Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

Hvala najlepse, drustvo! :cheers

 

@lalelala

To se ceni ;)

E sad koliko komsiluk ceni - to je vec neka druga prica :D

 

Sto se tice Anthem-a - stvarno dobra sprava.

Anthem je inicijalno krenuo sa (semi)pro segmentom, pa su se onda spustili i u komercijalnu klasu. Iz iste "kuce" stizu i Paradigm zvucnici i sub-ovi, a takodje imaju vrlo blisku saradnju sa MartinLogan-om. ARC (Anthem Room Correction)  su razvili u saradnji sa National Research Council of Canada (NRC) iliti najvisom naucno-istrazivackom organizacijom u Kanadi.

Anthem nema bas sve "bells and whistles" koje nude Japanci u svojim AVR-ovima, ni izrada kucista ne deluje kvalitetno kao na primer jedna Yamaha, ali ima ono najbitnije - zvuk i jako dobar room correction. Mada, sada su se i oni modernizovali. Imaju full podrsku za Atmos i DTS:X, kontrolu preko mobilne aplikacije (odlicna je - daljinac uopste ne koristim), kao i podrsku za najbitnije streaming servise. Tebi je bitan Tidal - on radi preko DTS Play-Fi mobilne aplikacije. Nisam probao jer nemam nalog, ali recimo internet radio radi savrseno.

U klasi im je jedina konkurencija Arcam, koji sada koristi Dirac kao room correction, ali je Arcam tradicionalno ostao prilicno "musicav" i nepouzdan. I NAD se tu umesao isto implementacijom Dirac-a, ali oni su jos gori od Arcam-a. Sta dalje da pricamo kad 4Audio i Player ne zele ni da uvezu NAD i Arcam, koliko lose iskustvo imaju sa njima. Anthem-a, nazalost, nema uopste u Srbiji. Tu se polako probija i Emotiva. Iznad ove klase su samo (semi)pro uredjaji cija je cena preko 10k - Trinnov, Datasat...

Vrlo bitna stvar kada je ARC na aktuelnoj generaciji u pitanju je da se ne radi nikakav resample/downsample izvornog signala prilikom DSP obrade i D/A konverzije, vec se sva obrada radi u native formatu: 44.1/16, 192/24, 176.4/24... To nije tako na uredjajima drugih proizvodjaca, pa i ovima gore navedenim koji implementiraju Dirac - kod njih se radi downsample na 48/24, ali i resample sa 44.1/16 na 48/24.

Sto se tice mana - nema native podrsku za DSD. Dizajn i izrada kucista bi mogli da budu malo bolji. Unutra je sasvim druga prica - vrlo kvalitetno je sve odradjeno.

 

BTW, za tebe je mozda interesantno ono najnovije u njihovoj ponudi. Nedavno su izbacili novu STR seriju - stereo uredjaje vise klase i to integralac, pre/pro i amp.

https://www.anthemav.com/products/series=str-series

https://www.stereophile.com/content/anthem-electronics-str-da-integrated-amplifier

 

str-integrated-amplifier.png

Link to comment
Share on other sites

On 27.10.2018. at 17:55, gvlada said:

Слажем се да би вредело пробати квалитетније струјне каблове. За почетак Кимбере (користи већ њихове), али и Фурутек и неке ручне. Оно од чега би се музички део унапредио деф је стерео преамп и добар мрежни дак.

Mozda jednog lepog dana Parasound dobije malo ozbiljniji strujni, cisto da me vise ne bi zezali oko toga :P

 

Sto se druge teme tice, vrlo sam zadovoljan zvukom koji daje MRX 720. Odlican kompromis, kojim se vrlo malo gubi, a mnogo dobija integracijom svega u jedno pakovanje.

Vrlo su retki stereo preamp-i koji imaju bass management, a to je skoro pa neophodno za integraciju sub-ova. Nezavisne aktivne skretnice su isto retke i vrlo skupe ako zadovoljavaju kvalitetom.

Konkretno, Parasound je imao P5, a nedavno je izbacio novi P6 sa integrisanim ESS Sabre DAC-om, koji moze da bude zanimljiv. Tu je i NAD M12. U svakom slucaju i dalje fali room correction. Deo moze da se odradi PEQ-ovima na sub-ovima, ali ARC ipak to "zacini", a i room correction je vrlo pozeljan i na stereo zvucnicima bar do Srederove frekvencije.

Sa druge strane, i Anthem sada ima preamp iz STR serije, ali je pitanje da li je bolji toliko koliko je skuplji od MRX-a. Nesto bolji jeste sigurno.

Link to comment
Share on other sites

:cheers

 

@Krca44

Parasound nije previse poznato ime na ovim prostorima, za razliku od USA.

Prilicno ozbiljno pojacalo sa pristojnom cenom. Snage (i mozda jos bitnije - struje) ima vise nego dovoljno, a za neki osetan pomak u kvalitetu treba platiti dosta vise.

Solidan review sa merenjima:

http://i.nextmedia.com.au/Assets/Parasound_P3_Preamp_A21_Power_Amp_Review_Complete.pdf

Link to comment
Share on other sites

Susreo sam se usput sa nekim njihovim aparatima, znam da John Curl radi dizajn za njih, samo ne znam da li radi sve ili samo neke modele... citajuci tekstove po stampi & ono sto sam video/cuo, stekao sam utisak da je Parasound cenjena firma u USA dobrim delom zato sto se ne ludiraju sa cenama a sto kazes imaju kvalitet.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...