Jump to content


Oprema za kafic


Fokus

Recommended Posts

9 sati ranije, sondek said:

Meni je najbolji zvuk iz kafica koji mi je ostao u secanju, i kao prva fascinacija subwooferom, bio neki sub-sat sistem ako se dobro secam od Jbl-a.Mi klinci od 15-16 g setamo od jednog kafica sa nekom vintage kompletnom Marantz linijom sa plavim magijskim svetlima i dekom sa najlepsim VU mertima u kojima nam curi voda iz usta, sa njhovim zvucnicima sa basem od 30cm i predjemo u taj kafic gde smo znali da je zvuk dobar ali hifa nije bas vidljiva (Patak ako ima zrenjaninaca) i vidimo tamo neke malecke zvučničiće iz kojih izlazi baaasss od kojih se lomi kamenje u bubrezima...popadamo u nesves'.Nismo znali sta je subwoofer :o...a i bio dobro sakriven.Gazda kafića inace bio iskusan audiofil,a hifa glavna fora kao danas klincima iphone X.

Ja bi tako nesto,i mislim da bi dobro bilo imati i neki vid equalizer a obavezno(na kompu,ne mora pravi),nista gore od kafica gde vriste srednji i ne mozes nista da cujes ni sa 20cm.Zvuk moze biti i glasan,i da se pantalone tresu ali da losi vristeci srednji ne cepaju usi,bolje ih kao takve spustiti tzv. V izrez na eq.Inace primetio sam da mi u kaficima i sl mestima bas prija JBL.U ZR postoji na glavnom setalistu ulicno ozvucenje sa svake bandere sa nekim belim outdoor JBL sa finom diskretnom backgrund muzikicom dok setas ili sedis u nekoj basti...dobar "osečaj za filing" ,audiofiličan grad.

Ja se sećam zvuka iz "Patka". Ni manjih kutija ni boljeg zvuka a opet ako pamtiš caffe "KUKI"neke velike kutijentine su zabili gde su mogli a zvuk nikakav. Jedino pamtim od svega da je imao neki jako lep EQ (čini mi se tehniks). Te male JBL-ke u centru jako lepo sviraju i traju već neko određeno vreme.Viđao sam čak i da im sneg zatrpa bas membranu do pola.

Hvala ti što si me vratio u mladost na trenutak.

Da i ja glasa za male kutije sa vuferom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 sati ranije, Fokus said:

Sinoc sam slusao  mini liniju Sony MHCV11 i iako je ono zanimljiva igracka ne moze da sluzi kao glavni izvor zvuka za kafic defiitivno. Sledece na redu za slusanje je Bose AM5 V i nekako predosecam da bi to moglo da bude prava stvar...

Lepo to radi. Prijatno ćete se iznenaditi.

Link to comment
Share on other sites

Posle malo preslusavanja, kupljena su dva Denon pojacala 880R i 680R i 6 Canton Plus XL zvucnika. 4 komada za glavni prostor i 2 za  sprat. Slusali smo Bose AM5 V, uz 1 par Cantona to bi bilo najbolje resenje, ali iz finansijskog razloga nisu kupljeni. Za malo pa kostaju (polovni) kao sve ovo sto je kupljeno. Mada i 2 para Cantona zvuci jako dobro, u odnosu na cenu kostanja cini se kao best buy. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Fokus said:

Posle malo preslusavanja, kupljena su dva Denon pojacala 880R i 680R i 6 Canton Plus XL zvucnika. 4 komada za glavni prostor i 2 za  sprat. Slusali smo Bose AM5 V, uz 1 par Cantona to bi bilo najbolje resenje, ali iz finansijskog razloga nisu kupljeni. Za malo pa kostaju (polovni) kao sve ovo sto je kupljeno. Mada i 2 para Cantona zvuci jako dobro, u odnosu na cenu kostanja cini se kao best buy. 

Kasnije samo trpate SUB-ove da ljulja, ima i toga povoljno na KP, može dobrih da se nađe ako ste strpljivi.:talasi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fokus said:

Posle malo preslusavanja, kupljena su dva Denon pojacala 880R i 680R i 6 Canton Plus XL zvucnika. 4 komada za glavni prostor i 2 za  sprat.

Pojacala bi trebala da vam lepo rade.  Mi smo u kaficu na terasi pravili zurke sa Sony osnovnim pojacalom od 35W po kanalu, kad sam ga prvi put video nisam verovao sta se koristi i da uopste moze ali radilo bez problema.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pretrazih ceo forum i nisam nasao (ili nisam znao da nadjem ;) ), pa zato trazim konsultaciju:

U jednom kafeu gde mi je pojacalo Yamaha RN602, i tera na A par Bose 301, a napolju u basti na B par idu Bose 251.. Sve to funkcionise bez greske.. Medjutin namece se situacija da sam uslovljen (posto se prosiruje kafic) da na A par dodam jos 2 kom Bose 301. B par ne diram jer se na taster gase uvece da ne smetaju.

KOnkretno me interesuje: dali ova 4 zvucnika vezati redno ili paralelno.. Ako ih vezem redno imacu 12 oma, ako ih vezem paralelno imam 3 oma.  Sta je bolje po pojacalo i sta je dugorocnije resenje.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...