Dacho

Dualisti

Recommended Posts

Zanimljivo je da nikada nitko ne spominje 505 model u bilo kojoj varijaciji. Imam nekoliko prijatelja koji ga imaju i uživaju u zvuku istog. Nije to ništa posebno ali koliko znam to im je bio među najprodavanijih modela i jedan od posljednjih Duala na tržištu koji su jos uvijek u prodaji ali za relativno visokih 700-800€

Engleska štampa ih je često preporučivala za dobar ulazak u audio svijet.

2 minuta ranije, Dacho said:

Zanimljivo je da nikada nitko ne spominje 505 model u bilo kojoj varijaciji. Imam nekoliko prijatelja koji ga imaju i uživaju u zvuku istog. Nije to ništa posebno ali koliko znam to im je bio među najprodavanijih modela i jedan od posljednjih Duala na tržištu koji su jos uvijek u prodaji ali za relativno visokih 700-800€

Engleska štampa ih je često preporučivala za dobar ulazak u audio svijet.

Imao ja 505-4.. Zamenio ga za 704, nekako mi bolje zvuci i vise lezi..

2ue6tmt.jpg

1 sat ranije, Dacho said:

Zanimljivo je da nikada nitko ne spominje 505 model u bilo kojoj varijaciji.

Ја сам споми'њо.

Hvala pokretacu teme. Ista moze da se razvije u lepu pricu o ljubavi prema Dual gramofonima i ostalom elektronikom. 

Ja za sada 2 kom. Dual 1229, a provlacili su se tu i drugi dualcici sa manjim tanjirima. 

Lepa svirka, prelepa masina, zahtevan za servisiranje = pravo uzivanje. 

Slike sam vec slao, ali da pomognem temu malo, saljem jednu o5 ! 

Hvala jos jednom i srdacan pozdrav svim Dualistima!

P.S. sugestija pokretacu teme da malo usmeri tok iste. Poceti malo sa istorijatom Dual-a, sta su sve radili, kako je to islo, koji su modeli proslavili firmu (malo statistike tipa... br. prodatih primeraka, koja trzista, varijante uredjaja, ...), pa onda da svako podeli (detaljnije) svoje iskustvo sa tim i tim uredjajem, itd. 

32108269370_76899c1e9e_z.jpg

44 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Hvala pokretacu teme. Ista moze da se razvije u lepu pricu o ljubavi prema Dual gramofonima i ostalom elektronikom. 

Ja za sada 2 kom. Dual 1229, a provlacili su se tu i drugi dualcici sa manjim tanjirima. 

Lepa svirka, prelepa masina, zahtevan za servisiranje = pravo uzivanje. 

Slike sam vec slao, ali da pomognem temu malo, saljem jednu o5 ! 

Hvala jos jednom i srdacan pozdrav svim Dualistima!

P.S. sugestija pokretacu teme da malo usmeri tok iste. Poceti malo sa istorijatom Dual-a, sta su sve radili, kako je to islo, koji su modeli proslavili firmu (malo statistike tipa... br. prodatih primeraka, koja trzista, varijante uredjaja, ...), pa onda da svako podeli (detaljnije) svoje iskustvo sa tim i tim uredjajem, itd. 

32108269370_76899c1e9e_z.jpg

Hvala na podršci...

Povijest Duala sa lijepim sličicama je već stavljena. Na žalost nemam baš toliko iskustva i znanja o istima samo se ponekad nostalgično sjećam Duala iz 80' ih kada sam ih prvi puta susretao.

Nekako se pokušavam sjetiti usporedbe Duala Golden 1 sa Thorens 160 davne 1989 g. koje sam imao prilike u isto vrijeme slušati kao neke reference ali ne sjećam se sto je bilo bolje. Kako god bio sam očaran zvukom.

Jedna zgodna situacija sa tog slušanja, vlasnik Thorensa td160 sa Grace zvučnicom je bila ni manje ni više nego SESTRA mojeg jako dobrog prijatelja. Stomatolog po struci, istinski audiofil tada sa 1000 ploča u vlasnistvu. Ostatak sistema Hitachi 8500 izlaz i pripadajuci pream, te Kef c-55 ili 60 zvučnici iz 80'-ih. Za mene je ona bila boginja tada!!!

:)

On 25.10.2018. at 23:20, prophet said:

Super tema. Imam 2 Duala, 1219 i 1229. Za prvi planiram da pravim plint a drugi je u fabrickom plintu od 13kg u Wega izvedbi. Ko je bio u prilici da ga cuje kod mene u sistemu nije mogao cudom da se nacudi, da budem blag u opisu. I to sa obicnom fabricki ugradjenom Surkom. Doduse sve je ocuvano kao novo, pa i igla. Izgleda da nije uopste korisceno, poklopac bez ijedne ogrebotine, kao i sam gramofon. I dobro podeseno. Namenio sam mu Philips SuperM, za koji sam kupio Shibata iglu. Ali kako dobro sada svira uopste me ne vuce da je probam. Po meni komotno mozete bazirati sistem na njemu kao izvoru. I to vrhunski sistem. Slike kad se vratim s puta.

Dual 1019, 1219 i 1229 su uz Torens i EMT korisceni kao testni gramofoni od strane inzenjera Deutsche Gramophon-a.

Kao što obećah, evo fotografije.  

1229.jpg