Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

Jel ja sad trebam tebi po drugi put reći da ne želiš shvatiti moj stav? Smatram te vrlo razumnom osobom, ovako po postovima, tokom godina, pa moram priznati da mi ovo sad djeluje pomalo izvan tih okvira. I tu bih stao. Nadam se i ti. Jer ovo ionako nije naša tema, niti joj ikako doprinosimo ovom potpuno suvišnom prepiskom.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, lalelala said:

Ja sam daleko , ali Virovitica (ako sam dobro desifrovao VT) je skoro na kaficu od Novog Sada.

Je, dobro si dešifrirao, ali kad mi je bilo daleko do Bosanskog Broda i @Troublea, kad sam nabavljao prošle zvučnike, pa me uljudno pozvao na slušanac jer on ima iste takve, onda ti je sve jasno. Pa meni se ni do Zagreba ne vozi, osim ako baš ne moram ili je nešto iznimno, pa ajde... I to samo znato što znam na žmirečki doći do tamo.

Link to comment
Share on other sites

Ma Ok.. Sten, jedan dobar deo posta se i nije odnosio na tebe, vec vise na mene jer sam imao vrlo slican stav, nervirale su me price i teorije o wooferima kad mene to ne zanima. Da ne pominjem dijagrami i merenja koji su jedno vreme zadavili forum. U to ime se izvinjavam. Takodje respektujem tvoje postove na forumu. No hard feelings.

Link to comment
Share on other sites

Ok je imati stav, ali bi bilo dobro kad bi se stavovi formirali na osnovu znanja i licnog iskustva, bez predrasuda, otvorenog uma - ma koliko tesko to bilo.

Konkretno, sa sub-ovima nemas iskustva - potrudi se da ga steknes, cak iako mislis da te to ne zanima previse. Rado cu te ugostiti ako promenis lose navike vezane za putovanja i druzenja .Nema nas mnogo u ovom "sportu", tako da ako se drzimo samo svoje blize okoline - necemo se piva napiti :)

I mani se fizike - lose ti to ide :P

 

p.s. Daleko od toga da sam ja "bezgresan". Radim na sebi :)

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Delija said:

...cak iako mislis da te to ne zanima previse...

Ovo je kod mene recimo vazilo za gramofone. Nikad nisam bio nesto opcinjen njima - najvise zato sto sam ih slusao u losoj ili osrednjoj izvedbi.

To se promenilo zaslugom drugara.

Jos uvek me zanimaju samo u tudjim (dobrim) sistemima, al' ko zna. Ima tu neke magije u zvuku koju bas i ne umem da objasnim, ali i ne moram - bitno da (me) radi :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, InSides said:

Делијин систем нисам (још) слушао, тако да је ово само у контексту "зашто субови у неком хифи систему".

Код Игора (@Igor_xxxx) систем је свирао изванредно без вуфера (пар KH310A монитора). Али након додатка KH750DSP субова (пар њих) чуо сам најбољу ноту контрабаса током Art Ensemble of Chicago изведба, нота за коју могу само да сањам код себе.

Не дубина, не оштрина баса - боја тона.

Valjalo bi poraditi na tome :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Ovo je kod mene recimo vazilo za gramofone.

Не треба ти то, нема поенте.

1 sat ranije, Delija said:

Valjalo bi poraditi na tome :cheers

Прва прилика, планирам дедицирану посету Новог Сада.

Link to comment
Share on other sites

On 23.8.2022. at 11:59, Delija said:

Slusali smo konkretno sedmi track - Requiem: III. Pie Jesu

Inace, album sam prvi put cuo kod @Филип-a. Primarno mi je kod njega brutalno zvucao vokal (soliste) u ambijentu na snimku i to je nesto u cemu Contour 60 nikako nije mogao da parira Vivid-ima. Vrlo moguce da Vivid tuce u tome i Confidence, ali su mu se sigurno bar fino priblizili.

