Jump to content


Nepoznati phono preamp


Nixie

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
10 minuta ranije, Audio Doktor said:

To meni deluje kao da je neko pravio da nije iz neke serijske prozvodnje, ali sta znam .  

Našao sam u međuvremenu, Elektor časopis, Prelude MM phono preamp iz davne 83. Neko je isekao originalnu pločicu na dva dela pa nisam odmah prepoznao. Ne znam kako se  nosi sa modernim RIAA  pretpojačalima, original je imao  neko loše napajanje 7815/7915 ili tako nešto. Bilo je polularno dok sam bio student.

Link to comment
Share on other sites

Mislis regulator 7815 i 95 , imam te , na MAckie i Behringer monitorima , pojacalima , nisam cuo shum sa njih na basu , nisam merio ripl , verovatno je jako mali , video sam i da na PReampu nisi stavio regulatore , ne vidim dobro sa slike , vidim Pi mrezu , otpor kondenz , 
to sam naucio posle pravljenja napajanja za pojacalo da je jako bitno imati otpor i kondenz u filteru , pa sam proucio jer sam imao 120hz oscilacije na pojacalu 
Kazu da je Pi mreza , tj otpor kondenz posle ispravljaca dobro , ali da je jos bolje imati kalem , koja vrednost zaboravih, mislim da je oko 200mH kalema , i da radi bolje od kondenzatora na filteru . Al nisam probao ni merio , a i od ovih 10ak pojacala sto sam prosao , niko nije koristio to .
Vidim nesto kod tebe sto lici na prigusnicu na napajanju preampa , al ne vidim dobro , jesi koristi , nisi ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

Nisam filtracija je CRCRC. Sledeće je da probam stabilisano napajanje, mislim da će biti još bolji zvuk.

Trebao bi biti ,  ja cu praviti  to napajanje  da vidim kako ide  samo  Kondenzator VS RC VS RLC VS  Regulatori , pa mozda napravim neki video  da se pokazu rezultati . Interesantno je 

A kad vidim ovu shemu, ako se nevaram imam dva takva na domacem Preampu  EI Nis ,  tj jest jedan stereo .
To bi trebalo da je  Push Pull Darlington ili Compound  
A ova druga je isto to samo malo bolja jer ima  dva  Current Sinka na ulazu  , sto bi potvrdilo push pull konfiguraciju ,  i valjda radilo  stabilizaciju opterecenja , al nisam specijalista za to  vise pitam jel tako , jel ja dobro kontam te stvari , mada ucio sam skole samo prespavao casove klasika ,  a nisu nas ni naucili ko zna sta , jesu presli tu temu za dva dana i nacrtali na tabli, i to je to bato naucio si sta je darlington spoj. Naravno da sam sve to zaboravio kad nam nisu ni pokazali kako izgleda uzivo i sta radi . Valjda ljudi nisu imali , to je bilo ono vreme 90ih . 
Trebali su nam dati prvi cas po voltmetar , kao sto danas u Engleskoj daju Adruino chipove i radi se programiranje pa deca znaju , maheri su za digitaliju .
 

Link to comment
Share on other sites

ajoj izjava (u mnozini)! Audio doktore bolje da ste rekli ja sam pocetnik u elektronici, nov sam u svemu ovom i hocu stosta da naucim, umesto sto ste se predstavili kao skolovani serviser sa deset godina iskustva da bi prvo poceli sa nekim pocetnickim pitanjima tipa: koja lemilica? Pa onda kazete da na tim casovima kad se ucila elektronika niste bili a i da profesori to sigurno nisu ispricali. Pa onda o darlington spoju kojeg nema na datoj semi, pa o 120Hz brujanja iz mreze kao da ste na 60Hz mrezi, pa velicanje sa spektralnim analizatorom koji ne prikazuje dalje od -60db, pa je uredjaj najbolji, pa sad jos da su trebali dati unimere bez znanja i naucili bi. Kao da kazes doktoru evo ti stetoskop to ti je dovoljno da uradis operaciju na srcu. Mislim da ste pogresno krenuli i da treba da se vratite u temu predstavljanje i pocnete da skupljate informacija sa ovog vrlo poucnog foruma. Iako vecina clanova na forumu nema nikakvog kontakta sa elektronikom verujem da znaju mnogo vise od Vas o samim audio uredjajima, konektorima, potenciometrima, kablovima, napajanjima a i principima rada.

Zato dobro dosli na forum i prihvatite cinjenicu da cete ovde mnogo mnogo vise nauciti od onog sto do sada znate, pa ce se i ostali clanovi vise domacinski postaviti prema Vama. A i krenite sa osnovama u elektronici jer je to jedini ispravan put da napredujete

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...