Jump to content


Oprema za kafic


Fokus

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bih ti preporučio da kontaktiraš Sinišu Rankova vlasnika Sinevoice branda koji se svrstava u izvanredan HiFi, a ima sluha za terensku jedinstvenost zahteva i posebne želje. Da ne dodajem da je opremio zvučničkim sistemima veliki broj radnji, kafića, restorana, odgovarajući pri tom na većinu ograničenja i estetskih zahteva poslodavaca ili mojih kolega arhitekata.

Zaista topla preporuka za konsultaciju i eventualnu krajnju saradnju ako se dođe do željenog okvira i uzajamnog razumevanja.

Na donjem linku se može doći do potrebnih kontakata i dodatnih informacija.

Sinevoice Personal Sound

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, to je malo komplikovano za izvesti jer je u pitanju Aleksinac, 200 km daleko. Mislio sam na neke predloge konkretne, evo sada sam video na KP JBL control2 2 para za 160 eur. Razmišljao sam i o Wharfedale Diamond 220. Da li to završava posao? Nije potrebno ozvučenje za diskoteku već za prijatnu, opuštenu atmosferu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Fokus said:

Pozdrav svima,

 

pasa otvara kafic u 2 nivoa 2x30 m2, sta bi ste preporucili od opreme, neka budget varijanta ali pristojna. Zvucnici 2 para (za oba nivoa po par), pojacalo i izvor zvuka. Ili sta vec najvise odgovara za kafic.

Poslušaj Father-ov odgovor. Ozvučavanje lokala je vrlo pipav posao, da ne bude drndanje umesto muzike, da bude ujednačeno ozvučeno, da na bude da nekome smeta a neko ne čuje ni šta svira (vrlo čest slučaj), da muzika može i da se čuje ali i da se priča za stolovima, da ne košta boga oca, da arhitekti ne gunđaju na postavku, da električari ne gunđaju na instalaciju...

Sve ovo je vrlo teško postići bez mnogo iskustva u sličnim poslovima.

Link to comment
Share on other sites

Lepo covek naglasio da hoce budzet varijantu, ne verujem da ga zanimaju merenja i sl. stvari, ako je vec pomenuo control 1 nije tesko zakljuciti u kom se pravcu razmislja, da svira a da ne kosta bubreg ipo.

Moj predlog da umesto tih control 1 gledas canton XL, velicinski skoro ista kutija a mnogo bolje zvuci od jbl-a.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako baš hoće sam da radi, onda...

2x neki 5.1 receiver, i 2x4 kom JBL Control ONE (ili još bolje taj Canton XL).

Ili neki 9.1 receiver, plus isti set zvučnika.

Kasnije može da se doda i neki sub. Sve mnogo zavisi i od veličine te dve prostorije. Svakako mora više od 2x2 zvučnika za ikakvo ispunjevanje prostora.

Za bolje od toga, mora profesionalna pomoć.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Fokus said:

 Nije potrebno ozvučenje za diskoteku već za prijatnu, opuštenu atmosferu.

1 sat ranije, Fokus said:

 Da li to završava posao? 

1 sat ranije, Fokus said:

 Mislio sam na neke predloge konkretne, evo sada sam video na KP JBL control2 2 para za 160 eur.

Завршава посао предлог у вези звучника јер је у питању 30м2 х 2 али поставити што више.

 

Link to comment
Share on other sites

Ahm, sada vidim malo bolje, ima 2x30m2.

Tu može i 2x2 zvučnika, ali k'o što neko reče, postavi ih višlje. I najbolje dijagonalno.

Njih može da tera neki 5.1 receiver. Ne preteruj sa dužinom kablova.

Izvor, PC ili laptop sa optičkim izlazom. Receiver da ima optički ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Da li par Canton XL moze da puni 30m2 ? Prilicno su malecki. Tu ima i problem jer na njima pise otpor 4-8 oma, a kad se dva para zvucnika vezuju na pojacalo, moraju da budu od 8 oma, tako da nisam siguran mogu li ovi Cantoni? Da li neko zna mogu li 2 para Cantona na pojacalo ili 5.1risiver? 

Link to comment
Share on other sites

Treba premeriti iskljucene zvucnike unimerom, za 8 oma bi trebalo da je preko 6 oma, to mi je rekao jedan audiofil, elektronicar. E sad ako neko to moze da premeri pa da javi bilo bi zanimljivo da saznamo sta im to znaci 4-8 oma.  Nego ja sam nesto gledao oglase pa mi zapali za oko DALI Concept 2 i Monitor audio BX2.  To je malo skuplja varijanta od Cantona, videcu da li se uklapa u budzet investitoru. Sta mislite o tome? Predlog za pojacalo za njih?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Chieftec said:

Kada zakačim zvučnike na unimer, bude ili 8 ili 4 ili 6 ili koliko je već nominalno. Ne može da bude 4 do 8.