Ovo bi bilo interesantno čuti na tvom sistemu

Screenshot_2022-08-24-23-58-41-86_199e34a65d291270c641402977292055.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ok je imati stav, ali bi bilo dobro kad bi se stavovi formirali na osnovu znanja i licnog iskustva, bez predrasuda, otvorenog uma - ma koliko tesko to bilo.

Konkretno, sa sub-ovima nemas iskustva - potrudi se da ga steknes, cak iako mislis da te to ne zanima previse. Rado cu te ugostiti ako promenis lose navike vezane za putovanja i druzenja .Nema nas mnogo u ovom "sportu", tako da ako se drzimo samo svoje blize okoline - necemo se piva napiti :)

I mani se fizike - lose ti to ide :P

p.s. Daleko od toga da sam ja "bezgresan". Radim na sebi :)

Ovo sve skupa bi zahtjevalo kilometarski post, za kojeg baš nemam volje, jer ionako sam ukratko bitno već objasnio glede mene i subova, tko želi to iščitati. To što ih ja nemam, pa nemam ni direktnog iskustva s njima, je pomalo primjedba kao i da nisam probao bungee jumping, pa ne znam što propuštam u životu :)

Inače uopće nisam protiv druženja ali teško se vidim u Novom Sadu, ako ćemo realno. A i da dođem, kad se vozi ne pije se, tako da pivo svakako ne bi bilo u jednadžbi 😎

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ovo je kod mene recimo vazilo za gramofone. Nikad nisam bio nesto opcinjen njima - najvise zato sto sam ih slusao u losoj ili osrednjoj izvedbi.

To se promenilo zaslugom drugara.

Jos uvek me zanimaju samo u tudjim (dobrim) sistemima, al' ko zna. Ima tu neke magije u zvuku koju bas i ne umem da objasnim, ali i ne moram - bitno da (me) radi :)

Evo, ovo ti je sad sve skupa vrlo blizu kao da ti kažem da ako nisi nikad posjedovao elektrostate (ili može i magnetostate, iako manje su me se dojmili), da ne znaš što propuštaš (a tu bi ti tek trebali subovi, ako ti sada trebaju 😂 iako mislim da bi time pokvario ukupan dojam, kao što mislim da sve one koji tako što naprave), no meni bi to zvučalo kao da se stavljam u ulogu nekog prosvjetitelja. A vrijeme prosvjetiteljstva je davno prošlo, informacije su vrlo lako dostupne danas ... dalje je na pojedincu da za sebe istražuje što zapravo želi.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Sten said:

Ovo sve skupa bi zahtjevalo kilometarski post, za kojeg baš nemam volje, jer ionako sam ukratko bitno već objasnio glede mene i subova, tko želi to iščitati. To što ih ja nemam, pa nemam ni direktnog iskustva s njima, je pomalo primjedba kao i da nisam probao bungee jumping, pa ne znam što propuštam u životu :)

Inače uopće nisam protiv druženja ali teško se vidim u Novom Sadu, ako ćemo realno. A i da dođem, kad se vozi ne pije se, tako da pivo svakako ne bi bilo u jednadžbi 😎

Nisi dobro razumeo.

Nisam mislio na iskustvo u sopstvenom sistemu, vec na iskustvo sa sistemom u kome je prica sa sub-ovima implementirana kako treba. Ocigledno (na osnovu tvog pisanja) se nisi sretao sa takvim sistemima.

Sto se tice NSa - ima se sta videti, pa vredi i prenociti. Imamo prilicno dobru ponudu "stan na dan" apartmana. Luksuzan smestaj po finoj ceni. Posto zivim u stanu, kada mi u posetu dolaze prijatelji i familija - iznajmim im apartman.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Sten said:

Evo, ovo ti je sad sve skupa vrlo blizu kao da ti kažem da ako nisi nikad posjedovao elektrostate (ili može i magnetostate, iako manje su me se dojmili), da ne znaš što propuštaš (a tu bi ti tek trebali subovi, ako ti sada trebaju 😂 iako mislim da bi time pokvario ukupan dojam, kao što mislim da sve one koji tako što naprave), no meni bi to zvučalo kao da se stavljam u ulogu nekog prosvjetitelja. A vrijeme prosvjetiteljstva je davno prošlo, informacije su vrlo lako dostupne danas ... dalje je na pojedincu da za sebe istražuje što zapravo želi.

