Jump to content


Domaća produkcija


Engine

Recommended Posts

Od onoga sto ja slusam od "ex-YU" muzike (mada je i to bas retko) slabo sta ima iole kvalitetnu produkciju.

Recimo, Gibonni - Mirakul, Sanja Ilic & Balkanika - Balkan Koncept, Vlatko Stefanovski. 

 

Vlado Georgijev je isto za nase standarde dobar - ne ulazim u kvalitet same muzike :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne ulazeći u kvalitet press-a vinila i materijala na pločama, Zdravko Čolić je na skoro svim albumima imao odličnu produkciju. Na kraju, radio ju je uglavnom u Londonu, pogotovo rane radove, valjda i to ima uticaja.

Takođe, većina domaćih jazz izdanja imaju dobru produkciju, čak su i press-ovi dobri, uzimajući u obzir da su većina RTB-ejke, kod kojih nikad nisi bio načisto na šta će da zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Btw, pre par godina na netu naletim  na vinil rip 24/96 kompletna Azra + Johny solo .

Ovaj što si pomenuo solidno zvuči, mada meni Balkanska Rapsodija onako štrči, ali je i novijeg datuma doduše, ako je to uopšte bitno za produkciju sa prostora ex YU .

Link to comment
Share on other sites

Bravo to su lepe vesti. Radio sam sa jednim programerom pre deset godina. Mislim da je svirao gitaru. Radio je sa Borisom snimanja u nekoj štali ambaru na Fuškoj gori, ako se dobro sećam i dao mi je neke ranije snimke njihovih muzičkih avantura iz tog doba.

Reč je o dva ostvarenja. Putnikov san i Silencio.

Izvanredni demo snimci. Moram da potražim to negde i poslušam. Vrlo originalno.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 21.10.2018. at 10:30, Engine said:

Koji domaći album vam ima kvalitetnu produkciju, sa dobrom dinamikom, detaljima...?

Uglavnom su svi rađeni korektno  a dosta njih i više od korektnog. Kao i u svetu, ništa drugačije. Ponekad varira od pesme do pesme  na istom albumu. Tako da bez brige, dobro je to snimljeno bez obzira na žanr.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ne ulazeći u kvalitet press-a vinila i materijala na pločama, Zdravko Čolić je na skoro svim albumima imao odličnu produkciju. Na kraju, radio ju je uglavnom u Londonu, pogotovo rane radove, valjda i to ima uticaja. Takođe, većina domaćih jazz izdanja imaju dobru produkciju, čak su i press-ovi dobri, uzimajući u obzir da su većina RTB-ejke, kod kojih nikad nisi bio načisto na šta će da zvuči.

 

 

Pesma "Zbogom Ivana" je odlicna.

 

Bajaga "Dzezeri", "442", " Od kada tebe volim".

 

Oliver Mandic

 

Bijelo Dugme kompilacija sa baladama. Ipe Ivandic u punoj velicini. Pogotovo ono snimano u Londonu. Ima i "Selma" live.

 

Leb i Sol - Rucni Rad

 

Smak - Crna Dama

 

To je nesto od onoga sto mi je zvucalo odlicno a slusano u poslednje vreme, gledano sa ovog aspekta.

 

Vinil naravno.

 

I digitalna verzija Goran Bregovic - Tales and Songs....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U moru strane muzike koju svakodnevno slusam, pre neko vece principom lutrije dohvatih Olivera Mandica (Dodje mi da vrisnem...), Jugotonovo izdanje iz '85-te, dugo je ne cuh... Prosto sam zanemeo, fantazija u svakom smislu, neverovatan kvalitet, sound... Evo sada slusam S.Clarka (School Days), prvo US izdanje iz '76, vrhunska produkcija, mastering, press... Oliver je najmanje u rangu sa ovim vinilom. 

Link to comment
Share on other sites

Uticak je na mene ostavio Film. Parni Valjak.Josipa Lisac, Novi Fosili.Ta produkcija i snimci su mi bili bas dobri.Studio SIM , Smolec ili kako se zove već.Takodje kao producent Janko Mčinarić - Truli i Karlo Metokoš.Novi Fosili imaju odličnu produkciju i pored onih tra la lal la pjesama.Onomad kad je Laza Ristovskikoristio sredinom 80-tih PPG komp , Novi Fosili su ga imali ranije.Sa ove Dejan Cukić njegov prvi solo album.Balašević, Bajaga....dosta toga iz PGP RTS je zvučalo dobro.

Moram da dodam da najgore ploče po pitanju kvaliteta presa su skoro sve koje su dolazile iz BIH.Zaboravio sam imena tim kućama.Ali šustale su kao potok i kad ih stavite prvi put na gramofon.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...