeci logican korak - da se popravi jos to malo sto uopste ima smisla "popravljati". Nista drugo ja tu ne bi' dir'o :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Ono sto me oborilo me s nogu je izvodjenje numere Pie Jesu sa albuma "Requiem/Five Anthems", engleskog velikana horske muzike John Ruttera. Osecaj prostora, velicine i opipljivosti izvodjaca (pogotovo prateceg hora) je fascinantna i doprinos sabova je brutalno jasan (u pozitivnom smislu). Slusao sam mnogo puta ovo izvodjenje u svom sistemu gde je nesto bolji fokus glavnog zenskog vokala, ali kad sam cuo monumentalnost prateceg hora ali na jedan jasan i smiren nacin, pao sam na teme.

Mene je upravo taj fokus soliste odusevio u Filipovom sistemu. Kada bi se spojile najbolje stvari iz oba sistema to bi vec bilo "opako"... :listen

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Филип said:

Samo da se zahvalim Deliji na prijatnom druzenju i uzivanju u sistemu koji je od poslednjeg slusanja znatno napredovao.

Ono sto je kljucno je da su sabovi sada primetno vise dosli do izrazaja (ranije se nisu "culi" tj. bili su nekako utisani, a kvarili su tj. prljali sliku u srednjem/gornjem spektru). Sada su samo doprineli dobrom zvuku, ali ovog puta bez negativnih efekata!

Bez pomoci SVS-a sistem svira nesto stegnutije i zadebljanije u basu, sa primetno manje prostora u zvucnoj slici.

Sa njima pak sve svira rasterecenije, sire i raskosnije, ali sa nesto slabije izrazenim "presence-om" u sredini zvucne slike. Ovo svakako nije mana, naprotiv. Dobija se jedan live prizvuk koji odgovara bezmalo svoj muzici u kojoj smo sinoc uzivali, od roka do klasike.

Kao sto smo prodivanili, prosli put ste dosli u malo "nezgodnom momentu". Anthem ARC sam tek eliminisao iz stereo price jer je DSP definitivno kvario zvuk, ali sub-ove jos uvek nisam dobro manuelno podesio. Glavni problem je bio u tome sto sam ocekivao da Anthem sub-ove reze sa 24 dB/oct, a on je rezao samo sa 12 dB/oct. Taj deo je resen kaskadnom skretnicom iliti ukljucivanjem low-pass filtera i na subwoofer-u, tako da je ukupan "nagib" filtera 36 dB/oct. To znacajno smanjuje negativan uticaj sub-ova na midbass.

Naravno, sada je u pricu usao i Devialet ciji je high-pass filter (i naravno ne samo to) jos transparentniji.

Link to comment
Share on other sites

Честитке на напретку :thumbsup2. Само да пријавим да сам потражио већ албум који је Филип поменуо, да га чујем код себе, али има га само као ЦД... нема да се купи фајл, ДСД не дај боже...

Сад ти још само преостају каблови и подлошке :P.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Filipescu said:

Сад ти још само преостају каблови и подлошке :P.

@Delija

Ja probao na PP, ali je blokirano slanje poruka ka Deliji. Rado bih doneo u goste na "surov teren" svoje stujne, stopice sa dva i šiljke sa jednim redom kuglagera. Ako postoji želja za probom.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Delija said:

Bio mi je pun inbox. Organizovacemo nesto ;)

Treba i da dam malo vremena Devialet-u da se "usvira" pre igrarija. Nije jos odsvirao ni 70-80 sati.

Zahvaljujem, s nestrpljenjem očekujem druženje. Biće mi zadovoljstvo da se upoznamo ...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Filipescu said:

Честитке на напретку :thumbsup2.

Hvala :thumbsup2

 

  

3 sati ranije, Filipescu said:

Само да пријавим да сам потражио већ албум који је Филип поменуо, да га чујем код себе, али има га само као ЦД... нема да се купи фајл, ДСД не дај боже...

Privremeno mozes da uzivas u "narodnom" izdanju sa poznatog ruskog sajta :)

 

 

  

3 sati ranije, Filipescu said:

Сад ти још само преостају каблови и подлошке :P.

Nema mi pomoci... :D

Link to comment
Share on other sites

За хифи компоненте лоше. Увек испод уређаја дрвене даске, плута, чак и иверица... боље него стакло. Код Делије један амп на дрвету, други на стаклу. Није страшно јер ће када окачи тв на зид то користити као постоље за даљинске управљаче. :)

Link to comment
Share on other sites

Nemam zapravo iskustva.Moja polica je metal/medijapan.Predhodno sam koristio zidnu target konzolu,za gramofon samo od istih materijala.Ove sa staklom sam samo spomenuo na drugoj temi kao vrlo uspesne i poznate police,nije sigurno tamo staklo birano iz nekih estetskih razloga.Svugde tu postoji ozbiljan pristup i rad iza svega,nije Finite elemente to sto se vidi spolja i reklo bi se lako iskopira.Fraim jeste vizuelno sjajan, verujem i zvucno,ali mi je uvek bio pre svega preskup.Kolega Bogdan je ima i zaista uzivo izgleda odlicno.Btw sa ovim sistemima zasnovanim na digitaliji,D klasom nebih se previse opterecivao policama,mozda neka podloga od debele viseslojne sperploce koju hvale da se smiri savest i to je to,jos bolje kad vec moze okaciti na zid.Meni je podloga pre svega bitna za gramofone,lampaska pojacala,klasicne preampe sa klasicnim potom,Cd plejeri ...svega sto kod Delije nema ...Utice naravno i na ostalo,ali u mnogo manjoj meri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...