Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

8 hours ago, Nomimasen said:

. . .

Pomisao da granitne ploče ne rade i da su inertne je aproksimacija i idealizacija nivoa slikovitog predstavljanja atoma sa par orbita oko jezgra kroz koje prolaze elektroni.

. . .

Nema ovde nikakve idealizacije dečijeg nivoa ili bolje da kažem banalizacije, moja kutija je teška 48Kg, moja ploča je teška minimum polovinu od toga a izmedju su 4 komada Gaia  II izolatora, dakle matematički gledano ako su dve veličine u idnosu 1:2 to je samerljivo , ako su 1:10 onda se već u inženjerskom smislu može pričati i o zanemarivanju.

Gaia II ima namenu da ne prenosi vibracije na podlogu nego je pretvara u unutrašnje termičke gubitke u najvećem delu, tako da kamena ploča ne radi. Testirano na sistemu u Teksasu samo sa mojim ušima i testirano na sistemu u Novom Sadu sa mojim i Delijinim ušima, vrlo detaljno i pre piva :-) 

Inače planiram da izbacim ploče (zbog estetike a i nisu moje, treba da ih vratim, mada ih vlasnik i ne traži previše) kad se preselim u novu kuću i kada finalno odredim poziciju kutija u novom prostoru, gde zaista ne očekujem velike akustičke probleme jer je prostor sa neparalelnim zidovima a dovoljno velik da se zvuje odmaknu od  svih zidova na minimum 2.2 metra što je granica kvazi-anehoičnosti .

Sa šiljcima i metalnim podloškama a bogami i sa Gaia podloškama se zvuje teško pomeraju jer ne mogu da klize po već ranjenom parketu , a granitna ploča je za to kao melem na ranu. Meni je to bio razlog zašto ih koristim.  

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
49 minuta ranije, nesone said:

Moras stalno da mu pricas, da to nije za njega i bice sve u redu.

Ja sam tako radio svakodnevno, i nikada nije dirao. Mozda ga zato ni danas ne interesuje kad je odrastao covek. 

Kod nas je bilo suprotno


Kada porastes ovo ce biti tvoje,ako ga sada pokvaris,neces ga imati

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoranzu said:

Da

10.000 pesama  u MP3 ,

Bluetooth zvucnici

Nita zice :plakanje

Pa to je od pogresne mestode zastite sitema. Da je oko sistema na vreme stavljena cobanka, da ne mogu da pridju, sad bi im se i zice svodjale :D. A ti probao pricom, bezicno da zastitis sitem i sad je cudno sto nece zice. 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...