Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Odlicno, evo ja da ti odgovorim. Uzivao sam u Delijinom sistemu prosli vikend.:listen.Vise sati...

Sve je na svom mestu kako treba. Slika na OLED 4K perfektna, zvuk i stereo i HT koncerti fenomenalni.

Prostor je mnogo veci, nego sto se vidi na fotografijama. Sve je pod konac. :)

Mnogo truda i znanja ulozeno.

Domacin za 10 +++

Sve pohvale.

Link to comment
Share on other sites

@Pedjica & @nesone

Hvala, ekipo! :cheers

  

6 sati ranije, ab said:

Како утиче на бас сегмент камен на зиду и ригипс плоче на зиду и плафону?

Слажем се са колегом, лепо све изгледа 

:thumbsup2

Nisam imao priliku da probam bez toga.

Rigips delovi su napunjeni kamenom vunom - ekipa koja je radila to me je opasno psovala :) Kamen ne bi trebalo da utice na bas - verovatno radi kao blagi difuzor na visim frekvencijama.

Link to comment
Share on other sites

@misko1989

Koristim HDMI ARC konekciju sa AVR-om.

Ako bas ne moras, nemoj headphone out - tesko da ce iole dobro zvucati.

 

@ab

Kad si pomenuo bas - to je nesto cime sam stvarno zadovoljan kako zvuci.

Naravno, ima i komentara na racun kolicine basa u oba "smera" - neko bi malo vise, neko malo manje i to je savrseno ok (zavisi i od kompozicije i od glasnice slusanja), ali rekao bih da je kvalitativno na prilicno visokom nivou. Meni licno je i kvantitativno potaman - prema sebi sam podesavao :)

Mana - sweet spot nije bas velik.  Oko njega je ok, ali moglo bi i bolje. Tako sam podesavao sub-ove - bilo mi je bitnije da na sweet spot-u imam ono najbolje. Tako sam podesavao i glavne zvucnike. Sirom sobe je uglavnom ok, tj. skoro da i nema mesta na kojima nesto bas "bode usi". 

Sto se tice globalnog zvuka celog (stereo) sistema, to je vec malo drugacija prica. Svako ima neke svoje afinitete. Nekome se svidja vise, nekome malo manje. To je subjektivno. Svako ima nesto sto preferira u zvuku i sto ga "greje". Opet - sistem gradimo za sebe i svoje afinitete, ali tako da zadovoljava neke objektivne kriterijume kvaliteta. Uvek moze nesto jos bolje ili u najmanju ruku drugacije. Da svi volimo identican zvuk - svi bi imali iste sisteme.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi osecaj kad sam cuo sistem je bio "a gde su basevi". Dubina extra, al nema masti...a sto bi lale rekle "bez malo masti nema slasti", iliti "bolje da ljulja nego żulja". Za sledecu priliku je taman dodao sta treba i bas je zaista odlican. Treba meriti,al' i slusati. Mislim da je ovo drugo radio da uradi finiš basa.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nesone said:

Odlicno, evo ja da ti odgovorim. Uzivao sam u Delijinom sistemu prosli vikend.:listen.Vise sati...

Sve je na svom mestu kako treba. Slika na OLED 4K perfektna, zvuk i stereo i HT koncerti fenomenalni.

Prostor je mnogo veci, nego sto se vidi na fotografijama. Sve je pod konac. :)

Mnogo truda i znanja ulozeno.

Domacin za 10 +++

Sve pohvale.

Potvrdjujem !!!

Btw i klopa bila odlicna 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Srecko said:

Nadam se da je samo slučajnost odsustvo one predivne dečije ogradice za igru koja zvuk sistema čini neponovljivim i daje sistemu šarm.

Prerasli smo to - sad je ceo stan igraliste :)

 

4 sati ranije, vladovid said:

Potvrdjujem !!!

Btw i klopa bila odlicna 🙂

Sad znate gde sam :) Uvek ste vise nego dobrodosli :cheers

 

2 sati ranije, InSides said:

Шта?! Даје клопу док траје слушање?

Пријављујем се одмах. :D:D:D

Klopa posle. Slusanje samo na prazan stomak - da se bolje primi rakija :D

 

Smatraj se pozvanim i na muziku, a i na klopu i rakiju ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Veni, vidi, audiri.

Дођох, видех, послушах. :)

Делија је данас имао госте са југа Србије. Одличан домаћин. Хвала на супер дружењу и лепо проведеном времену!

Систем је виђен. Слушно је импресиван. Могу рећи да ми се веома, веома допала звучна презентација. Звук је тако природан, простран, мноштво ненападних детаља чак на топлијој страни. Бас изванредан, динамика одлична.

Стерео део без премца, јака је класа, на свему се водило рачуна.

Суроунд је такође одличан, додуше мало старомодан... 5.1 ал ајде, има времена. Добра сепарација канала са увлачењем у филмски доживљај. Слика олед, толико.

Да ли постоји нека замерка? Наравно. Има два одлична суба али мањак суроунд звучника. Још једно осам комада и таман. Стерео део, тешко да уређаји и каблови могу побољшати приметно звук а да се не мора уложити вредност стана. Лично сам поборник акустичног третмана собе али свратиће Делија у Ниш па можда и он набави неки бад панел и сл. :)

 

🍺

 

Link to comment
Share on other sites

Imenjace, hvala vama na poseti i sjajnom druzenju!

Jedino, ostade za vama frizider pun piva - skoro da je vise piva popio parket od vas :)

A bogami ni moja novosadska ekipa nije bolja - jeftini za odrzavanje :)

 

Dogovaramo uskoro moje putesetvije na Jug - nosim obavezno slem, da mi ne popadaju ti silni atmos zvucnici i paneli na glavu :P

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...