Jump to content


Špajz sistem


Delija

Recommended Posts

Mene bi od Devialeta pre svega odbila totalna neservisabilnost,grejanje jako malog kucista , samim tim problematicna trajnost delova,ogromna cena,velik gubitak na prodaji i prelasku na drugo,jeftin materijal na nivou PC,koliko sam razumeo plastika u jednom delu.Moze li uopste neko da zamisli 30g star devialet i fabricki servis istog.Verujem da u delovima ne kosta vise od 5-10% od maloprodajne cene,pa da ce se servis u garantnom roku svesti na nov uredjaj ili celu plocu, koji ce kao firma lako podneti i nece ni pokusavati popravku.Sta posle toga.Koliko jos ce trajati podrska,voleo bih da znam.Ja bih ga se obavezno kurtalisao pred istek garantnog roka ili max godinu dana posle toga ili barem saznao dokle vazi servisna podrska.Imamo li taj podatak?

Zvuk je Ok,ali ima i drugih bitnih stvari.Nije to ves masina od 300eura pa da je bacis nakon 5g garancije...otkad je garancija 5g traju 6-7.Nije ni PC koji zastari, pa ga bacis.Ozbiljne pare su to.Kod drugih, klasicnih firmi dobijes Harley Davidson kuciste i kvalitet za tu cenu,lako servisabilne delove...doduse ni Harley nije sto je bio pa primer nije najbolji.Da ne pominjem stalno Linn ali nemacki Lindeman koji je moderan i donekle nalik Devialetu koji sam drzao u rukama u rukama je pravi mali aluminijumski tenkic..

Mozda nisam u pravu,ili je logika slusam jednu spravu 20-30g uz povremen servis dinosaurus pristup, ali mi se svidja mogucnost da vratis uredjaj fabrici i ona ti odradi servis za 10% od cene novog.Mozda se samo neuklapam u potrosacko drustvo oko nas.

Mozda gresim, dobro bi bilo cuti kakva je servisna podrska

Link to comment
Share on other sites

Контекст је кључна ствар.

А контекст, што се тиче Devialet-a (и то модела Expert, не саме фирме) је следећи - ради се о модерном издању кључне компоненте стерео система, кључне од почетка хај-фај историје, интегрираног појачивача.

Као такав, Expert модел је једна једина компонента која интегрира све функционалности система пре звучника, а у контексту дигиталије и Pro модела, чак и изворе (дигиталија).

Предност овог решења је следеће:

  1. Замењује сијасет компоненти (код мене је заменио 3 грамофонска претпојачивача, 2 излазна појачивача, 1 транспорт, 1 DAC, 1 излазни бафер за тај DAC, 2 балансираних трафоа, 1 претпојачивач, 12 пари интерконект каблова и 11 мрежних каблова);
  2. Елиминира евентуалне проблеме око усаглашавања различитих компоненти (импедансе, капацитети, звучни карактер);
  3. Омогућава више опција конфигурације но било који грамофонски претпојачивач (бар којег сам ја видео); и,
  4. Заузима веома, веома мало простора (што је кључно у највећем делу данашних животних простора).

Негативност овог решења је следеће:

  1. Не може бити "јефтино";
  2. Захтева енергију око примарног подешавања у концепције система;
  3. Вредност током препродаје;
  4. Проблематично за сервисирање.

Да се прво мало вратимо на контекст, па тек онда на негативности.

Devialet Expert (и Expert Pro) није уређај за сваког. Искрено, није уређај за већину људи зато што не постоји велики број система који искоришћавају све његове функционалности. Али, ако се систем конципира око оваквог уређаја, предности увек (али увек) надмашавају недостатке.

Које недостатке:

  1. Не може бити јефтино. У сваком смислу, цена је висока. Али је ипак мања од свих компоненти које је код мене заменио. Знатно мања;
  2. Захтева енергију. Као и скоро сваки други систем, мада је овде енергија усмерена према мало различитим вештинама од класичног хај-фаја;
  3. Вредност током препродаје. Овде немам валидни аргумент како било који тип уређаја губи вредност током времена, а неки више од других. Постоје уживатељи овог хобија који купују да мењају (и тиме препродају), постоје и они који маре само за уживање музике и није им примарни покретач инвестициска вредност хај-фаја;
  4. Проблематично сервисирање. Добродошли у 21ви век. Класични "through-hole" уређаји су ствар прошлости, а тиме и могућност локалног сервисирања. Што се тиче фабричког сервисирања, ризик је увек ту. Али добар однос са локалним дилером умногоме умањује тај ризик. Чак и после истека 5-годишне гаранције.

