Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

3 sati ranije, CoyoteKG said:

ako nije audiofil onda je hardverofil :)

 

To se podrazumeva ;)

 

Iskreno, jbs sistem koji svira dobro samo "muziku na nivou". A takvih sistema sam se nagledao i naslusao :rolleyes: Mada je jos vise onih koji ni to ne sviraju dobro :D

 

Sistem treba da bude takav da kad pustis svoju omiljenu muziku ne prestajes da se "jezis", a oci ti se "napune"! :listen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 Spot jeste neobican, ali ovo je two-man band, gitara i bubanj. Jako ekspresivno, dinamicno i sa naglasena oba instrumenta... Mastering im je katastrofa, naravno, mada je drugi album bolji nego prvi. :) Treba da nabavim vinil, navodno je on jos i pristojno (ne dobro, pristojno) masterovan....

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2021 at 1:46 AM, Delija said:

 

To se podrazumeva ;)

 

Iskreno, jbs sistem koji svira dobro samo "muziku na nivou". A takvih sistema sam se nagledao i naslusao :rolleyes: Mada je jos vise onih koji ni to ne sviraju dobro :D

 

Sistem treba da bude takav da kad pustis svoju omiljenu muziku ne prestajes da se "jezis", a oci ti se "napune"! :listen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cim klinci odu u vrtic ide na test. Jbt vratio si me u detinjstvo :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Posto smo te vec isprozivali za integraciju subova, moram da pitam : Zasto Dynaudio a ne Wilson ili Magico? Jesi li poredio i razmisljao bar o njima? Spominjao si oba kao vrhunske (i ja se slazem), pa pitam zasto je ovo bio izbor... Uz dva SVS subwoofera bi i neki njihovi modeli u tom cenovnom rangu verovatno imali slican odziv....

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Posto smo te vec isprozivali za integraciju subova, moram da pitam : Zasto Dynaudio a ne Wilson ili Magico? Jesi li poredio i razmisljao bar o njima? Spominjao si oba kao vrhunske (i ja se slazem), pa pitam zasto je ovo bio izbor... Uz dva SVS subwoofera bi i neki njihovi modeli u tom cenovnom rangu verovatno imali slican odziv....

S jedne strane, @Zexx je apsolutno u pravu - "pravi" Magico i "pravi" Wilson Audio krecu tek sa nekim "malcice" ozbiljnijim ciframa. 60-70k, pa na gore.

S druge strane, Dynaudio zvuk koji sam vec imao mi je legao jako dobro, ali sam ipak pozeleo jos malo "zacina" na ono sto su pruzali Contour-i. Nije bila poenta u zameni zvucnika zamene radi, vec da sacuvam sve ono sto mi je bilo dobro kod starih zvucnika, a da popravim samo ono sto bih voleo da bude bolje. Tu je Confidence "klapnuo" kao bebina guza na nosu :)

Ali, posto (meni licno) nije mala cifra u pitanju, naravno da sam razmotrio i moguce alternative - izmedju ostalih i bazne Magico i WA modele.

Magico A3 je dosta jeftiniji, ali to je mali zvucnik. Magico A5 je bio par k jeftiniji u odlicnoj ponudi koju sam imao i oko njega sam se stvarno "lomio" zbog svih pozitivnih stvari koje sam cuo i procitao. S3 Mk II je imao losiju cenu. Problem je u tome sto sam Magico cuo samo jednom nekada bas davno - nedovoljno za pravi utisak, a bas napamet da pazarim zvucnike - nema trika. Dodatno - ruzni su mi A5 poprilicno. 20-ak k evra za metalne cetvrtaste kutije koje kao da su pravljene za garazu ili radionicu :) Jeste to sa razlogom - da ne konkurisu skupljim starijim modelima dok ne izadju novi iz te klase/serije, ali svejedno.

Od WA mi je bio zanimljiv skuplji model - Sasha DAW, a opet nije bilo sanse da se poslusa. I WA sam slusao pre malo vise vremena u salonskim uslovima sa dosta tretmana prostorije, a i dalje su mi zvucali malo napadno u visokim. U mojoj sobi - nisam bas siguran kako bi to islo. Dodatno - WA su mi svi do jednog ruzni za metalju - da ne pricamo lepsoj polovini :)

Bilo je "u igri" jos zanimljivih zvucnika iz slicne klase - Focal Scala Utopia Evo, Kef Blade (Two), B&W 800 D3, Franco Serblin' Ktêma, TAD E1TX... Dobar deo sam poslusao - ne sve u adekvatnim uslovima. TAD nazalost nisam uopste. Od TAD-a bih bas voleo da cujem i ME1, CE1, pa i CR1(TX) i R1(TX) - treba imati dobru referencu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hladan je kao spricer, ali za svaki slucaj vec nabavih i ultra tihi 140mm ventilator sa kontrolom broja obrtaja - da se nadje ako ikad zatreba. 

BTW, max temperature iz prethodnog post-a su posle 10-ak krugova CPU PassMark-a. Naravno, zagrejao bi se osetno vise da se "nagazi" satima, ali to nije svrha ovog racunara.

StorePhoto1__24158.1491268456.jpg?c=2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...