Jump to content


Dualisti


Dacho

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zanimljivo je da nikada nitko ne spominje 505 model u bilo kojoj varijaciji. Imam nekoliko prijatelja koji ga imaju i uživaju u zvuku istog. Nije to ništa posebno ali koliko znam to im je bio među najprodavanijih modela i jedan od posljednjih Duala na tržištu koji su jos uvijek u prodaji ali za relativno visokih 700-800€

Engleska štampa ih je često preporučivala za dobar ulazak u audio svijet.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Dacho said:

Zanimljivo je da nikada nitko ne spominje 505 model u bilo kojoj varijaciji. Imam nekoliko prijatelja koji ga imaju i uživaju u zvuku istog. Nije to ništa posebno ali koliko znam to im je bio među najprodavanijih modela i jedan od posljednjih Duala na tržištu koji su jos uvijek u prodaji ali za relativno visokih 700-800€

Engleska štampa ih je često preporučivala za dobar ulazak u audio svijet.

Imao ja 505-4.. Zamenio ga za 704, nekako mi bolje zvuci i vise lezi..

2ue6tmt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala pokretacu teme. Ista moze da se razvije u lepu pricu o ljubavi prema Dual gramofonima i ostalom elektronikom. 

Ja za sada 2 kom. Dual 1229, a provlacili su se tu i drugi dualcici sa manjim tanjirima. 

Lepa svirka, prelepa masina, zahtevan za servisiranje = pravo uzivanje. 

Slike sam vec slao, ali da pomognem temu malo, saljem jednu o5 ! 

Hvala jos jednom i srdacan pozdrav svim Dualistima!

P.S. sugestija pokretacu teme da malo usmeri tok iste. Poceti malo sa istorijatom Dual-a, sta su sve radili, kako je to islo, koji su modeli proslavili firmu (malo statistike tipa... br. prodatih primeraka, koja trzista, varijante uredjaja, ...), pa onda da svako podeli (detaljnije) svoje iskustvo sa tim i tim uredjajem, itd. 

 

32108269370_76899c1e9e_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podršci...

Povijest Duala sa lijepim sličicama je već stavljena. Na žalost nemam baš toliko iskustva i znanja o istima samo se ponekad nostalgično sjećam Duala iz 80' ih kada sam ih prvi puta susretao.

Nekako se pokušavam sjetiti usporedbe Duala Golden 1 sa Thorens 160 davne 1989 g. koje sam imao prilike u isto vrijeme slušati kao neke reference ali ne sjećam se sto je bilo bolje. Kako god bio sam očaran zvukom.

Jedna zgodna situacija sa tog slušanja, vlasnik Thorensa td160 sa Grace zvučnicom je bila ni manje ni više nego SESTRA mojeg jako dobrog prijatelja. Stomatolog po struci, istinski audiofil tada sa 1000 ploča u vlasnistvu. Ostatak sistema Hitachi 8500 izlaz i pripadajuci pream, te Kef c-55 ili 60 zvučnici iz 80'-ih. Za mene je ona bila boginja tada!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

On 25.10.2018. at 23:20, prophet said:

Super tema. Imam 2 Duala, 1219 i 1229. Za prvi planiram da pravim plint a drugi je u fabrickom plintu od 13kg u Wega izvedbi. Ko je bio u prilici da ga cuje kod mene u sistemu nije mogao cudom da se nacudi, da budem blag u opisu. I to sa obicnom fabricki ugradjenom Surkom. Doduse sve je ocuvano kao novo, pa i igla. Izgleda da nije uopste korisceno, poklopac bez ijedne ogrebotine, kao i sam gramofon. I dobro podeseno. Namenio sam mu Philips SuperM, za koji sam kupio Shibata iglu. Ali kako dobro sada svira uopste me ne vuce da je probam. Po meni komotno mozete bazirati sistem na njemu kao izvoru. I to vrhunski sistem. Slike kad se vratim s puta.

 

Dual 1019, 1219 i 1229 su uz Torens i EMT korisceni kao testni gramofoni od strane inzenjera Deutsche Gramophon-a.

Kao što obećah, evo fotografije.  

 

1229.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To je taj 1229 u Wega izvedbi, imao sam i ja jedan takav. Lepi primerci. 

