Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

E, moram da priznam, sa konfidensima si preskočio dosta toga u onome što opisujem kao "razvoj zvuka sistema", znači, faze u razvoju dinamike, transparencije i rezoluvije, jer si sad na gotovo dobio dosta toga. Ali, obzirom na klasu sistema, moja očekivanja nisu još ispunjena. Može on još ihaha.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, sondek said:

Nije usamljen slucaj,ima dosta slucajeva da ljudi bas to potvrdjuju.Ja sam probao jedan i to je ubilo muziku ko zeca.Izgubila se sva ambijentalnost,reverb,dosta detalja, spustila se zvucna slika ...ne kazem da nema dobrih uredjaja tog tipa ali ovo sto sam ja cuo bilo je bas deprimirajuce i to bi tako cuo bukvalno svako,nema tog kome bi se svideo zvuk sa tim filterom...nebi to tolerisao ni minute los zvuk zbog neke sigurnosti.Ako je stvarno tako bacaj to.Nijedan uredjaj za 35g mi struja nije ubila...da kucnem u drvo da tako ostane.

Identična iskustva imamo. 

Isto kao i DSP, ubije i dinamiku i nestane transparencija i rezolucija.

Link to comment
Share on other sites

Ne tvrdim uopste da je slucaj opsti.Ta se proba napravi istog momenta.Bar kod tebe nema previse uredjaja.Iskljucis devilajet iz letve i boxnes ga direktno u zid.Ako nema pada kvaliteta u zvuku sa letvom to je to.Ovo sto sam ja opisao to se cuje odmah i uopste nije suptilno.Isto na pr.kad sam uredjaje prikljucio na Hidru to se odmah culo.Boljitak i puniji zvuk po svim delovima f.opsega,onako sve zdravije zvuci.Nasuprot tome ovih dana sam imao na slusanju jedan vrlo solidan power cable i probao i na ampu i preampu i bukvalno nema razlike u zvuku.Nekom drugom prilikom probao sam zoki fta kabl i tu se cula ralika odmah.Mala doduse ali se cula.Probao je recimo i lale na na mom ampu kad je bio kod njega i jednostavno se nije cula razlika...tako da nema za mene tu previse filozofiranja,tipa vratio me kabl u detinjstvo,vratio mi se sluh,vid miris ...ili se cuje ili ne cuje.To je moje misljenje o kablovima ako se cuju ,cuje se odmah i to direktnom uporedbom.Sa interkonektima je jos suroviji momenat istine.Imam duple rca izlaze i tu selektor radi promenu u sekundi,pa se cuje odmah koji sta unosi u zvuk.Ako se razlika cuje jasno onda cu potrositi vreme na slusanje.Mada moram da priznam nekadasnji entuzijazam za te stvari me je napustio.Mnogo mi je bitnije da kabl ne pravi neku smetnju nego sto cu beskrajno traziti previse od njega.Valjda i godine rade svoje.Recimo tozin kabl sam odabrao jer je potpuno po meni neutralan.Nije nista ni oduzeo ni dodao u odnosu na drugi kabl koji sam uporedo probao.Ovaj drugi je unosio neku po meni izforsiranu nervozu u gornjem delu srednjih koja je pravila jasan problem u slusljivosti.Dovoljno da ga ne odaberem. Mslm da je to od mene dovoljna pohvala g.tozmudinu.

Eto,nek udje u anale ovog foruma da sondek oftopiči sa zicama.Ima za sve prvi put.Kaze moja zena ovo su vremena velikih promena :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Умањите доживљаје, бар док не стигну вакцине и код нас. :(

Него, @Delija - тек сам сада приметио, како си задовољан "ISO-PUCK mini" паковима? Видим да је цена на Thomann-у интересантна, па да питам пре него поручујем наслепо.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, InSides said:

Умањите доживљаје, бар док не стигну вакцине и код нас. :(

Него, @Delija - тек сам сада приметио, како си задовољан "ISO-PUCK mini" паковима? Видим да је цена на Thomann-у интересантна, па да питам пре него поручујем наслепо.

