Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kada je integracija sub-ova u pitanju, a bogami i bass generalno, setup je konvergirao do optimuma. Ne menja se bash nista vec mesec+ dana i vrlo do jako verovatno se nece vise ni menjati... To je to. :listen

Sad jos samo da komsije dovoljno ogluve ili oguglaju - pa sta pre bude... :D

 

Stereo profil:

SVS-SB16-Left-Right-Music-2.jpg

 

Surround profil:

SVS-SB16-Left-Right-Movie.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlicno rade wooferi.Brutalan prikaz pre neko vece.Sistem je pogodio tacno u metu preferencija korisnika.Volim baš cuti ponekad nesto sasvim drugacije od svog.Hifi je sport sa toliko razlicitih meta,valjda je zato i tako lep.Jako je pohvalno sto basovi ni najmanje ne dominiraju i pojavljuju se zaista samo kad treba.Verujem da je odgledati film na takvom sistemu brutalan događaj

Link to comment
Share on other sites

On 23.6.2019. at 13:16, Delija said:

:thumbsup2

Nisam se setio da pustim recimo Bohemian Rhapsody. Iako tu, naravno, nema najnizih frekvencija karakteristicnih za akcione filmove, jako dobro je odradjen soundtrack. Nazalost, CD izdanje ni ne lici na ono sto prati film.

Pa rekao bih da zvuči odlično. I bez teške artiljerije od subwoofer a! Bohemian.Rhapsody.2018.720p.BluRay.H264.mp4
Samo Dolby surround, ali meni više nego dobro. Ne udara kao u Cinema Star u PA ali ipak udara.:D
A uzgred sistem i soba ti izgledaju sjajno!!!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nomimasen said:

Kako je novo stanje u basu uticalo na zvuk u celini?

Rekao bih - prilicno pozitivno. Procistio se zvuk.

Bas je jos malo dodatno utegnut, ali je veca razlika u midbass-u. Kaskadni low-pass filter je skoro potpuno "odsekao" subwooofer iznad 100 Hz, da ne "brljavi" tamo gde mu nije mesto.

Ne mogu bas da kvantifikujem razliku, jer je podesavanje islo u iteracijama, ali sam vrlo zadovoljan. Mozda se @lalelala seca prethodnog slusanja u odnosu na poslednje od pre nedelju dana - dosta vremena je proslo u medjuvremenu.

Navrnuces...

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ivanp said:

Pa rekao bih da zvuči odlično. I bez teške artiljerije od subwoofer a! Bohemian.Rhapsody.2018.720p.BluRay.H264.mp4
Samo Dolby surround, ali meni više nego dobro. Ne udara kao u Cinema Star u PA ali ipak udara.:D
A uzgred sistem i soba ti izgledaju sjajno!!!

Veruj mi, vredi skinuti release koji ima DTS-HD MA zvuk.

 

Thanks! :cheers

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

Rekao bih - prilicno pozitivno. Procistio se zvuk.

Bas je jos malo dodatno utegnut, ali je veca razlika u midbass-u. Kaskadni low-pass filter je skoro potpuno "odsekao" subwooofer iznad 100 Hz, da ne "brljavi" tamo gde mu nije mesto.

Ne mogu bas da kvantifikujem razliku, jer je podesavanje islo u iteracijama, ali sam vrlo zadovoljan. Mozda se @lalelala seca prethodnog slusanja u odnosu na poslednje od pre nedelju dana - dosta vremena je proslo u medjuvremenu.

Navrnuces...

Pošto sam  pomenut samo da  potvrdim , bas je jedan od najboljih ikad koje sam čuo ... sve je na svom mestu tačno koliko treba ni manje ni više . Kad se isključe subovi i dalje je dobro sa tim da malo ljulja bas  i  da niste čuli kako zvuči sa subovima , rekli bi ovo je OK 

Sistem u celini briljira .... ima tu šta bi moglo da bude još malkice bolje (sredina i visoki) ali nije vredno analize (ja sam svoje detaljno mišljenje kovertirao kod domaćina) i ulaganja vremena i novaca . Sve što je potrebno za dugotrajno uživanje je već tu !

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, lalelala said:

Sistem u celini briljira .... ima tu šta bi moglo da bude još malkice bolje (sredina i visoki) ali nije vredno analize (ja sam svoje detaljno mišljenje kovertirao kod domaćina) i ulaganja vremena i novaca .

Znači nemir vlasniku ostavljen u koverti, pa neka vidi kako će, šta će i da li će. :P

Neka je u zdravlje slušanje! :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Znači nemir vlasniku ostavljen u koverti, pa neka vidi kako će, šta će i da li će. :P

Neka je u zdravlje slušanje! :cheers

nije nemir , budimo realni ... retki su sistemi gde se može reći, e ne može bolje !

Ali ono što je važno , Delija je duboko u zoni gde se može odlično uživati i u filmovima i u muzici .... a to nije lako uklopiti i on sam to jako dobro zna i tačno zna na koju komponentu mislim . 

Pitanje svih pitanja je da li uopšte vredi razbijati taj odličan sklad radi nekog malog pomaka koji bi bio meren zamašnim izdacima i vremenskim naporom da se to sve dovede u sklad i preskoči inače visoko postavljena lestvica .

Na ovu dilemu odgovor ima samo Delija. Vreme će pokazati ...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da uvek moze bolje. Tu nema diskusije. 

Ali...

Sledeca stepenica bi znacila da Anthem za stereo varijantu treba da se zameni diskretnim komponentama, pri cemu samo aktivna skretnica za sub-ove (JL Audio CR-1) kosta >3k evra iliti koliko i Anthem. I jos vrlo tesko moze da se nabavi u Evropi. Na to jos idu streamer, DAC, preamp, a vrlo verovatno i odgovarajuci storage/"transport". Alternativa bi bio Parasound P6, preamp sa aktivnom analognom skretnicom koji ima i integrisan DAC, ali to bas i nije preamp neke visoke klase. Naravno, ne mogu da probam ni pod razno.