Веома је интересантно како се сви ложе на то да је Devialet примарно маркетинг компанија. Оно што исти ти не виде је да је фокус Devialet-ове маркетинг стратегије Phantom, а не Expert.

За крај, који је контекст Амирове "рецензије"? Не знам. Осим да можда покаже како његови стандардни тестови не пролазе код тог модела.

@Delija, извини што продужавам да лупетам на твоју тему - ово је задња порука која није у најдиректни контекст твог система.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Mene bi od Devialeta pre svega odbila totalna neservisabilnost,grejanje jako malog kucista , samim tim problematicna trajnost delova,ogromna cena,velik gubitak na prodaji i prelasku na drugo,jeftin materijal na nivou PC,koliko sam razumeo plastika u jednom delu.Moze li uopste neko da zamisli 30g star devialet i fabricki servis istog.Verujem da u delovima ne kosta vise od 5-10% od maloprodajne cene,pa da ce se servis u garantnom roku svesti na nov uredjaj ili celu plocu, koji ce kao firma lako podneti i nece ni pokusavati popravku.Sta posle toga.Koliko jos ce trajati podrska,voleo bih da znam.Ja bih ga se obavezno kurtalisao pred istek garantnog roka ili max godinu dana posle toga ili barem saznao dokle vazi servisna podrska.Imamo li taj podatak?

Zvuk je Ok,ali ima i drugih bitnih stvari.Nije to ves masina od 300eura pa da je bacis nakon 5g garancije...otkad je garancija 5g traju 6-7.Nije ni PC koji zastari, pa ga bacis.Ozbiljne pare su to.Kod drugih, klasicnih firmi dobijes Harley Davidson kuciste i kvalitet za tu cenu,lako servisabilne delove...doduse ni Harley nije sto je bio pa primer nije najbolji.Da ne pominjem stalno Linn ali nemacki Lindeman koji je moderan i donekle nalik Devialetu koji sam drzao u rukama u rukama je pravi mali aluminijumski tenkic..

Mozda nisam u pravu,ili je logika slusam jednu spravu 20-30g uz povremen servis dinosaurus pristup, ali mi se svidja mogucnost da vratis uredjaj fabrici i ona ti odradi servis za 10% od cene novog.Mozda se samo neuklapam u potrosacko drustvo oko nas.

Mozda gresim, dobro bi bilo cuti kakva je servisna podrska

Ako se ne varam, ti si poslednji put nabavio novu komponentu 90-ih godina prošlog veka, kad si kupio Techniks dek, ali ipak nemaš problem da napišeš ovoliku gomilu gluposti...:heat

Link to comment
Share on other sites

Mene bi od Devialeta pre svega odbila totalna neservisabilnost,grejanje jako malog kucista , samim tim problematicna trajnost delova,ogromna cena,velik gubitak na prodaji i prelasku na drugo,jeftin materijal na nivou PC,koliko sam razumeo plastika u jednom delu.Moze li uopste neko da zamisli 30g star devialet i fabricki servis istog.Verujem da u delovima ne kosta vise od 5-10% od maloprodajne cene,pa da ce se servis u garantnom roku svesti na nov uredjaj ili celu plocu, koji ce kao firma lako podneti i nece ni pokusavati popravku.Sta posle toga.Koliko jos ce trajati podrska,voleo bih da znam.Ja bih ga se obavezno kurtalisao pred istek garantnog roka ili max godinu dana posle toga ili barem saznao dokle vazi servisna podrska.Imamo li taj podatak?
Zvuk je Ok,ali ima i drugih bitnih stvari.Nije to ves masina od 300eura pa da je bacis nakon 5g garancije...otkad je garancija 5g traju 6-7.Nije ni PC koji zastari, pa ga bacis.Ozbiljne pare su to.Kod drugih, klasicnih firmi dobijes Harley Davidson kuciste i kvalitet za tu cenu,lako servisabilne delove...doduse ni Harley nije sto je bio pa primer nije najbolji.Da ne pominjem stalno Linn ali nemacki Lindeman koji je moderan i donekle nalik Devialetu koji sam drzao u rukama u rukama je pravi mali aluminijumski tenkic..
Mozda nisam u pravu,ili je logika slusam jednu spravu 20-30g uz povremen servis dinosaurus pristup, ali mi se svidja mogucnost da vratis uredjaj fabrici i ona ti odradi servis za 10% od cene novog.Mozda se samo neuklapam u potrosacko drustvo oko nas.
Mozda gresim, dobro bi bilo cuti kakva je servisna podrska