Za pocetak - nisu nista pokvarili.

Vrlo moguce da je placebo, ali moguce je da su stvarno uneli malu razliku u separaciji/distinkciji izvora zvukova na sceni. Ponavljam - moguce je da je placebo, a moguce je da je efekat vezan za druge elemente koji su se polako "slegali".

Dodatno, nije se odmah cula razlika - vec posle dan-dva. Ono sto je interesantno je i da su mehanicki/fizicki legli tek posle tih dan-dva. Bukvalno - spustili su se. To moze lako da se vidi po delu nozica koji je crvene boje - u startu se ta crvena jasno videla, sada se vise uopste ne vidi.

ISO-Puck-Mini-review.jpg

Pitanje je i kakvo je ponasanje na dobroj Hi-Fi polici. Moja to sigurno nije + i ovo staklo nije optimalno nikako. Tu je @Tozau pravu - osim sto nije pleksiglas, vec staklo.

Link to comment
Share on other sites

ajde i ja koju da dodam ...

Prvo, da sam slagao sistem po @Toza-inom ukusu, sad bi morao da vraćam zvučnike jer Toza ne oplaka nikako one moje dvosistemce ... tu svatih da smo razliciti jako .

Drugo, @Delija je mladji i od mene a i od Toze i naravno da bolje čuje . Meni sad već treba malo gasa na visokom a Toza nek sam opiše svoje simptome.

Treće, druže @InSides mini ISO Pukovi rade odličan posao ...ja sad nešto experimentišem ovde u Teksasu i sasvim slučajno , bez ikakvog predubedjenja sam ih stavio da vidim kako izgledaju  i šta rade .

Naime kupio sam ih sa idejom da ih dobacim jednom drugaru koji isto kao i Delija ima Devialet-a . U jednom trenutku dosade ubacim ih ispod svog Auralic Ariesa MINI koji sam doneo ovde i tako pustim da to svirucka ...posle par pesmica kažem al je dobra produkcija , pa posle opet par pesmica , al je dobar ovaj MINI i posle dve kafe ja shvatim da sam ubo nešto i da to nešto novo doprinosi da su tonovi bolje raslojeni i čisitiji. Nazovem drugara u BG i kzem brate ja ove zadrzavam a tebi pazarim druge !

Sad se 4 šepure ispod Freye + , a 4 ispod Gustrada A22. Komplet od 8 komada je bio 75 USD ili ti 8.500 RSD. Ko nema pravu HIFI policu vredi da proba. Svaki mali puk nosi 2,75 Kg.

Link to comment
Share on other sites

Добра је та цена од $75. Ја их свуда гледам бар $100 / €100 (за 8 комада).

Планирам их за headphone систем, што каже треба ми бар 9 комада, можда 12 највише. А ако поручујем 16 комада, три би свакако нашле место испод Devialet-а, бар за пробу.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, InSides said:

Добра је та цена од $75. Ја их свуда гледам бар $100 / €100 (за 8 комада).

Планирам их за headphone систем, што каже треба ми бар 9 комада, можда 12 највише. А ако поручујем 16 комада, три би свакако нашле место испод Devialet-а, бар за пробу.

Meni i par kolega koji smo probali bolje rade svima ooznate antirezonanatne sa kuglicama nego Isoacoustic  Orea Indigo.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Thecoki said:

Meni i par kolega koji smo probali bolje rade svima ooznate antirezonanatne sa kuglicama nego Isoacoustic  Orea Indigo.

Orea комбинација је бар 4 пута скупља од ових, и не размишљам о толикој суми још - нарочито зато што спремам и прописни сталак за то.

Иначе бих сам радио - али по овој цени ми се једноставно не исплати. Само материјал (алуминијум + керамичке куглице) кошта више него малопродајна цена ових. :)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, InSides said:

Добра је та цена од $75. Ја их свуда гледам бар $100 / €100 (за 8 комада).

Планирам их за headphone систем, што каже треба ми бар 9 комада, можда 12 највише. А ако поручујем 16 комада, три би свакако нашле место испод Devialet-а, бар за пробу.