Nisam ih posedovao, ali tome sluze prijatelji koji imaju i ESL i gramofon 😊

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Delija said:

Nisi dobro razumeo.

Nisam mislio na iskustvo u sopstvenom sistemu, vec na iskustvo sa sistemom u kome je prica sa sub-ovima implementirana kako treba. Ocigledno (na osnovu tvog pisanja) se nisi sretao sa takvim sistemima.

Sto se tice NSa - ima se sta videti, pa vredi i prenociti. Imamo prilicno dobru ponudu "stan na dan" apartmana. Luksuzan smestaj po finoj ceni. Posto zivim u stanu, kada mi u posetu dolaze prijatelji i familija - iznajmim im apartman.

To možda jednog dana kad dobim na lotu, pa ću obilaziti sve u krugu 500km tko me hoće primiti na slušanac i na kraju o tome napisati knjigu ili barem voditi blog, možda i vlog 😎 Do tad to ostaju iznimke nastale nenadanim spletom okolnosti, pa time imaju i neki svoj dodatni šarm.

Ajd nećemo više o subovima, jer to bi ovdje mogao biti dvosjekli mač, koliko ja vidim. Isto tako mi je sad bezveze ispitivati stvari koje si možda već rekao i objasnio više puta (a zadiru sam početak gradnje sistema), pa i u ovoj temi, tako da...

A i nije mi sistem baš nešto napet da bi nekog zamarao ispočetka time ili se tjerao čitati 40 strana unatrag. Ajde, možda da su neki paneli u igri 🤣

Po ne znam koji put ponavljam; pitao sam samo jel su subovi i za glazbu. To je zapravo sve. Shvatio sam tvoj odgovor i nemam potrebu dalje rastezati tu priču. Ako tebi radi dobro, i meni je dobro, vjeruj mi.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

Nisam ih posedovao, ali tome sluze prijatelji koji imaju i ESL i gramofon 😊

To nije ista stvar. Barem za ESL, a s gramofonom ionako baš nisam impresioniran. Uostalom, odavno prodah sve ploče koje sam imao. E sad da mi još samo netko kaže da nisam čuo dobar onda ću stvarno početi rigati vatru 😁

Elektrostati imaju tendenciju da te ne impresioniraju baš na prvu (iako ponekad i to učine), i onda slušanac negdje na jedno popodne ili tako nešto je uglavnom tek neki info koji počne blijediti čim s vratiš doma svom sistemu. Zato uvijek i kažem da ta slušanja okolo uglavnom nemaju veliku vrijednost što se tiče procjene nekog zvuka.
Zamoli ti prijatelja da se mijenjate na 2 tjedna, to bi bilo nešto. Ne moraš mu davati subove 😊

Btw. koji ESLovi?

Link to comment
Share on other sites

Konkretno sam mislio na @sondek-ov sistem sa Quad ESL-2812 (upgrade-ovani 2805). 

 

Od panelnih zvucnika (elektrostati, magnetostati, riboni) sam imao priliku da cujem vise varijacija na temu - razne Maggie i MartinLogan varijante, Apogee, Soltanus Acoustics... Par puta po nekoliko opustenih sati mi je OK za grubu procenu da li mi je nesto dobro ili nije, a sasvim dovoljno da zakljucim da li je "my cup of tea". Utiske uvek uzimam sa rezervom - jer slusam sistem i prostoriju, a ne pojedinacnu spravu.

 

p.s. Nisi cuo dobar phono setup :P :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...