Kada meriš unimerom, ti meriš neki otpor zvučne kutije, a podatak na zvučniku je za impedansu i ona uvek varira u nekom rasponu u zavisnosti od frekvence.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Chieftec said:

Ne može da bude 4 do 8.

Verovatno su 4 omski, bez merenja nema ništa. A impedansa može biti i 3-30oma po opsegu.

Mnogo male monitore ako uzme neće imati  basa. Hoće li samo tiho da se sluša ili malo glasnije?

Nisi naveo budžet, puno od toga zavisi.

Novo ili polovno?

Izvor zvuka ako je PC može bolje zvučati ako ima optički SPDIF izlaz pa se veže na pojačalo koje ima DAC preko optičkog kabla, nego na analogni izlaz integralne zvučne kartice. Ma ima tu puno stvari.

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam polovno da nabavim, budzet par stotina eura, mislio sam neki USB DAC jer PC nema digitalni audio. Muzika nece biti glasna, ali bih preporucio kupcu da ima rezerve u pojacalu i zvucnicima ako nekad zatreba. Zato se i razmisljam za Dali i Monitor Audio u odnosu na ove male Cantone , trebalo bi i vise basa da imaju.

Link to comment
Share on other sites

Radio sam u kaficu i na brodu koji je imao funkciju kafane/diskoteke nocu, nisam strucnjak ali sigurno je samo pitanje trenutka kad ce vlasnik doci u situaciju da pravi zurke, makar povremeno, pa i to treba imati u vidu.  

Sem toga sta ce ti DAC ?   Za obican kafic ti je dovoljan obican izlaz iz racunara pa na mixer/pojacalo ( ili samo pojacalo ).... probaj ovo u dnevnoj sobi npr. pa vidi da li ti zaista treba odvojen DAC.

Kod mene u kraju je postojao bas takav kafic sa jedno 30m2, bez zurki i glasne muzike, neko je pokusao da to izvede kvalitetno ali je bilo jako lose, korisceni neki stari kucni dvosistemci i neki AVR risiver & laptop ( za pozadinsku muziku ajde da kazem jedva prolazilo...losi zvucnici ).

Sport cafe je ozvucen prilikom otvaranja sa gomilom JBL control ( 1 ? ) malih kutija ( npr. ).   Ako se ikad budu pravile zurke male kutije nisu dovoljne, treba neka 12" minimum, bar kao jedna bas kutija... mi smo to tako radili sa nekom 15" bas kutijom ( u malom kaficu sa terasom od cca. 30m2 ).

Da se skrpi moze ali bolje konsultuj nekog profesionalca.

Par puta sam prisustvovao ovakvim raspravama u kojima su ucestvovali DJejevi, svi su oni za toliki prostor bili za npr. JBL control x4 i eventualno neki sub ( da svira pristojno i eventualno neka zurkica ).

P.S. ne tvrdim da mora JBL, samo prenosim svoje tadasnje iskustvo i ono sto su pricali oni koji su bili strucniji od mene.

Link to comment
Share on other sites

Hm ? ovisi o povezanosti prostora tih 30 + 30 m2 . , kao što neko reče  tu je u pitanju  "loudnes " efekt koji naglašava visoke i duboke  tonove i omogučava razgovor uz ugodnu glasnoču glazbe . Za to je bosse   najbolji  iak nije  recimo HI FI . Ovisi o rasporedu prostora možda bi i jedan sub  bio dovoljan , a mislim da bi  Akustikmans  serija  riješila probleme . Male kutijice , lake montaže   i igranja  sa pozicijama - tipa zakretanje ?   , sub se lako sakrije i  , neznam kak se uklapa u cijenu al  rabljeno ? :D

Link to comment
Share on other sites

A što me uradiš kako sleduje?

100V pojačalo i dosta malih ugradnih zvučnika. Pokrivenost zvukom će biti odlična, glasnost ujednačena, a i kvalitet vrlo zadovoljavajući. ( ne očekuješ valjda HiFu u kafiću?! Zbog gužve i žamora svaka hifa će da se obruka. A i muzika  koja se pušta po kafićima ne traži HiFu. Pum, pum, pum)

Link to comment
Share on other sites

100В појачавачи су ретки у стерео верзији а при томе су и скупљи од стандарних за бар 30% при томе мали је то простор за употребу таквог система.

Ето.

Link to comment
Share on other sites

A šta će mu sterao?:rolleyes:

Sa stereo će imati preglasnu oblast kod zvučnika , prostornu i dubinsku sliku unakaženu rasporedom nameštaja i gostiju, kvalitet uništen galamom i izborom muzike,....Ceo kafić preglasan i iritantan.

Sa 100 V će imati homogenu glasnost i čist ton.

A cena, pa i nisam siguran da je skuplje. I SH je moguća opcija a tamo su DŽ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...