Jump to content


Strujni Kablovi


Krca44

Recommended Posts

2 sati ranije, vdzele said:

Dejan iz M Kabla je prodavao neke još jeftine strujne utikače, zaboravih imena.

HiFi Tuning Šuko mali Gold je izvanredan. Bakar, posrebren pa pozlaćen. Odlična kombinacija, odličan zvučno, jedino što je ružnjikav i obavezno mora da se seče uvodnik za ulaz debljih kablova. Takođe je često nemoguće stegnuti stegom uvodnika deblji kabl, radi osiguranja od izvlačenja. Osim toga je odličan. :)

... Inače prima licnu lagano od 4 kvadrata, kada se lepo uvije, možda bi moglo i 6 kvadrata da se ugura u viljušku i stegne. Probaću pa javljam. Imam jedan u rezervi.

Zaista topla preporuka za HiFi tuning, ali samo taj mali Gold. Košta oko 2000 din.

Link to comment
Share on other sites

Без успеха покушавам да сазнам шта је то у ствари ''red copper'' од којих је направљен конектор из претходних постова, а и многи други. Која је то легура? Да ли временом оксидира?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

HiFi Tuning Šuko mali Gold je izvanredan. Bakar, posrebren pa pozlaćen. Odlična kombinacija, odličan zvučno, jedino što je ružnjikav i obavezno mora da se seče uvodnik za ulaz debljih kablova. Takođe je često nemoguće stegnuti stegom uvodnika deblji kabl, radi osiguranja od izvlačenja. Osim toga je odličan. :)

... Inače prima licnu lagano od 4 kvadrata, kada se lepo uvije, možda bi moglo i 6 kvadrata da se ugura u viljušku i stegne. Probaću pa javljam. Imam jedan u rezervi.

Zaista topla preporuka za HiFi tuning, ali samo taj mali Gold. Košta oko 2000 din.

HiFi tuning sam uspio terminisat sa 4,5 mm2 na fazu i to ovaj s  9 x 1,5 mm2 pletenih  :). Još nisam našao kombinaciju žica i iec-a koji bi dali dobar balans jer ima tu sredinu malo otvoreniju koju treba ukrotit . Inače dobar konektor , daje malo mekši i tanji bas za razliku od dostupnih nam kineza .

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Hvala.Hteo bi na postojecim kablovima da promenim i suko i iec.

Ako ideš na kineske oyaide ja bih ti preporučio da uzmeš rodijumske jer daju realniji i utegnutiji bas , jači i puniji od gold varijante čak je mid bas puno bolji sa otvorenijom sredinom . Gold takoodje nije loš , kod njega je bas za nijansu tiši i mekši i može da bude veoma dobar u zavisnosti od ostatka sistema .

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Solderer said:

Без успеха покушавам да сазнам шта је то у ствари ''red copper'' од којих је направљен конектор из претходних постова, а и многи други. Која је то легура? Да ли временом оксидира?

Red copper is a fancy name for beryllium which is not a pure copper.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Krca44 said:

 

Da li ti rodijumski Oyaide kopije ima kod Tome ili nesto preko ?

 

Ne znam da li ih ima kod Tome ,moraš provjerit ... ja sam više puta poručivao sa aliexpress-a za mene i drugare . Možeš kombinovat šuko i iec sa gold-rodijum i obrnuto pa šta bolje legne ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...