Mislim da smo svi, verujem i Vi, “pristali” na takva rešenja kod mnogo stvari koje imamo u posedu; i znatno značajnijih od HFi komponenti.
Npr. automobil (mislim da nema potrebe da obrazlažem zašto više ne vozimo Golf I i II po kojima se moglo “prčkati” i bez posebnih alata i znanja i koji kako mnogi njihovi vlasnici kažu su večiti).
Link to comment
Share on other sites

@InSides

Slobodno se opusti "kao kod svoje kuce" ;)

D, kao sto si napisao, ima i prednosti i mane. Kod mene prednosti imaju mnogo vecu tezinu.

Razumem i @sondek-a - zivimo u Srbiji i malo je teze doci do pravih servisa u slucaju potrebe. 

S druge strane, tako gledano ne bi trebalo ni na ulicu da izlazimo - da nas nesto ne zgazi :)

I hi-fi sprave i automobile biram i glavom, ali i srcem. Jbs ultra pouzdan auto kad nisam srecan dok ga vozim.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Mene bi od Devialeta pre svega odbila totalna neservisabilnost,grejanje jako malog kucista , samim tim problematicna trajnost delova,ogromna cena,velik gubitak na prodaji i prelasku na drugo,jeftin materijal na nivou PC,koliko sam razumeo plastika u jednom delu.Moze li uopste neko da zamisli 30g star devialet i fabricki servis istog.Verujem da u delovima ne kosta vise od 5-10% od maloprodajne cene,pa da ce se servis u garantnom roku svesti na nov uredjaj ili celu plocu, koji ce kao firma lako podneti i nece ni pokusavati popravku.Sta posle toga.Koliko jos ce trajati podrska,voleo bih da znam.Ja bih ga se obavezno kurtalisao pred istek garantnog roka ili max godinu dana posle toga ili barem saznao dokle vazi servisna podrska.Imamo li taj podatak?

Zvuk je Ok,ali ima i drugih bitnih stvari.Nije to ves masina od 300eura pa da je bacis nakon 5g garancije...otkad je garancija 5g traju 6-7.Nije ni PC koji zastari, pa ga bacis.Ozbiljne pare su to.Kod drugih, klasicnih firmi dobijes Harley Davidson kuciste i kvalitet za tu cenu,lako servisabilne delove...doduse ni Harley nije sto je bio pa primer nije najbolji.Da ne pominjem stalno Linn ali nemacki Lindeman koji je moderan i donekle nalik Devialetu koji sam drzao u rukama u rukama je pravi mali aluminijumski tenkic..

Mozda nisam u pravu,ili je logika slusam jednu spravu 20-30g uz povremen servis dinosaurus pristup, ali mi se svidja mogucnost da vratis uredjaj fabrici i ona ti odradi servis za 10% od cene novog.Mozda se samo neuklapam u potrosacko drustvo oko nas.

Mozda gresim, dobro bi bilo cuti kakva je servisna podrska

Potpuno razumrm sta hoces da kazes

Devialet je , kad se kupuje nov, sprava za “odlikase”, zs ljude koji i mogu i hoce da plate i koje ne zanima sto ce sutra da gs “bace” ili prodaju za 20% placene cene.

Ko to nece ili ne moze sebi da priusti taj u “drugoj crkvi mora da se moli”. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

За крај, који је контекст Амирове "рецензије"? Не знам. Осим да можда покаже како његови стандардни тестови не пролазе код тог модела.

Mozda i ne mora biti konteksta. :) Merenja pokazuju to i to, sta god to bilo (pod uslovom da su istinita), pa neka tumaci ko kako hoce.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, InSides said:

Контекст је кључна ствар.

А контекст, што се тиче Devialet-a (и то модела Expert, не саме фирме) је следећи - ради се о модерном издању кључне компоненте стерео система, кључне од почетка хај-фај историје, интегрираног појачивача.

Као такав, Expert модел је једна једина компонента која интегрира све функционалности система пре звучника, а у контексту дигиталије и Pro модела, чак и изворе (дигиталија).

Предност овог решења је следеће:

  1. Замењује сијасет компоненти (код мене је заменио 3 грамофонска претпојачивача, 2 излазна појачивача, 1 транспорт, 1 DAC, 1 излазни бафер за тај DAC, 2 балансираних трафоа, 1 претпојачивач, 12 пари интерконект каблова и 11 мрежних каблова);
  2. Елиминира евентуалне проблеме око усаглашавања различитих компоненти (импедансе, капацитети, звучни карактер);
  3. Омогућава више опција конфигурације но било који грамофонски претпојачивач (бар којег сам ја видео); и,
  4. Заузима веома, веома мало простора (што је кључно у највећем делу данашних животних простора).

