Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

Ne mora bas u svakoj temi na forumu da se "zakuva" :roll:

 

Bolje mi nadjite dobar high-pass filter, pa da mogu da se poigram i pretpojacalima i DAC-ovima.

Aktiva, moze i fiksnih 80 Hz, Linkwitz–Riley 24 dB/oct. Preziveo bih za pocetak i sa 12 dB/oct.

Ali da ne kosta >3k evra kao JL Audio CR-1 ili Bryston 10B-Sub :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, payal'nik said:

Данас када понудиш некоме уређај на слушање углавном мисли да хоћеш да му увалиш, у реалном животу још и некако, по форумима готово никако.. једноставно, и у хајфају је ''тржишна економија'' преовладала.. или су деценије роварења оставиле трајне последице

Za ovo(bez navođenja imena) mislim da si 100% pravu.Desilo mi se već da ponudim na probu,čisto drugarsku,neke stvari kojim sam se odusevio i video sam da je reakcija bila u fazonu "nećes mi to prodati",jednom drugaru koga ppznajem 30g je to palo kao vađenje zuba,pa krenulo pravdanje "znas ne mogu to sad da raskacim",nisam pri parama i sl. Jbt nudim ti dzaba da nesto probas,pa te jos molim ...dok nisam skontao jbt pa ovaj zaista misli da oću to da mu prodam,neki produzni kabl tj hidra je bila u pitanju nebitna i jeftina stvar koja eto ispade da "radi poso",a da ne dizes kredit u banci već kosta ko dva odlaska na pijacu.Onda me posle pitao posto je,pa jos malo posle se jos odprilike i naburio da sam mu na kraju morao obećati da mu to nabavim iz UK...Umro entuzijazam među ljudima da nesto probaju,druze se,komentarisu bez interesa.A i moras da premeris triput svaku reč kad nesto pohvališ ili pokudiš je si li nekome mozda oteo leb iz usta pa da te neka interesna grupa saceka iza ćoška kad se najmanje nadaš.

Evo slusam neverovatno dobar Rega dac od kuma,potpuno iznenađenje,kupio mu jeftino sa ebay ...prosto me stra' da pohvalim ,pomisliće neko garant prodajem,radim za nekog,valjamo muljamo,zavera,...ko da bi svako prodao obraz za 100-200€.Zaradim ih levom rukom u svom poslu i ne prljam sebi hobi bez koga bi davno poludeo.Razmisljate ljudi i o tome,zivite u vucićevoj srbiji i imate sjajan hobi.Bez hobija postane li vam on prikriven i prljav biznis samo zivite u vucićevoj srbiji,moje najiskrenije saucešće.

U pravu si da velik broj ljudi pokusava da napravi profit od foruma i hife gde para vise nema, ali ujedno ima ljudi kojima je hifi posao ali se ponasaju časno i dragoceni su na forumu.Recimo Zoranzu,prodaje covek zice al ne smara,daje na probu bez obaveza.Solaja ,nikad nisam video upad na nečju temu,nevesto navođenje na svoju vodenicu.Gox kao serviser,koji se ne nameće jeftinim trikovima...ima pozitivnih primera dosta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Cestitam, u zdravlju da te sluze nove zvercice!

Ako budes razmisljao o novoj polici, bilo bi dobro da razdvojis dvojac posto se A-class segment na Devialetu lepo greje, makar je tako kod mene na Expert seriji - oko 480C u letnjim mesecima pokazuje za A class, neki stepen manje za D class.

E sad, kazu da su na tvom (aktuelnom) Pro modelu poboljsali i A i D class, ali ne znam da li se to odnosi i na grejanje.

Uzivaj i javljaj utiske kad se sve slegne.

P.S. Mislim da kod tebe SAM ne bi trebao da teras preko 20ak %, u svakom slucaju eksperimentisi. Meni ostavlja utisak da najvise utice na pojacanje basa, ali sa njim nekako lepse i punije svira i srednji i visoki deo spektra.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Hvala, drugari! :cheers

Opasna spravica, bez ikakve sumnje :listen

 

Neke cu morati duboko da razocaram - nema novih merenja, jer su identicna kao stara :P Sub-ovi su integrisani na identican nacin.

Posto si na mene mislio....

Znaci kriva ista a svira bolje...to je nekima nemoguce.

Uzivaj i ja se radujem sto si zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...