Zao mi je sto u Nemackoj ima pregrst Duala sa ili bez defekta koji se prodaju za 20-30 eura, a uz ulaganje od jos toliko mogu da budu odlicni. Vecina prodavaca (ebay) nece da salje za Srbiju, pa mi je tako, pre par dana promakao jedan za 30 evra. 
Zna li neko za jos neke strane sajtove (Eu) gde je moguce pazariti audio tehniku sa PayPal-om, a da salju robu za Srbiju? 
Kupovao bih malo te Dual-e, sredjivao ih...
Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja sam imao Dual PA-5030 i PA-5060, pojačala. Oba su jako lepo svirala, a slabiji model mi se više sviđao. Nekako sam mogao duže da ga slušam na tadašnjim ELAC EL75 kutijama.

Od Dual-a sad ima Grundig gramofon, to je Dual CS 100 ili 101, pa čekam iglu i da probam kako svira.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Prelep!!!
Da. I meni se dopao na prvi pogled. Izgled je stvar ukusa. Ono sto je zaista lepo je posmatrati ga kako besprekorno radi uprkos godinama. Tu smo negde istih godina. Pohvale prethodnim vlasnicima sto su ga odrzali u ovakvom stanju. I na kraju mozda najvaznije, veoma lepo svira. Glava Philips 412 Super M sa novom Shibata iglom. Cevni phono sa mislim 3 Siemens e83cc. Lepo se uklopilo jedno sa drugim, kao i sa ostatkom sistema. Ovih dana cu ugostiti cevni preamp i snagas, cisto iz znatizelje da vidim krajnje domete ovog gramofona.
Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, prophet said:
On 15.4.2020. at 15:59, zflazar said:
Prelep!!!

Da. I meni se dopao na prvi pogled. Izgled je stvar ukusa. Ono sto je zaista lepo je posmatrati ga kako besprekorno radi uprkos godinama. Tu smo negde istih godina. Pohvale prethodnim vlasnicima sto su ga odrzali u ovakvom stanju. I na kraju mozda najvaznije, veoma lepo svira. Glava Philips 412 Super M sa novom Shibata iglom. Cevni phono sa mislim 3 Siemens e83cc. Lepo se uklopilo jedno sa drugim, kao i sa ostatkom sistema. Ovih dana cu ugostiti cevni preamp i snagas, cisto iz znatizelje da vidim krajnje domete ovog gramofona.

Prophet, da ne otvaram novu temu, a podsetilo me 3 ecc83.

Da li je neko u SRB odradio EAR phono sekciju sa vazdušnim kondenzatorima promenljive vrednosti iz radio aparata u stilu Romy The Cat-a?

http://soundaries.com/2015/06/monday-modify-end-of-life-phonostage.html/

http://www.goodsoundclub.com/EndOfLifePhonostage.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moram malo da podignem temu iz podruma. Dakle(M), u potrazi sam(jurim za gramofondžiju, početnika, nije forumaš inače)...Delove poklopca od Dual-a 1219.U pitanju su plastične "šarke" ako mogu tako da se izrazim koje drže prednji deo poklopca(onaj što se posebno otvara).Uostalom, slikaću, valjda će biti jasnije...

Potrebne su obe pošto jedne uopšte nema a ova što je ima je pukla na pola.

20211023_175259.jpg

PhotoPictureResizer_20211023_175516.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mozda da vidite da li je moguće odštampati i koliko bi koštalo

https://www.facebook.com/114519023640504/posts/366318825127188/

Ovo bi trebalo da je njihov KP oglas

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/oldtajmeri-oprema/izrada-ukrasa-i-mehanizama-za-oldtajmere/oglas/101573199

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока





Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, hi fi interesent said:

Uffff, to je to! Hvala za info.Samo još da nađemo nekoga "preko" da može da pazari.

Nema na cemu. Salju i za Srbiju, al na tako jeftine delove, postarina bude veca nego sam deo. No, proveris sta sve ostalo fali po tom gramofonu, pa porucis sve zajedno. 

Link to comment
Share on other sites

Originalni plint je los, steta ne napraviti novi, ako se vec ide na kozmeticke zahvate, tipa furniranje i slicne. Uhvatim se cesto kako razmiisljam o resenju za novi plint, cak mislim da je ovo sto sam smislio jako dobro, ali na kraju, odustanem, ipak je to Dual. 

Jesi cuo da neko farba Golf 2? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...