Na juno.uk paket od 8 komada sa troškovima transporta 93€. Meni svih 8 ne bi trebalo, 3, eventualno 4 komada za Devialet možda, ali 8 mi je bezveze da uzimam.

Link to comment
Share on other sites

Manifestacije koje navodite radi i audiofilska polica koja bi ipak trebala da se shvati kao audiokomponenta,a ne namestaj...al' me obradio dobro Turbo :D

Ja sam od skoro kupio jos jednu za lampaska pojacala i bas je bio dobar efekat u čistoci srednjih i visokih,baš kako kazete separaciji i jasnoci instrumenata.Bio sam malo skeptican da ce biti kao kod gramofona efekat, ali je bio mozda i veci.Lampe su ocigledno vrlo mikrofonicne.Tako da te stvari koliko god bile skupe nisu bzvz.Naravno i kad se proizvodjac uredjaja potrudi malo oko kucista.

Link to comment
Share on other sites

Мале су шансе да усвиран гигават умањује динамику, мада никад нисам имао звучнике те класе па не искључујем. Оно што зна да буде у неким случајевима, да се  филтер/регенератор не воли са д-класом (мада је код мене ајс повер био ок са гигаватом). Не знам зашто, али чуо пар пута. Када бих имао дедикејтед струјни вод и 5 комата фурутек нцф зидних утичница, не бих ни ја користио ништа. Мада, гигават као пренапонска заштита је ненадхебив и главу чува. Како сте радили тест, тј како сте прикључили вагице кад сте склонили гигават? Да ли је то била једина промена? Да није можда до кабла од зида до летве смањење динамике? Пошто је то ипак улазни струјни кабел гигавата...

Делија, дај Този гигават да чује како систем треба да му звучи ;).

Link to comment
Share on other sites

Da. Zastitu sam stvarno zeleo da imam. E sad, "branim" sistem od elektricne mreze, a kablovska moze da mi napravi dzumbus sa druge strane preko TV-a i AVR-a... :/

Napisah vec. Nije radjen test, niti direktno poredjenje. Razmak izmedju slusanja je bio skoro dva meseca (tuzno je sto sam sistem za ta dva meseca slusao manje od 80 sati :rolleyes: ), a GigaWatt, AudioQuest i Furutech su usli u sistem 2-3 dana pre drugog slusanja. IsoAcoustics nozice su stigle tek kasnije. Sve je debelo kasnilo. BTW, i moji Transparent-i debelo kasne i jos nisu stigli - koristim privremeno (vec tri meseca) Mladjine duzine 8ft (~2.4m), a narucio sam 10ft (~3m). Kad stignu, mocicu jos malo da se poigram i pozicioniranjem zvucnika. Ovako su nategnuti do kraja.

GigaWatt je uleteo u sistem u sred usviravanja Confidence-a, tako da je opet nezahvalno proceniti tacan uticaj, ali najbitnije - ja stvarno nisam cuo da je bilo sta pokvario. Naprotiv. Glavni utisak je da se ne menja zvuk u zavisnosti od doba dana, da li radi ova nasa bedna industrija ili ne radi i da li rade hiljade switcher-skih napajanja u gradskoj mrezi ili ne. Zvuk je istog kvaliteta u sred podneva i uvece / vikendom.

Link to comment
Share on other sites

Elem...

Ima vremena za "igranje" ihahaj. Kad se sve novotarije "usviraju", a naravno, najbitnije zvucnici - probacemo i metodom eliminacije sta koja komponenta konkretno znaci za sistem, a sta daje njihova sinergija. Uticaj komponenti se najbolje oseti kada se nesto skloni iz sistema. Bice i lakse kada stignu pomenuti duzi Transparent-i, pa "zice" ne budu toliko nategnute. Probacemo i bez ozloglasenih granitnih ploca :)

Ima prostora za napredak i radice se na tome. Zvukom sam jako zadovoljan i sve sto se dobije nekim "tweaking"-om je, naravno, vise nego dobrodoslo, ali i da se bukvalno nista ne dobije i da ostane ovako - super, puna kapa.