Druga varijanta je Devialet. Expert 220 Pro verovatno ne bi bio dovoljan za Contour 60, pa bi se moralo ici na 440 Pro. Integrisan paket koji "na papiru" ima sve sto treba. Po iskustvima ljudi na Devialet forumu, nije bas toliko bajno-sjajno i ima jos uvek bas dosta bubica kada je u pitanju integracija sa sub-ovima i streaming.

Treca varijanta je da se ide na nesto poput DEQX PreMate (Plus), gde bi se opet 6-7k evra utuklo u spravu koju ne mogu da cujem i testiram ni pod razno u svom sistemu. Dosta su oskudna iskustva ljudi po forumima, mada su sva pozitivna.

Cetvrta varijanta je procesor poput Lyngdorf MP-50, Trinnov Altitude 16, Datasat RS20i, Bryston SP4... To su vec ozbiljne sprave sa jos ozbiljnijim cenama. Primarno gadjaju hi-end Atmos / DTS:X surrround sisteme, ali im je stereo/preamp sekcija jako dobra.

 

Ukratko, treba utuci dodatno jos bar 10-15k evra i gomilu vremena, a iako benefit sigurno nece izostati, pitanje je koliki bi taj benefit bio i da li je vredno i novca i zezancije.

Mozda bih kad bih cuo neku od tih varijanti na delu i uporedio sa trenutnm sistemom i rekao - nek ide zivot... :)

 

Koliko god bili zadovoljno svojim sistemom, uvek ce postojati radoznalost - sta bi bilo, kad bi bilo...

Kad to prestane - prestajemo da se zanimamo za Hi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Delija said:

Naravno da uvek moze bolje. Tu nema diskusije.

:lol: ovde se slažemo, nego reče Lala:

 

17 sati ranije, lalelala said:

.... ima tu šta bi moglo da bude još malkice bolje

pa onda dodade:

2 sati ranije, lalelala said:

Pitanje svih pitanja je da li uopšte vredi razbijati taj odličan sklad radi nekog malog pomaka ...

 

...  onda i Delija nabroja neka čuda od 6-15k zelembaća, pa rekoh šta je tu malkice bolje. :D

Link to comment
Share on other sites

@Father 

problem je što ništa ne možeš probati a na papiru sve to na gomili što je Delija spomenuo, deluje puno bolje nego Anthem AVR koji je trenutno all in one box solution (skretnica + DAC +  preamp + streamer) i naravno radi odlično za sve pare koje su date za njega ...a da budemo načisto to je cena jednog solidnog stand alone DAC-a 

iskreno za mene je taj Anthem otkrovrenje ... ja bolji uređaj za manje para nisam još nikada video i čuo.

Ovo govorim posle n slušanja kod Delije ... 

Link to comment
Share on other sites

@Delija

Sad sam malo bolje prostudirao tvoj sistem i iskreno, deluje mi prilično impozantno, a najinteresantniji mi je upravo Anthem AV - moderan i prilično dobar komad hardvera, rekao bih.

Može li u kratkim crtama šta te je opredelilo da uzmeš baš njega, pošto danas ima svakojakih proizvođača i modela na tržištu?

Link to comment
Share on other sites

@RingeRaja

Deluje tako, ali u stvari i nema.

Na trzistu postoji gomila "komercijalnih" AVR-ova koji su puni svakakvih feature-a, a najslabiji su kod onog sto je najbitnije - zvuka. I to pogotovo kod stereo zvuka.

S druge strane, kod "audiofilskih" AVR-ova (i procesora "normalne" cene) na trzistu uopste nije guzva - Arcam, Anthem, NAD. To je to. Lexicon i AudioControl su, naravno, samo prepakovani Arcam.

I naravno, u visokoj klasi postoje gore pomenuti procesori - Trinnov, Datasat, Bryston, Lyngdorf. Emotiva nesto pokusava, ali su toliko bug-oviti da su neupotrebljivi. Pojavljuju se i jos neki novi igraci, ali treba vremena da se vidi sta tu stvarno vredi.

Svi oni imaju i svoje "bubice", posto su na njima radili manji razvojni timovi i support im je takodje slabiji i sporiji. 

Arcam i NAD tradicionalno ne vaze za previse pouzdane. Sada Arcam i nije toliko los hardverski, ali ih softver jos uvek zeza poprilicno. NAD zeza i softver i hardver i to cak i u klasi od 5+ k evra - M17 V2 procesor. Domaci distributer (4Audio) skoro da ne zeli da proda NAD, jer zna da ce imati problema. I stvarno je verovatnoca vrlo velika.

NAD i Arcam implementiraju Dirac, koji je jako dobar room correction algoritam, ali tu ima dosta problema jer je to "3rd party" koji treba integrisati. Ni posle par godina to nisu odradili 100% kako treba ni NAD, a jos manje Arcam.

S druge strane, Anthem ima svoj "in the house" room correction algoritam - ARC, koji je mozda blago losiji od Dirac-a, ali je integracija sa hardverom savrsena i softver je maksimalno ispeglan. Anthem, naravno, ima i ozbiljnu "pozadinu" - godinama su se bavili polu-profesionalnim procesorima.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Filipescu said:

Само да приупитам :). Јеси ли се поиграо са струјним твиковима? Каблови/филтери/трафои?

Nisam.

Nije da sam bas totalni nevernik kada su kablovi u pitanju, vec jednostavno neke druge stvari mnogo vise uticu na zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...