Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

 

On 26.10.2018. at 21:43, Delija said:

DAC / processor / multichannel amp: Anthem MRX 720 A/V receiver

Stereo amp: Parasound Halo A21

Glavni zvucnici / front-ovi: Dynaudio Contour 60

Centralni zvucnik: Dynaudio Excite X28 Center

Surround zvucnici: Dynaudio Emit M20

Subwoofer-i: 2x SVS SB16-Ultra

Source: ASUS Xonar Essence STX (optical), MSI GeForce GTX 1060 (HDMI)

TV: LG OLED65C7V
 

Nije tajna da nisam ljubitelj kablova, tako da sam to birao konzervativno i bez previse eksperimentisanja.

Kimber 8TC na C60, 

Kimber 4TC na X28,

Kimber Timbre izmedju Anthem-a i Parasound-a, 

Oehlbach NF Sub za sub-ove, 

Oehlbach Hyper Profi Opto opticki, 

Oehlbach HDMI Black Magic HS od PC-a do Anthem-a i od Anthem-a do TV-a

i na kraju omrazeni Lapp Olflex 110 CY za sve sprave i strujne letve - naravno u kompletu sa kineskim "Oyaide" konektorima :DPar fabrickih kablova stvarno deluju tuzno, tako da nisam mogao da ih gledam takve :)

 

Da rezimiram "upgrade" sistema sa pocetka teme...

 

- Naravno, glavna izmena je to sto je Devialet Expert 440 Pro zamenio Parasound Halo A21 na poziciji stereo pojacala i Anthem na poziciji preamp-a, DAC-a i streamer-a.

- Parasound je u bridged modu presao na centralni kanal surround sistema.

- Izmedju Anthem-a i Devialet-a je usao Kimber Hero interkonekt.

- Dodat je jos jedan par Oehlbach NF Sub kablova za sub-ove - izmedju Devialet-a i SVS-ova.

- Napajacki kablovi za Devialet su originalni AudioQuest (NRG familija).

- PC kao "source" je sada samo UPnP server. UPnP controller je BubbleUPnP android aplikacija, a renderer je, naravno, sam Devialet. Uz lokalnu arhivu muzike se koristi i Tidal.

 

Pored planiranog upgrade-a TV-a na 77" OLED (videcemo kada tacno), to je sada to.

Imam jos zelju da poslusam jos par zanimljivih zvucnika, ali vise informativno. Casna izvidjacka! :)

Link to comment
Share on other sites

Čestitam još jednom, ceo setup fenomenalno izgleda, a verujem da se čuje još bolje! :)

Možeš li molim te da mi objasniš šta sve od uređaja radi i kako je povezano kada slušaš (i gledaš) recimo Dolby digital 5.1 , tj.u tvom slučaju 5.2 :)  Tada radi Anthem kao procesor za prednje i srednji kanal, a kao procesor i amp za zadnje? Kada slušaš stereo, rade samo Devialeti, prednji zvučnici i subovi?

Pozdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Sistem je pokazna vezba sta moze da uradi dobar amp i izvor zvuka od sistema.Imao sam prilike da cujem i predhodnu i sadasnju veziju.Sa novim ampom su DY na 90%.To se upravo cuje na basevima koji su toliko bitni Deliji.Predhodni sistem je dozivljavao preporod u  kad se ukljuce wooferi.Sad su po meni maltene nepotrebni kad se slusa "normalna" muzika.Jednostavno ih je Devialet ukrotio,idu duboko i cisto bas kako treba skup floarstander.Kod filmova i elktronike verovatno SW dolaze do izrazaja,ali sa A/b poredjenjem sad se ne dobija ni blizu neki ocigledan napredak pri slusanju muzike kao ranije.

Ono sto takodje pleni je i odlican balans tonova,bolja detaljnost srednjih i daleko manje ostar zvuk visokih tonova koji je ranije bio prilicno u digitalitis metaliziranom stilu.Ima ih sasvim dosta,nista manje nego dosad ali potpuno drugaciji karakter.Predpostavljam da je to dobrim delom do izvora zvuka.

Konstatovali smo da ima jos mesta za poboljsanje (kao i uvek) tvikerajem,kablovima, pozicioniranjem..da se dodje do 100% tog sta DY moze,dobije jos bolji 3d,malo dodatne detaljnosti.Kad je sistem dobro sklopljen tu svaka sitnica dosta utice.Ako se dosad od toga i bezalo sad nema vise nikakvog razloga.Sustinski drugaciji zvuk ne moze naravno sa istim zvucnicima,to je DY i oni imaju vrlo prepoznatljiv smek i kom to lezi,lezi ali dobijeno je to sto odprilike sta je konstruktor zamislio.Bolje je to od ostalih kombinacija ampova koje sam cuo sa njima.

Ja imam dosta drugacije prioritete,a i izbor muzike koji slusam,ali pre svega volim kad neko ubode ono sto njemu odgovara, i volim cuti povremeno drugaciji pristup,uvuci se u tudju kozu.Ovaj hobi i jeste toliko lep sto je toliko raznih dobrih pogleda na zvuk.

ps.nisu ti lose fotke,ali moja ima najbolji pogled na sistem :P

 

delija.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo da se zahvalim Deliji na prijatnom druzenju i uzivanju u sistemu koji je od poslednjeg slusanja znatno napredovao.

Ono sto je kljucno je da su sabovi sada primetno vise dosli do izrazaja (ranije se nisu "culi" tj. bili su nekako utisani, a kvarili su tj. prljali sliku u srednjem/gornjem spektru). Sada su samo doprineli dobrom zvuku, ali ovog puta bez negativnih efekata!

Bez pomoci SVS-a sistem svira nesto stegnutije i zadebljanije u basu, sa primetno manje prostora u zvucnoj slici.

Sa njima pak sve svira rasterecenije, sire i raskosnije, ali sa nesto slabije izrazenim "presence-om" u sredini zvucne slike. Ovo svakako nije mana, naprotiv. Dobija se jedan live prizvuk koji odgovara bezmalo svoj muzici u kojoj smo sinoc uzivali, od roka do klasike.

Ono sto me oborilo me s nogu je izvodjenje numere Pie Jesu sa albuma "Requiem/Five Anthems", engleskog velikana horske muzike John Ruttera. Osecaj prostora, velicine i opipljivosti izvodjaca (pogotovo prateceg hora) je fascinantna i doprinos sabova je brutalno jasan (u pozitivnom smislu). Slusao sam mnogo puta ovo izvodjenje u svom sistemu gde je nesto bolji fokus glavnog zenskog vokala, ali kad sam cuo monumentalnost prateceg hora ali na jedan jasan i smiren nacin, pao sam na teme.

Ono sto sam rekao i domacinu, sistem je apsolutno na dobrom pravcu i jedino sto je potrebno da se malo poigra sa nekim drugim (kvalitetnijim) strujnim kablovima, eventualno zvucnickim da bi dobio dodatnu finesu, cistocu rekao bih. U tom smislu, jedino sto mi je zasmetalo je prisustvo nekog finog suma koji ne znam da li dolazi od pomenutih ogranicenja kablaze ili akustike prostora (blizina spustenog gipsanog plafona, velikog TV-a neposredno iza kutija, bocne refleksije).

Sve u svemu sjajno iskustvo, pogotovo sto sam se sada zaista uverio u pozitivan doprinos sabova u stereo hifi, o cemu i sam razmisljam kao nekom buducem koraku nadgradnje postojeceg setupa.

Sto bi se reklo, to be continued.. :)

711N3c4-9AL._SL1070_.thumb.jpg.01b82b1e4683899fc570d57290e7f4f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...