Негативност овог решења је следеће:

  1. Не може бити "јефтино";
  2. Захтева енергију око примарног подешавања у концепције система;
  3. Вредност током препродаје;
  4. Проблематично за сервисирање.

Да се прво мало вратимо на контекст, па тек онда на негативности.

Devialet Expert (и Expert Pro) није уређај за сваког. Искрено, није уређај за већину људи зато што не постоји велики број система који искоришћавају све његове функционалности. Али, ако се систем конципира око оваквог уређаја, предности увек (али увек) надмашавају недостатке.

Које недостатке:

  1. Не може бити јефтино. У сваком смислу, цена је висока. Али је ипак мања од свих компоненти које је код мене заменио. Знатно мања;
  2. Захтева енергију. Као и скоро сваки други систем, мада је овде енергија усмерена према мало различитим вештинама од класичног хај-фаја;
  3. Вредност током препродаје. Овде немам валидни аргумент како било који тип уређаја губи вредност током времена, а неки више од других. Постоје уживатељи овог хобија који купују да мењају (и тиме препродају), постоје и они који маре само за уживање музике и није им примарни покретач инвестициска вредност хај-фаја;
  4. Проблематично сервисирање. Добродошли у 21ви век. Класични "through-hole" уређаји су ствар прошлости, а тиме и могућност локалног сервисирања. Што се тиче фабричког сервисирања, ризик је увек ту. Али добар однос са локалним дилером умногоме умањује тај ризик. Чак и после истека 5-годишне гаранције.

Веома је интересантно како се сви ложе на то да је Devialet примарно маркетинг компанија. Оно што исти ти не виде је да је фокус Devialet-ове маркетинг стратегије Phantom, а не Expert.

Skoro u potpunosti se slažem sa napisanim i nijednog trenutka nisam zažalio što sam rasformirao i rasprodao “klasičan sistem”, a uzeo Devialet.

I meni sada najveće uživanje predstavlja da slušam vinil. Možds je ovo totalno kontradiktorno, jer je u pitanju totalno digitalni uređaj, ali meni veću magiju sad ima zvuk sa analognog izvora, nego digitalnog, iako je na kraju i jedno i drugo digitalno. U stvari, sad uopšte i ne razmišljam na tu temu....analogno/digitalno...who cares....

Link to comment
Share on other sites

Moguće da je u pitanju zaštita od oscilovanja, čini mi se da je i Atkinson tako nešto prokomentarisao u svojoj recenziji, ipak ovo nije običan "glup" pojačivač koji samo pojačava ono što dobije pa da se na ovaj način testiraju njegova ograničenja, ima tu dosta matematike i softvera u njemu i sumnjam da se na njega mogu primeniti obični testovi za obične pojačivače. Kada se bolje razmisli, pojačivač gotovo po pravilu ako proosciluje, proosciluje na visokim frekvencijama i po pravilu strada visokotonac, pa takav vid zaštite ima smisla (praćenje razlike u isporučenoj snazi u frekventnom opsegu i sprečavanje nelogičnih pojava). Sada, pošto je kompletan put signala u digitalnom domenu i što se ne može lako ispratiti dali je u pitanju zaštita, to je druga stvar.

Devijalet je za kratko vreme napravio bum u hifi-ju, za očekivati je da ima i namernih, tj plaćenih negativnih recenzija od strane konkurencije a i da su sami recenzenti biasirani, svako se bori za kupce na svoj način... Ne treba se obazirati već treba uživati u uređaju, to mu je osnovna svrha.

Nemoguće da toliki broj ljudi ne čuje kako treba.

Devijalet nije moj "cup of tee" ali razumem da jeste nečiji. Po meni menja previše uređaja i ograničava mi igranje sa istim, koje lično volim, ali to sam ja, razumem da neko drugi traži nešto drugo a to je komplet rešenje u jednom uređaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na temu review-a Devialeta na ASR-u:

An update. Got a nice call from Devialet support. She said that she had spoken to engineering and they like me to send the unit back to them in France. Unfortunately they are currently shut down due to coronavirus. But once they are open, they will repair it. It was a terrible connection so couldn't converse more than the bare necessities. Happy that there is a course of action at least to get the unit back to health.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...