Jump to content


Samsung 8K TV


DejanM

Recommended Posts

Danas sam po prvi put u prodavnici imao prilike da vidim 8K TV. Ekran je dijagonale od 75 incha a cena mu je 6999 eura. Proizvodjac: Samsung. Slika izgleda (naravno) jako dobro.

Interesantno je da je 8K tehnologija komercijalizovana a da jos ne postoji podrska ni za 4K kod mnogih content providera.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bih odmah bukvalno danas kupio 8K panel, kada bi mekbuk koji sada koristim na 4k mogao da izbaci 8k 60Hz 4:4:4. 

Gledanje TV me ne zanima. 

Cene su sasvim ok za prvu generaciju. 

A da li na telefonu koji ima 500ppi na 6 inča gledate uvek nešto u nativnoj rezoluciji? Ništa nema loše u višku piksela, dok god ne postanu nevidljivi i sa 15cm udaljenosti ima mesta za povećanje rezolucije

Link to comment
Share on other sites

@Chieftec

Naravno da ima lose. Placas ih za q zdravlje.

To je kao da imas Ferrari i niti imas gde da ga vozis, niti imas gorivo za njega. A dok dodje vreme da imas - taj Ferrari od 300k evra vise nece vredeti ni 100k, a za 300k imas mnogo bolji novi.

 

p.s. Ferrari mozda nije najbolji primer jer i matori opasno drze cenu :D 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gvlada said:

На 2м удаљености од екрана треба 65" да се искористи максимум 1080р снимка а за 4К треба већи. Резолуција није пресудна као квалитет снимка.

Nisam siguran koji kvalitet snimka misliš. Recimo na MyZenTV pejzaži su snimani veoma skupim kamerama, tako da je kvalitet snimka da kažem referentan. Rezolucija je ipak 1080p preko kablovske.

 

Link to comment
Share on other sites

Битрате што већи, контраст, боје, осветљење, нпр упореди филм са блуреја са мкв од 7-8гб исте резолуције. Иначе, на кабловској нема ниједан 1080р канал. Сви канали дају слику слабијег квалитета него филм са бд (убд).

Link to comment
Share on other sites

Seća li se neko prve poplave LCD televizora u radnjama kod nas? Slika je (u radnji) bila savršena, nenad'ebiva u odnosu na dotadašnje CRT-ove, ali...

...slika u radnjama se puštala sa tada nekih uređaja ispod police, na kojima je pisalo "not for sale, only for shop presentation..." i slično. BR je tek bio u začetku (u Srbiji si mogao kupiti otpilike 0 blye ray diskova), tek šačica izdanja je i u svetu postojala na valjanim izvorima, DVD i DIVX ripovi su bili vr' što smo mogli nabaviti (i to većina njih u 4:3 formatu), a televizija je još radila na betaMAX, u najboljem slučaju na miniDV, po pravilu u 4:3 formatu.

I danas, ja b' rek'o da se manje od 1% svih pogledanih pokretnih slika, pogleda u valjanom FullHD. Ako i toliko. S'ronje iz kablovskih i TV kuća, naravno traže pare da gledate njihov program (što je ok), ali ako želite da isti program gledate u nativnom kvaliteu u kojem je izašao iz njihove miksete, morate da platite JOŠ (što je već malo manje ok)! :(

I mene čeka kupovina novog TV-a, ali pitam se, i 4K, kada će biti standard za korišćenje, i kada i za koje pare ću moći da gledam nešto što nisu 4K demo presentation semplovi?!? :(

I kada ću tom kvalitetu moći da gledam nešto što mene zanima?!?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, NShappy said:

Seća li se neko prve poplave LCD televizora u radnjama kod nas? Slika je (u radnji) bila savršena, nenad'ebiva u odnosu na dotadašnje CRT-ove, ali...

...slika u radnjama se puštala sa tada nekih uređaja ispod police, na kojima je pisalo "not for sale, only for shop presentation..." i slično. BR je tek bio u začetku (u Srbiji si mogao kupiti otpilike 0 blye ray diskova), tek šačica izdanja je i u svetu postojala na valjanim izvorima, DVD i DIVX ripovi su bili vr' što smo mogli nabaviti (i to većina njih u 4:3 formatu), a televizija je još radila na betaMAX, u najboljem slučaju na miniDV, po pravilu u 4:3 formatu.

I danas, ja b' rek'o da se manje od 1% svih pogledanih pokretnih slika, pogleda u valjanom FullHD. Ako i toliko. S'ronje iz kablovskih i TV kuća, naravno traže pare da gledate njihov program (što je ok), ali ako želite da isti program gledate u nativnom kvaliteu u kojem je izašao iz njihove miksete, morate da platite JOŠ (što je već malo manje ok)! :(

I mene čeka kupovina novog TV-a, ali pitam se, i 4K, kada će biti standard za korišćenje, i kada i za koje pare ću moći da gledam nešto što nisu 4K demo presentation semplovi?!? :(

I kada ću tom kvalitetu moći da gledam nešto što mene zanima?!?

U Austriji situacija nije mnogo bolja. Na kablovskoj uopste nema 4K sadrzaja. Ima dosta HD kanala ali i njihov broj iznosi mozda 30% od svih raspolozivih. Cak i Sky ne nudi 4K preko te iste kablovske. Jedino Netflix nudi neke sadrzaje u 4K i to izgleda dobro. Od audio formata kablovska u dobrom delu slucajeva nudi Dolby Digital varijantu ali nista vise od toga. Tako da se postavlja pitanje, naravno, o neusaglasenosti sadrzaja sa tehnologijom. Doduse svi ti 4K pa i ovi novi 8K TVs imaju mogucnost upscalinga. To radi na vecini TVa sasvim dobro, tako da je to mozda neki rezon za kupovinu boljeg TVa.

Link to comment
Share on other sites

SONY FDR-AX53B 4K Handycam kamkorder

Video rezolucija XAVC S 4K: 3840 x 2160/30p (NTSC)/25p (PAL), 24p, XAVC S HD: 1920 x 1080/60p (NTSC)/50p (PAL), 30p (NTSC)/25p (PAL), 24p, AVCHD: 1920 x 1080/60p (NTSC)/50p (PAL)(PS), 30p (NTSC)/25p (PAL) (FX, FH), 24p (FX, FH), 60i (NTSC)/50i (PAL) (FX, FH), 1440 x 1080/60i (NTSC)/50i (PAL) (HQ, LP), mp4: 1280 x 720 30p (NTSC)/25p (PAL), mp4: 1280 x 720 30p

 

Sigurno moja sledeća kamera. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Sve je to divno i krasno, što će marketing odeljenje velikim slovima napiše na boku, ali znate li koliko su senzori i optike ovakvih džepnih kamera još uvek daleko od onoga što i FullHD može da priušti, a kamo li 4K?

Mislim, jbt, pa ova kamera ima 1/2,3" senzor?!? Tolicni senzor(čić) ne može da nam da ni 720, a da zaista valja, i da bude u rangu onog što tehnologija reprodukcije može da prikaže.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...