Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

  • Delija changed the title to Marakana

Contour 60 i Parasound A21 su pre par meseci nasli novog vlasnika - @nesone bi mogao i da konacno predstavi svoj sistem, a ne da ga krije kao zmija noge ;)

Najiskrenije, i ja nisam ni malo bio entuzijastican oko predstavljanja najnovije postavke. Nisam i dalje, al' kad sam vec poceo pricu - red je i da je zavrsim, da ne ostane na pola puta. A prilicno sam siguran da je sada prica zavrsena na duze staze.

Jednostavno - dosao sam do zvuka koji sam trazio. Bez onog "a sta bi bilo kad bi bilo" i "mozda bi moglo i ovako" ili "bilo bi super da ima samo jos toga". Bez onog da cujem neki sistem i pozelim da "ukradem" bar nesto iz njega - a slusanje drugih dobrih ozbiljnih sistema mi je pomoglo i u trazenju "mog zvuka". I naravno, to ne znaci da neki drugi sistemi nesto ne rade bolje - naopako, ali bitna je celina.

Naravno, ne mogu da garantujem da jednom ponovo "crv" nece da proradi - ali do sada sam uvek imao neke ideje sta dalje iliti i kada sam bio zadovoljan svojim izborom, vec sam i znao cemu cu dalje da stremim i sta bi moglo da bude sledece. Pre neki dan sam pisao slicnu pricu vezanu za TV:

"Kada sam pazario 65" OLED, nakon 50" plazme - rekao sam odmah da ce sledeci biti veci, a razmisljao pomalo i kako da uglavim projektor i platno.

Kada sam narucivao 77" OLED - razmisljao sam da cu verovatno pozeleti 88" OLED i da cu ga i pazariti cim se cene normalizuju.

Kada sam stavio 77" - rekao sam da je u ovoj sobi to to i da mi ne treba veci TV ni pod razno. A ni platno / projektor. I dalje sam siguran u to."

I kod Hi-Fi price ne vidim ni gde bih dalje isao, a ni zasto, sto je i najbitnije.

Elem, da ne filozofiram vise... :)

Link to comment
Share on other sites

Stereo sistem:

Amp: Devialet Expert 440 Pro

Zvucnici: Dynaudio Confidence 50

Sub-ovi: 2x SVS SB16-Ultra

Source: UPnP server na PC-u + Tidal

 

HT / surround sistem na to dodaje:

AVR: Anthem MRX 720

Centralni zvucnik: Dynaudio Excite X28 Center

Surround zvucnici: Dynaudio Emit M20

TV: LG OLED 77 CX

Source: PC

 

I dalje nisam narociti ljubitelj kablova :)

Stereo deo sistema:

Transparent Ultra Gen 5 zvucnicki za CF50, 

AudioQuest Boxer interkonekt izmedju Devialet-a i sub-ova,

Furutech FT-SWS NCF zidna uticnica,

GigaWatt PF-2 EVO strujna letva + GigaWatt LC-1 EVO strujni kabl od uticnice do letve,

AudioQuest NRG-Z3 strujni kablovi za Devialet.

HT / surround:

Kimber Hero izmedju Anthem-a i Devialet-a, 

Oehlbach NF Sub interkonekt izmedju Anthem-a i sub-ova, 

Kimber 4TC zvucnicki za Excite X28 (ako me ne bude mrzelo probacu da li ima razlike sa 8TC koji je spakovan u fioci),

Oehlbach Hyper Profi Opto za opticku vezu izmedju ASUS Xonar Essence STX i Anthem-a,

Oehlbach HDMI Black Magic HS od PC-a do Anthem-a i od Anthem-a do TV-a,

i na kraju i dalje omrazeni Lapp Olflex 110 CY sa kineskim "Oyaide" konektorima :) za sub-ove i AVR. Probao sam na sub-ovima par drugih varijanti i ovo je sasvim ok.

 

IsoAcoustics ISO-PUCK mini ispod Devialet-a i GigaWatt-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Delija changed the title to Marakana v2
5 sati ranije, Delija said:

I kod Hi-Fi price ne vidim ni gde bih dalje isao, a ni zasto, sto je i najbitnije.

Otvoricu ti ja cakre ne se brines...:D...i ne znam sto si isao toliko u detalje svega kada si lepo mogao da napises subovi su ti i ti jer je to najbitnije...sve ovo ostalo je sporedno i pod morati da bi subovi sljakali:P

Aj pa lepo slusaj i uzivaj u tom sitnom CRT monitoru na zidu..

Link to comment
Share on other sites

Свака част за систем! Иако сам у току са дешавањима. :)

Кад већ прозиваш Ненада да представи систем (а могао би) нека и он тебе прозове да формираш акваријум. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Свака част за систем! Иако сам у току са дешавањима. :)

Кад већ прозиваш Ненада да представи систем (а могао би) нека и он тебе прозове да формираш акваријум. ;)

E neka si mu rekao! :) Ribe ga cekaju itd. B)

Link to comment
Share on other sites

ОК су ти звучници, али ја да сам на Делијином месту, дао бих звучнике Никсију да им модификује скретницу и промени ожичење. Не ваља има крива никако... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...