Razmisljam onako izdaleka i o akusticnom tretmanu. Umerenom i promisljenom - jer pretrpavanje difuzorima, a da ne pricamo apsorberima moze da ubije zvuk samo tako. 

I na kraju - vise puta sam naglasio Hi-Fi ekipi sa kojom se druzim da hocu iskreno i otvoreno da pricamo o utiscima o sistemu, o progresu, o dobrim, ali i losim stvarima. Nemam nista od toga sto ce neko da mi kaze kako je sve "bajno-sjajno". Podrazumeva se da svi mi slazemo sistem iskljucivo za sebe, ali nije lose imati nekog "sa strane" ko mozda vidi jos neki ugao koji je nama "zaklonjen" - pa cak i kad nam se pogledi na neke stvari dobrano razlikuju.

Mada je Toza tu apsolutno u pravu - kod ovog "sporta" najbitniji su u stvari pivo i rakija :)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, lalelala said:

ajde i ja koju da dodam ...

Prvo, da sam slagao sistem po @Toza-inom ukusu, sad bi morao da vraćam zvučnike jer Toza ne oplaka nikako one moje dvosistemce ... tu svatih da smo razliciti jako .

Drugo, @Delija je mladji i od mene a i od Toze i naravno da bolje čuje . Meni sad već treba malo gasa na visokom a Toza nek sam opiše svoje simptome.

Treće, druže @InSides mini ISO Pukovi rade odličan posao ...ja sad nešto experimentišem ovde u Teksasu i sasvim slučajno , bez ikakvog predubedjenja sam ih stavio da vidim kako izgledaju  i šta rade .

Naime kupio sam ih sa idejom da ih dobacim jednom drugaru koji isto kao i Delija ima Devialet-a . U jednom trenutku dosade ubacim ih ispod svog Auralic Ariesa MINI koji sam doneo ovde i tako pustim da to svirucka ...posle par pesmica kažem al je dobra produkcija , pa posle opet par pesmica , al je dobar ovaj MINI i posle dve kafe ja shvatim da sam ubo nešto i da to nešto novo doprinosi da su tonovi bolje raslojeni i čisitiji. Nazovem drugara u BG i kzem brate ja ove zadrzavam a tebi pazarim druge !

Sad se 4 šepure ispod Freye + , a 4 ispod Gustrada A22. Komplet od 8 komada je bio 75 USD ili ti 8.500 RSD. Ko nema pravu HIFI policu vredi da proba. Svaki mali puk nosi 2,75 Kg.

Ti bi mogao polako i da predstavis taj gasterbajterski sistem ;) 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Filipescu said:

Мале су шансе да усвиран гигават умањује динамику, мада никад нисам имао звучнике те класе па не искључујем. Оно што зна да буде у неким случајевима, да се  филтер/регенератор не воли са д-класом (мада је код мене ајс повер био ок са гигаватом). Не знам зашто, али чуо пар пута. Када бих имао дедикејтед струјни вод и 5 комата фурутек нцф зидних утичница, не бих ни ја користио ништа. Мада, гигават као пренапонска заштита је ненадхебив и главу чува. Како сте радили тест, тј како сте прикључили вагице кад сте склонили гигават? Да ли је то била једина промена? Да није можда до кабла од зида до летве смањење динамике? Пошто је то ипак улазни струјни кабел гигавата...

Делија, дај Този гигават да чује како систем треба да му звучи ;).

Neka, fala.

Kod Toze samo RAW!

:D

Filtere, DSP, high pass, staklo, mramor etc, ostavljam poznavaocima.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je tesko i komplikovano napraviti eksperiment. Izstekas kabl iz filtera i turis u zidnu uticnicu.Treba dobrih 10 sekundi sa tako nesto i  jos minut da se cuje...ako nema promene nastavis da uzivas u sigurnosti ,pa ako ga se za dan bezbednosti setis setiš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...